نور معرفت
در سال ۲۰۲۲؛

نتایج یک نظرسنجی درباره دین داری شهروندان کشورهای عرب منتشر گردید

نتایج یک نظرسنجی درباره دین داری شهروندان کشورهای عرب منتشر گردید

نتایج نظرسنجی۲۰۲۲ دربارهٔ میزان دینداری، اهتمام به نماز بامداد و تلاوت روزانه قرآن در شهروندان کشورهای عرب زبان جهان اسلام منتشر شد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، نتایج نظرسنجی یکی از شبکه های عربی در ۹ کشور و سرزمین های فلسطینی منتشر گردید. این نظرسنجی بین اواخر سال ۲۰۲۱ و بهار ۲۰۲۲ انجام شده است. برمبنای نتایج نظرسنجی ۲۰۲۲ و مقایسه آن با نتایج سال ۲۰۱۹، کشورهای تونس، لیبی، مراکش، سودان، مصر، اردن و فلسطین اشغالی شاهد کاهش چشم گیر تعداد افرادی هستند که در دوره های قبل خودرا غیرمذهبی معرفی کرده اند و بدین سبب میزان دینداری در این مناطق به ویژه تونس در همهٔ گروههای سنی رشد داشته است.
همچنین نتایج این نظرسنجی نشان داد که جوانان زیر ۳۰ سال تونسی شاهد بیشترین کاهش در اعلام غیرمذهبی بودن خودرا ثبت کرده اند. بر طبق این گزارش جوانان تونسی متدین تر شده اند.
مراکش و مصر در جایگاه بعد در کاهش در تعداد جوانانی بودند که خودرا غیر مذهبی توصیف می کردند. در نتیجه نرخ رشد دینداری در مراکش و مصر بالا رفته است.
نتایج اهتمام به نماز بامداد و تلاوت روزانهٔ قرآن حاکی از رشد دینداری در جوانان این کشورهاست. جوانان اردن، عراق و تونس پیشتاز در تلاوت روزانه قرآن هستند. همین طور فلسطین، سودان، اردن و عراق بیشترین میزان توجه به نماز بامداد را ثبت کرده اند.

1401/04/31
12:53:58
5.0 / 5
451
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد