نور معرفت
فعال فرهنگی آمریكای لاتین:

امام خمینی (ره) مفهوم امت اسلامی را احیا کرد

امام خمینی (ره) مفهوم امت اسلامی را احیا کرد

به گزارش نور معرفت قزوین مبلغ و فعال فرهنگی آمریکای لاتین اظهار داشت: مفهوم امت به معنای ایدیولوژیک تا قبل از امام (ره) چنین نبود و خط و مسیر امام (ره) بود که این مفهوم را در جهان ایجاد کرد. امام (ره) امت واحده را درست کرد و به مسلمانان امکان رشد داد و اگر امام (ره) نبود بعد از یکی دو نسل مفهوم امت اسلامی برای همیشه از بین می رفت.


سهیل اسعد سه شنبه شب ۱۷ خرداد در نشست علمی تحلیلی گستره جغرافیایی اندیشه امام (ره) که در سالن دانشکده آینده پژوهی دانشگاه امام خمینی (ره) برگزار شد ضمن اشاره به تاثیر امام خمینی (ره) بعد از رحلتش بر جهانیان، بیان نمود: تحلیل ما بعنوان مسلمانانی که در خارج از ایران زندگی می نماییم و خارج از ایران با امام (ره) آشنا شده ایم از حرکت امام (ره) با تحلیل مردم ایران متفاوت می باشد.
وی خاطرنشان کرد: ایرانی ها هنوز نتوانسته اند به خوبی معنای حرکت امام (ره) و تأثیرگذاری حرکت او را در جهان درک کنند و اثرگذاری امام خمینی (ره) و حرکت ایشان در خارج از کشور ملموس تر است.
این مبلغ دین اسلام تصریح کرد: پیش از انقلاب اسلامی در خیلی از مسلمانان مخصوصاً در آمریکای لاتین هویت اسلامی به نام خدا و کتاب قرآن محدود شده بود و عمق معرفتی ما نسبت به اسلام به حرام بودن گوشت خوک و شراب منتهی می شد؛ اما امام (ره) مسلمانان جهان را با عمق دین اسلام آشنا کرد به صورتی که می بینیم امروز قرآن در فضای آکادمیک دنیا مطالعه و مطرح می شود.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: امام (ره) امتی که درحال احتضار بود را با مدلی به نام انقلاب اسلامی آشنا کرد و آنها را از خواب بیدار کرده و به حرکت واداشت.
اسعد تاکید کرد: مفهوم امت به معنای ایدیولوژیک تا قبل از امام (ره) چنین نبود و خط و مسیر امام (ره) بود که این مفهوم را در جهان ایجاد کرد. امام (ره) امت واحده را درست کرد و به مسلمانان امکان رشد داد و اگر امام (ره) نبود بعد از یکی دو نسل مفهوم امت اسلامی برای همیشه از بین می رفت.
وی اظهار داشت: دشمن برای حذف هویت اسلامی تلاش می کند همانطور که می بینیم آمریکا و غرب برای هویت زدایی از مسلمانان و ملت ایران میلیاردها دلار پول خرج می کنند اما امروز بخش عمده ای از مسلمانان با ارزش ها و آرمان های امام (ره) زنده شدند.
این مبلغ و فعال فرهنگی آمریکای لاتین در انتها بیان نمود: امت اسلامی تا قبل از حرکت امام (ره) مفهوم اعتراض را نمی دانست اما امام (ره) به ملت های مستضعف قدرت و جرئت دفاع داد و این قدرت دفاع امروز به همه جهان صادر شده همانطور که شاهد شکل گیری گروههای مقاومتی همچون حزب الله هستیم.
منبع:

1401/03/18
10:06:55
5.0 / 5
294
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد