نور معرفت
با همكاری اداره كل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات برگزار شد؛

همایش منادیان امت، ویژه ائمه جمعه اهل سنت سیستان و بلوچستان

همایش منادیان امت، ویژه ائمه جمعه اهل سنت سیستان و بلوچستان

به گزارش نور معرفت همایش منادیان امت ویژه ائمه جمعه استان سیستان و بلوچستان در جهت استفاده از ظرفیت نخبگان اهل سنت برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی برگزار گردید.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، مؤسسه فرهنگی ملت ابراهیم ضد السلام با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و اداره کل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی در جهت استفاده از ظرفیت نخبگان اهل سنت برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی همایشی با عنوان منادیان امت ویژه ائمه جمعه استان سیستان و بلوچستان برگزار کرد.
این همایش با حضور بیشتر از ۶۰ نفر از ائمه جمعه اهل سنت استان سیستان و بلوچستان در اردوگاه امام خمینی (ره) تهران شروع به کار کرد.
در مراسم افتتاحیه این همایش حجت الاسلام سیفایی مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه علما وارثان مأموریت انبیا در تحقق عبودیت الهی و مبارزه با شرک و کفر در جامعه هستند هدف از این همایش را گفتگو پیرامون چگونگی امتداد و اجرای این مأموریت الهی در جامعه اسلامی عنوان نمود.

در ادامه، حجت الاسلام صفری قائم مقام معاونت فرهنگی اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تفاوت و اختلاف بین انسان ها یک سنت الهی است که خداوند در سوره حجرات به آن اشاره نموده است افزود، هدف از این برنامه ها تلاش در جهت رفع اختلافات و تاکید بر اشتراکات، برای شناخت بهتر و تحقق اهداف عالی در جامعه اسلامی است که علما و ائمه جمعه در این امر نقش به سزایی خواهند داشت.
حجت الاسلام حاجی اسماعیلی مدیر مؤسسه فرهنگی ملت ابراهیم ضد السلام و دبیر این همایش در سخنان خود ضمن بیان برنامه های همایش منادیان امت، ضمن اشاره به عنوان همایش که برداشتی از آیه در ارتباط با نماز جمعه است، ائمه جمعه را منادیان وحدت و برادری در جامعه دانست که در تحقق اهداف انقلاب اسلامی برای دستیابی به تمدن نوین اسلامی نقش بسیار مهمی دارند.
در روز نخست این همایش حجت الاسلام میرمحمدیان مدیر بنیاد هدایت، سخنانی پیرامون نقش امام جمعه در جامعه، بیان نمود.
سخنران دیگر روز نخست همایش ایزدخواه نماینده محترم مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بود که در مورد استان سیستان و بلوچستان و ظرفیت ائمه جمعه در نقش آفرینی فعال در حل مشکلات این استان سخنانی را ایراد نمود.

همچنین خالد قدومی نماینده جنبش حماس در ایران دیگر سخنران این همایش بود که ضمن تشریح وضعیت فعلی فلسطین و مواضع کشورهای اسلامی در برابر قدس شریف، نکاتی درمورد وظایف علمای اسلام نسبت به قبله نخست مسلمین جهان بیان کرد.
برنامه دیگر روز نخست همایش منادیان امت حضور در حوزه علمیه امام خمینی (ره) تهران و بازدید از این حوزه علمیه و هم جلسه با تعدادی از مدیران حوزه های علمیه تهران بود.
شرکت کنندگان در این جلسه صمیمی به تبادل نظر پیرامون مسائل جامعه و هم بیان تجربیات خود در اداره حوزه علمیه پرداختند.
این همایش امروز با بازدید شرکت کنندگان از باغ موزه دفاع مقدس و حسینیه جماران و هم سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب و حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران ادامه می یابد و در نهایت روز چهارشنبه با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود آخر خواهد داد.


منبع:

1401/04/07
23:40:38
5.0 / 5
385
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد