نور معرفت

ستاد اربعین دانشگاه تهران تشکیل شد

ستاد اربعین دانشگاه تهران تشکیل شد

نور معرفت: رییس دانشگاه تهران با پیش بینی حضور 4 هزار نفر از خانواده دانشگاه تهران در راهپیمایی اربعین امسال، از برگزاری موکب هایی با نام دانشگاه تهران در راه راهپیمایی آگاهی داد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، دکتر سید محمد مقیمی در نخستین جلسه ستاد اربعین دانشگاه تهران، با بیان این خبر اظهار داشت: جوهره اصلی مراسم پیاده روی اربعین مبتنی بر یک حرکت مردمی، داوطلبانه و خودجوش و از منظرهای مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بسیار تأثیرگذار است.
استاد مدیریت دانشگاه تهران اضافه کرد: بسیاری از آموزه ها به ویژه روش مدیریتی که بزرگترین تجمع مذهبی باشکوه مردمی در دنیا را مدیریت می کند و منجر به همدلی و همراستایی در جهان تشیع و جهان اسلام می شود را می توانیم از رویداد پیاده روی اربعین فرا بگیریم.
رییس دانشگاه تهران با اشاره به برنامه های بسیج دانشجویی، بسیج اساتید و بسیج کارکنان دانشگاه تهران جهت شرکت در پیاده روی اربعین، اظهار نمود: مدیریت دانشگاه با رویکرد تسهیل گری، موکب هایی که توسط دانشگاه تهرانی ها در راه پیاده روی شکل می گیرد را حمایت می کند.
دکتر مقیمی اضافه کرد: هدف از تشکیل ستاد اربعین دانشگاه این است که تشکل ها و بخش های مختلف دانشگاه که برای حضور در پیاده روی اربعین برنامه دارند، توانمندی هایشان را به اشتراک گذارند و با یک تقسیم کار، حضوری از دانشگاهیان دانشگاه تهران در این مراسم رقم بخورد که هم تأثیر اجتماعی دانشگاه تهران را بصورت پررنگ تر به تصویر بکشد و هم این که اثرات معنوی و برکاتی که این همدلی ایجاد می کند، کل دانشگاه را برخوردار کند.
وی با اشاره به اعلام آمادگی دانشگاه وارث الانبیا وابسته به عتبه حسینی برای برگزاری موکب مشترک با دانشگاه تهران، اظهار داشت: وقتی حرکتی جهادی آغاز می شود، نتیجه هم خواهد داد و حضور نمایندگان دانشگاهیان دانشگاه تهران کل فضای دانشگاهی را تحت تأثیر خود قرار می دهد.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، رییس دانشگاه تهران همین طور تلویزیون اینترنتی دانشگاه را مأمور کرد تا مستندی قوی و عمیق با محوریت حضور اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه در پیاده روی اربعین تولید شود.
اعضای ستاد اربعین دانشگاه تهران نیز در ادامه نخستین جلسه ستاد اربعین، به تبادل نظر درباره حضور هر چه باشکوه تر دانشگاهیان در مراسم پیاده روی اربعین امسال پرداختند.1401/04/18
08:00:52
5.0 / 5
406
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد