نور معرفت
دبیركل مجمع جهانی اهل بیت:

مروج اخلاق و معنویت دینی باشیم

مروج اخلاق و معنویت دینی باشیم

به گزارش نور معرفت از گیلان دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که امروزه نیازمند پیشرفت علمی، اخلاقی و معنوی هستیم، اضافه کرد: ما باید مروج اخلاق و معنویت دینی باشیم؛ وظیفه ما این است که اسلام را بصورت جامع معرفی نماییم.


آیت الله رضا رمضانی امروز ۱۲ خرداد در مراسم بیست ویکمین سالگرد شهادت آیت الله احسانبخش، نماینده فقید ولی فقیه در گیلان که در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد، با اشاره به این که دین در ساحت فردی و اجتماعی، اخلاقی، عیقدتی، سیاسی و فرهنگی برنامه دارد، اظهار داشت: دین آمده تا یک زندگی برمبنای یک معنا به انسان ها تعلیم دهد.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اعلان اینکه همه انبیای الهی آمدند تا دین را در ساحت های مختلف به مردم نشان دهند، اضافه کرد: جایگاه دین، یک جایگاه جامع است و در طول تاریخ عده ای به دنبال تحریف آن برآمدند.
وی با اشاره به این که دشمنان وقتی دیدند که نمی توانند با دین معارضه کنند به تحریف آن پرداختند، اشاره کرد: عده ای از روشنفکران گفتند که دین نباید در عرصه سیاست حضور داشته باشد و جایگاه و رسالت دین، تشکیل حکومت نیست.
آیت الله رمضانی با اعلان اینکه عده ای نیز تنها به جنبه رحمت دین پرداختند و اینطور القا کردند که باید دنبال صلح مطلق بود، اشاره کرد: این یک انحراف است که بگوییم هر کسی با هر شکلی در دنیا حکومت می کند حتی اسرائیل، را باید بپذیریم.
عضو مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد: دشمنان با تفکرات انحرافی نسبت به دین اسلام، به چپاول کشورهای اسلامی و ملت های مسلمان می پردازند.
وی با اعلان اینکه امروز ثروت ملت های مسلمان در اختیار استکبار قرار گرفته است، اضافه کرد: اسلام دین رحمت است اما در جای خود؛ مدیریت پیامبر(ص) برمبنای رحمت بنا نهاده شده است، اما این به مفهوم این نیست که در مقابل زورگویان، خودکامگان و کشورگشایان، کوتاه بیاییم.
آیت الله رمضانی با اشاره به این که عده ای نسبت خشونت به دین اسلام وارد کرده اند، اشاره کرد: این افراد پیامبر اسلام(ص) را قدرت طلب و جنگجو معرفی می کنند که به مفهوم واقع یک تحریف است؛ هر کدام از این انحرافات یک لبه تیغ برای بریدن حقیقت اسلام است.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اعلان اینکه وقتی دین به دست اشرار سپرده شود، اشرار از دین بعنوان ابزاری برای حفظ قدرت استفاده می نمایند، اشاره کرد: این در حالیست که باید از دین برای هدایت مردم و اصلاح فرد و جامعه استفاده گردد.
وی با تاکید بر این که امویان و عباسیان با شعار «ما مجبوریم ظلم نماییم و شما مجبورید ظلم را بپذیرید» تحریف جدیدی در دین ایجاد کردند، اضافه کرد: معرفی دین به شکل سکولاری دیگر تحریف نسبت به دین بود؛ این نگاه حداقلی نسبت به دین، محدود کردن دین اسلام است.
آیت الله رمضانی با اشاره به این که در احکام دینی و فقه اسلام و اهل بیت(ع)، جامع ترین احکام را در زمینه فردی و اجتماعی داریم، اشاره کرد: نماز، زکات، امر به معروف و نهی از منکر و... باید در اجتماع تاثیر گذاشته و جامعه را اصلاح نماید.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اعلان اینکه دشمنان دین اسلام، تمام تلاش را کردند که این ابعاد دین را مغفول نگه داشته و از بین ببرند، اضافه کرد: برای پیاده سازی امنیت به مفهوم جامع در جامعه، باید ایمان به مفهوم واقعی و جامع کلمه در جامعه وجود داشته باشد.
وی با تاکید بر این که امام خمینی(ره) معتقد بود که اگر فساد سیستمی شده، باید با آن مقابله و جهاد کرد، افزود: امام راحل(ره) به دنبال دگرگونی دفعی برای مقابله با سیستم فساد در جامعه بود و برای این اقدام، نیاز به شاگردانی داشت که این تفکر را عرضه کنند.
آیت الله رمضانی با اشاره به این که جهاد تبیین، یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی بود، ابراز کرد: امام(ره) در مقابل تحریف دین ایستاد و نخستین مجاهد در عرصه جهاد تبیین بود.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: عده ای خواستند اشکالات گوناگون و شبهات زیادی در تشکیل حکومت دینی ایجاد کنند ولی امام خمینی(ره) نخستین کسی بود که این شبهات را پاسخ داد.
وی با اعلان اینکه اسلام یک پدیده است و باید حکومت بسترساز داشته باشد، اشاره کرد: البته نه حکومت زیاده خواه، استکباری و نژادپرست، بلکه حکومتی بر پایه ارزش ها و کرامت بشری باید تحقق پیدا کند.
آیت الله رمضانی با اشاره به این که امام خمینی(ره) معلم تشکیل حکومت بسترساز بر پایه ارزش ها و کرامت بشری بود، اضافه کرد: امام(ره) از احدی نترسید و حرکت عظیم را به وجود آورد و ما را بیدار کرد؛ امروزه رویش های آزادی بخش در جامعه جهانی به برکت این انقلاب به وجود آمده است.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی را تقویت روحیه مقاومت در مقابل خودکامگان دانست و اظهار داشت: امام به امت این تعلیم بزرگ را داد که در مقابل ظالم ایستادگی کنند.
وی اظهار نمود: هر کسی نمی تواند پرچم دار این مکتب باشد و شاگردانی چون مطهری، بهشتی، مفتح، مدنی، دستغیب، صدوقی و مرحوم احسانبخش، امروزه این امانت بزرگ را به ما سپردند.
آیت الله رمضانی در ادامه به موضوع حذف ارز ترجیحی اشاره نمود و اظهار داشت: این اقدام دولت باید به گونه ای مدیریت شود که مردم در فشار اقتصادی و معیشتی قرار نگیرند؛ مردم ما برای این نظام کم نگذاشتند و هر چه بود برای نظام دادند و در همه عرصه ها حضور دارند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اعلان اینکه دشمنان نظام اسلامی، کوچکترین مطلب را به اصل نظام ربط می دهند، اشاره کرد: در حادثه آبادان، مقصران باید محاکمه و به اشد مجازات محکوم شوند، ولی نباید این حادثه را به پای نظام نوشت؛ اگر کسی در نظام، اختلاسی می کند هم نباید به پای نظام و آرمان های نظام نوشته شود.
وی با تاکید بر این که باید در مقابل هر کسی که از قدرت سوءاستفاده کند ایستاد، اشاره کرد: دشمن از کوچکترین سوژه برای ناامید کردن مردم استفاده می نماید.
آیت الله رمضانی عنوان کرد: اگر تلاش دشمنان به نتیجه برسد، ما دیگر هیچ گاه رنگ این نظام با این پایگاه عظیم را نخواهیم دید و سال ها باید خواب این جریان حاکمیت را ببینیم.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که امروزه نیازمند پیشرفت علمی، اخلاقی و معنوی هستیم، اضافه کرد: ما باید مروج اخلاق و معنویت دینی باشیم؛ وظیفه ما این است که اسلام را بصورت جامع معرفی نماییم.
وی با اعلان اینکه امروزه مراکز دینی مثل مساجد باید مجاهدانه در جهاد فرهنگی گام بردارند، اشاره کرد: یک امام جماعت باید ساعت ها در مسجد حضور پیدا کند تا بتواند معارف و معالم دینی و گفتمان انقلاب را تدریس و تبیین کند؛ امروز باید در این میدان حضور داشت و همه مسئول هستیم.
آیت الله رمضانی با اشاره به این که جوانان را باید دریابیم، اشاره کرد: ما باید در میدان بزرگ مدیریت دینی حضور داشته و در عرصه جنگ فرهنگی، اقتصادی و سیاسی تلاش نماییم.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اشاره کرد: ظرفیت های استان گیلان کم نیست و استاندار باید با انتصاب نیروهای مدبر و متخصص در بخش فرمانداری، معاونت و... این ظرفیت ها را احیا کند.
وی با اشاره به این که باید منکرات را شناسایی نماییم و در کنار بی حجابی با دیگر منکرات جامعه مقابله شود، اظهار داشت: صداوسیما باید یک دانشگاه شود و برای تبیین مفاهم انقلاب و گفتمان انقلاب تلاش کند.
آیت الله رمضانی اضافه کرد: امروزه ما ۱۲۰ شبکه درون مرزی و برون مرزی داریم که می توانستیم با آنها دنیا را فتح کنیم؛ باید با برنامه کار نماییم ولی در خیلی جاها بی برنامه هستیم.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: اگر مسئولی در راه کاری خود، راهبرد ندارد، باید مسئولیت را به دیگری واگذار کند؛ مسئول باید بر طبق نگاه امام راحل(ره) حرکت نماید و مداح نباشد.
وی با اشاره به این که وظیفه ما این است که امانت بزرگ انقلاب را به صاحب اصلی آن یعنی امام زمان(عج) برسانیم، اشاره کرد: مردم باید طعم عدالت و مبارزه با فساد را بچشند و این با تعلیمات درست ما محقق می شود.
آیت الله رمضانی با اعلان اینکه دشمنان امروز دنبال این هستند که دستاوردهای انقلاب را نادیده بگیرند، اشاره کرد: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی این است که دین در عرصه سیاسی و اجتماعی حضور پیدا کرده است؛ امروز در دنیا همه در ارتباط با دین دارند بازبینی می کنند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اشاره کرد: هیچ کسی این فکر را نمی کرد که دین این قدر جلو بیاید و بتواند انقلاب تشکیل دهد.
وی با اعلان اینکه مرحوم آیت الله احسانبخش در دوره خدمتش تلاش می کرد تا معضلات و مشکلات را شناسایی و حل کند، اضافه کرد: این روحانی مجاهد در روزهای دفاع مقدس با ارتباطی که داشت، بیش از ۱۰۰۰ کامیون کمک رسانی را از گیلان به سمت جبهه های جنگ فرستاد و گیلان جزو استانهای پیشتاز بود که اینطور از جبهه ها پشتیبانی کرد.
منبع:

1401/03/14
13:21:01
5.0 / 5
367
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد