نور معرفت
قالیباف:

آمریکا هیچ وقت با ما کنار نخواهد آمد

آمریکا هیچ وقت با ما کنار نخواهد آمد

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا هیچ وقت با ما کنار نخواهند آمد، به لزوم «جهاد تبیین، جهاد تصمیم و جهاد تولید» اشاره نمود و اظهار داشت: برای ساختن دولت اسلامی نیازمند فعالیت در عرصه خدمات عمومی مشترک هستیم که موردنیاز همه مردم است.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در سومین اجلاس بین المللی فعالان مهدوی اظهار داشت: مهدویت وجود حضرت حجت بر این زمین و عالم است. این مساله انکارناپذیر و جزء حقایق نظام آفرینش است. بحث از انسان کاملی است که در میان ما وجود دارد. این توفیق خداوند متعال برای روزی رساندن به عالمیان است. باید از خداوند طلب توفیق نماییم برای بدل شدن به یک منتظر واقعی.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: باید انقلاب اسلامی ایران را درک و فهم نماییم که در چه زمانی آغاز شد و به پیروزی رسید. در عصری که در مسائل اقتصادی، امنیتی - اطلاعاتی و سایر مسائل مادی در قبضه ابرقدرت ها بود و در شرایطی که حکومت پهلوی نوکر رژیم صهیونیستی و قدرت استکباری آمریکا بود، این انقلاب روی کار آمد، شکل گرفت و به پیروزی رسید. فلسفه انقلاب ما از دو فرهنگ عاشورای حسینی و فرج مهدوی می آید.
قالیباف درباره «فرهنگ عاشورایی و مهدوی» اظهار داشت: عاشورا برای مقاومت و ایستادگی و فرج برای امید به آینده است. مهدویت مقصد و مقصود نهایی ماست. ما به این امید و با این نگاه به آینده گام برمی داریم و زندگی می نماییم. انقلاب اسلامی ایران و روح این انقلاب با تمام قدرت در مقابل همه باورهای فرهنگ اومانیستی و نئولیبرالیستی ایستاده است. بیانیه گام دوم انقلاب منشوری فشرده و حکیمانه از سرنوشت ما تا سرگذشت ما است. این مسیر حرکت ما در گام دوم را روشن می کند. چند مرحله اساسی دیده شده است که در این راه باید به آن دقت کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بحث ما یک تحول معرفتی و معنویتی است که این دو سبب پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد. پیروزی انقلاب سبب شد، نظام اسلامی شکل بگیرد. طبق فرمایش حضرت آقا در دروه دولت اسلامی هستیم. باید به سمت جامعه اسلامی و حکومت اسلامی برویم تا نهضت انتظار و ظهور خورشید ولایت عظیم(عج) برویم. دشمنان با جمهوری اسلامی که ریشه در فرهنگ و عترت ندارد، مشکلی ندارند. کشورهای به اسم اسلامی وجود دارد که استکبار جهانی هیچ مشکلی با آنها ندارد.
وی با بیان این مطلب که مردم برای فرهنگ مهدوی هزینه دادند و ایستادند، اظهار داشت: اگر در دهه گذشته، هزینه های زیادی دادیم، ملت ما تحمل رنج و زحمت و مشقت را داشته است و دم برنیاورده است، علتش استقلال، آزادی، و مبارزه با سلطه گری و زیرسطله نرفتن است. وقتی به گذشته نگاه می نماییم، می بینیم که دشمنان انقلاب گاهی عظمت این انقلاب و قدرتش را بیشتر درک کردند. نسبت به کسانی که تصور می کردند تاریخ مصرف انقلاب گذشته است. آنها از گذشته خود پشیمان هستند که بخش قابل توجهی از نارسایی های کشور الزاما به خاطر فشارهای خارجی نیست. به این خاطر است که باورهای انقلاب اسلامی را فراموش کرده اند. بعضی می خواهند بگویند هزینه های تحمیل شده به کشور نتیجه مبارزه با شیاطین است؛ این در شرایطی است که هزینه های نتیجه همراهی با شیاطین است.
قالیباف ضمن اشاره به حضور رزمندگان جمهوری اسلامی ایران در جبهه مقاومت اظهار داشت: همه اراده رژیم صهیونیستی این بود که در مرزهای ما با ما روبرو شود اما رزمندگان اسلامی در کنار گوششان ایستاده اند. فرهنگ مهدویت است که توانسته در مقابل هژمونی آمریکا بایستند و این هژمونی را بهم بزند. این مهم چیزی جز بینش و روش انقلاب اسلامی نیست. یکی از مأموریت های جدی ما نشان دادن کارآمدی دین در اداره جامعه است. این مهم ترین وظیفه ماست. این ما مسؤلان هستیم که با عملمان نشان دهیم یک منتظر واقعی هستیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی درباره مطالبه مردم از مسؤلان اظهار داشت: برای ساختن دولت اسلامی نیازمند فعالیت در عرصه خدمات عمومی مشترک هستیم که موردنیاز همه مردم است. این مطالبه مردم درست و منطقی است و باید در کشور توسط خود مردم تولید شود. تولیدی قابل رقابت با همه دنیا. تا امروز کارها بسیاری انجام شده است و در مقام قیاس در قله ای غیرقابل مقایسه با گذشته هستیم؛ اما باید بپذیریم اشکالاتی هم داریم. باید رضایت مردم را در بخش خدمات عمومی جذب نماییم.
دولت اسلامی و نظام جمهوری اسلامی نقطه تمایزی با بقیه کشورها دارد. قدرت نرم و گفتگو و در عین حال قدرت سخت از ظرفیت های دولت اسلامی است. اگر منتظر واقعی باشیم، منفعل نخواهیم بود. منتظر نشسته نداریم. نیازمند حکمرانی نو هستیم. بدون شک نیازمند اندیشه ورزی برای تولید فکر هستیم. پس ما نیازمند جهاد تولید، جهاد تصمیم، و جهاد تبیین هستیم. نباید در تصمیم گیری تردید نماییم. هر گاه تردید کردیم، نتیجه اش این شد که تاخیر کردیم. تاخیر شرایط را تغییر داد و ما را منفعل کرد. نیازمند گوش شنوای مسؤلان برای شنیدن اهل علم، حرف مردم و همه کسانی هستیم که حق به گردن ما دارند.
وی با اشاره رفتار آمریکا در حوزه هسته ای هم اظهار داشت: آمریکا هیچ وقت با ما کنار نخواهند آمد. بعنوان یک خدمت گذار که یک دستم زیر سنگ صدمه کار بوده است، باید بگویم امکانات مادی و انسانی ما بزرگترین فرصت برای حرکت است. ناامیدی در فرهنگ شیطان است و در فرهنگ مهدویت وجود ندارد. مگر می شود کسی بر این باور باشد که امامش حاضر است و صاحب ماست، و ناامید باشد. باید در هر شرایطی امیدوار باشیم. با حرف نمی گردد کسی را قانع کرد. باید با عملمان در هر نقطه ای که هستیم مهدوی نماییم.

منبع:

1401/03/17
22:18:39
5.0 / 5
388
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد