نور معرفت
مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی:

حضرت علی (ع) محور وحدت و الگوی عمل و عدالت است

حضرت علی (ع) محور وحدت و الگوی عمل و عدالت است

به گزارش نور معرفت ماموستا کریمی اظهار داشت: امام علی (ع) حتی مواجب خوارج را قطع نکرد و برخورد ایشان با مخالفین برپایه عدالت بود و حتی در هنگام شهادت هم نسبت به ضارب خود عدالت را رعایت کردند.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، ماموستا عبدالسلام کریمی مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در وبینار بین المللی مساله غدیر از منظر مذاهب اسلامی که عصر امروز به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و با حضور علمای شیعه و سنی برگزار شد، عنوان کرد: شخصیت و سیره امام علی(ع) بعنوان محور وحدت بحث بزرگ و مهمی است؛ شخصیت امام علی(ع) تربیت شده شخصیت رسول الله(ص) است و فارغ التحصیل مدرسه ایشان بودند.
وی ادامه داد: آیات و روایات مختلفی در مورد اصحاب پیامبر(ص) داریم، برخی شامل همه اصحاب و مسلمانان می شود و برخی دیگر اختصاصی و بخصوص در مورد شخصیت امام علی(ع) است. همچون در آیه مباهله است که طبق آیه صریح قرآن در این آیه عبارت "انفسنا" حضرت امام علی (ع) را بعنوان جان پیامبر(ص) مطرح کرده است.
وی ادامه داد: در صحیح بخاری در مورد امام علی(ع) روایت "أنت منّی وأنا منک" آمده است و همین تعبیر را برای امام حسین(ع) هم داریم. باید بدانیم که هرکس از حضرت علی(ع) متنفر باشد جزو منافقین است.
مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی خاطرنشان کرد: طبق گفته پیامبر (ص) در حکومت امام علی(ع) آزادی در تقوی، عمل و عدالت را به وضوح شاهد بودیم. آن حضرت(ع) الگوی عمل و عدالت است؛ حتی شمشیر کشیدن در حکومت عدل علی (ع) برای انداختن شمشیر ظلم بود که درسهایی برای ماست.
ماموستا کریمی اذعان کرد: امام علی(ع) حتی مواجب خوارج را قطع نکرد و برخورد ایشان با مخالفین برپایه عدالت بود و حتی در هنگام شهادت هم نسبت به ضارب خود عدالت را رعایت کردند.
مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی تصریح کرد: ازاین رو باید از امام علی(ع) بعنوان محور وحدت و اجتماع یاد نماییم، خداوند بعنوان جان پیامبر(ص) و خود پیامبر(ص) از امام علی (ع) بعنوان مولا یاد می کنند بنابراین امام علی (ع) جایگاه ویژه ای دارد و هر تعبیری که اهل سنت از این حدیث تفسیر کنند مورد قبول شیعه هم است.
او در آخر اظهار داشت: پیامبر (ص) می فرمایند مسیر علی(ع) مسیر من است ازاین رو علی(ع) را دریابیم و از او کمک بخواهیم و از نهج البلاغه که همیشه به روز است و کهنه پذیر نیست بیشتر از پیش بهره ببریم و از آن غافل نشویم.
انتهای پباممنبع:

1401/05/05
09:43:56
5.0 / 5
486
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد