نور معرفت

برگزاری آیین بزرگداشت روز تبلیغ

برگزاری آیین بزرگداشت روز تبلیغ

به گزارش نور معرفت رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تکیه بر این که قیام لله یک مفهوم ذهنی نیست که برای مردم صحبت و تبیین نماییم، اظهار داشت: امروز در دوران سخت جنگ رسانه ای و تبلیغاتی جهانی باید به خودمان سخت بگیریم و با به کار گرفتن همه ظرفیت ها و توان برای تحقق قیام لله تلاش نماییم.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی -رییس سازمان تبلیغات اسلامی- قبل از ظهر امروز چهارشنبه(۱ تیرماه) در آیین بزرگداشت روز تبلیغ و سالروز فرمان حضرت امام خمینی(ره) به مناسبت تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی که در حسینیه جماران برگزار شد ضمن تبریک روز تبلیغ ضمن اشاره به خصوصیت ها و ابعاد وجودی، شخصیتی، علمی و معنوی امام راحل، اظهار نمود: امام راحل حق حیات بر گردن همگان دارد. از اهداف از قیام برای بنیانگذاری انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران، این بود که زیر بنای همه افکار، اقدامات، اهداف و... قیام لله باشد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه، تبیین و معرفی مکتب امام خمینی (ره) و ادامه مسیر و سلوک ایشان را وظیفه امروز این سازمان برشمرد و تصریح کرد: امام راحل قیام برای خدا را به همگان آموزش داد، ازاین رو امروز فهم عمیق از قیام لله وجود داشته و عالم با مکتب امام خمینی(ره) همراه می باشد.
قمی در عین حال حضور امروز در حسینیه جماران را تجدید عهد و پیمان و میثاق با امام خمینی(ره) عنوان نمود و اظهار داشت: از آنجاییکه قیام امام با هدف قیام لله صورت گرفت ما هم در این سازمان معتقدیم تنها راه اصلاح جهان قیام لله است.
وی شاه راه مقاصد تمدنی را قیام لله عنوان نمود و اظهار داشت: معتقدیم برای حرکت در راه امام خمینی (ره) باید همگان اهل قیام لله باشند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه سخنان خود با تاکید براینکه قیام لله یک مفهوم ذهنی نیست که برای مردم صحبت و تبیین نماییم، خاطرنشان کرد: امروز در دوران سخت جنگ رسانه ای و تبلیغاتی جهانی باید به خودمان سخت بگیریم و با به کار گرفتن همه ظرفیت ها و توان برای تحقق قیام لله تلاش نماییم.
قمی با سفارش و تاکید به مسؤلان سازمان تبلیغات اسلامی در سرتاسر کشور برای تحقق قیام لله، خاطرنشان کرد: باید با مجموعه اقدامات و برنامه ها و فعالیت ها بتوانیم باری را از دوش امام عصر(عج) برداشته و درعین حال مفید باشیم و برای مردم خادمی نماییم.
آیت الله تحریری تولیت مدرسه مروی هم در این مراسم با اشاره به اینکه امام راحل خود شخصیت بزرگ تبلیغی بود، اظهار نمود: باید به معارف اهل بیت(ع) همچون ابزارهای مهمی تبلیغی که این خاندان استفاده می کردند مجهز باشیم و متناسب با زمان فعلی پاسخ مناسب را برای سوالات متعدد را داشته باشیم.
وی ادامه داد: نخستین و اصلی ترین جنبه تبلیغ دینی که اولیای ما آن حقیقت را داشتند و امام راحل و رهبر معظم انقلاب هم بروی آن تاکید دارند مسئله ایمان است، خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم در مورد تبلیغ می فرماید «آنجایی امر تبلیغ موفق خواهد بود که خشیت در آن وجود داشته باشد چونکه حیات را به دنبال خود دارد»، ازاین رو امر تبلیغ را باید در راه حیات قرار دهیم.
تولیت مدرسه مروی ابراز کرد: زمانی امر تبلیغ در راه درست قرار می گیرد که به حیات طیبه نزدیک شود، اهل بیت(ع) به این حیات طیبه وارد شده بودند، بنابراین انسان باید از خداوند خشیت داشته باشد، این خشیت همان توجه به نگاه وجودی حق و آن عظمت مطلق است، این عظمت را باید در شئون مختلف زندگی به آن توجه داشته باشیم.
آیت الله تحریری بیان نمود: اگر علم به لله داشته باشیم امر لله را به همراه خواهد داشت، این علم لله ما را به خضوع در راه حق خواهند رساند، ازاین رو یکی از شاخصه های مبلغین باید این باشد که خدا را در تمام شئون زندگی به مردم نشان بدهند.
در انتها این مراسم از فعالان و برترین های حوزه تبلیغات و تبلیغ تجلیل شد.
منبع:

1401/04/02
10:49:25
5.0 / 5
309
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد