نور معرفت

اجرای سومین دوره طرح قرار دوازدهم و ارائه خدمات اجتماعی به محرومان همزمان با دهه کرامت

اجرای سومین دوره طرح قرار دوازدهم و ارائه خدمات اجتماعی به محرومان همزمان با دهه کرامت

نور معرفت: مدیرکل امور اجتماعی و مشارکتهای سازمان اوقاف و امور خیریه از اجرای سومین دوره طرح قرار دوازدهم در اولین روزهای دهه کرامت آگاهی داد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، رضا معممی مقدم اظهار داشت: سومین دوره قرار دوازدهم در روز دوازدهم خرداد در سراسر بقاع متبرکه اجرا می شود.
وی با اشاره به همزمانی سومین دوره طرح قرار دوازدهم با ایام دهه کرامت و ایام بزرگداشت مقام و منزلت امامزادگان واجب التعظیم اشاره کرد: تکریم مقام امازادگان علیهم السلام، ادامه راه و نشر اندیشه آنهاست.
وی ادامه داد: اساسا یکی از دغدغه ها و اقدامات این بزرگوارن خدمت به افراد کم برخودار و اقشار لطمه پذیر جامعه است و اگر اکنون در بین جامعه حضور ظاهری داشتند یکی از کارهایی که عاشقانه به آن می پرداختند خدمت به محرومان بود.
معممی مقدم با اشاره به اینکه، قرار دوازدهم طرحی برای فراهم کردن امکان مشارکت مردمی بمنظور ارائه خدمات اجتماعی به محرومان است اشاره کرد: طرح قراردوازدهم در پی آنست که زمینه مشارکت همگانی را فراهم و با ترویج فرهنگ انفاق، نوع دوستی و مواسات، مومنین و خیراندیشان را به سمت مساعدت نیازمندان سوق دهد.
وی تصریح کرد: حالا هر که می خواهد در راه دوده علیهم السلام قدم بردارد و در امتداد تکریم ذریه پیامبر اعظم (ص) گام بردارد، می تواند با مراجعه به حرم مطهر امامزادگان در این امر خیر مشارکت کند.
معممی مقدم با اشاره به دغدغه اصلی تدوین و ابلاغ طرح قراردوازدهم اضافه کرد: تدوین طرح قرار دوازدهم اولا نشان از دغدغه مندی متولیان بقاع متبرکه نسبت به مسائل اجتماعی پیرامون خود دارد و ثانیا اجرای این طرح در امتداد ارائه خدمات اجتماعی و کوشش برای افزایش سرانه سلامت اجتماعی است.
وی اشاره کرد: این طرح که با محوریت توزیع بسته های معیشتی بین افراد کم برخوردار اجرا می شود و برآن است تا مجموعه ای از خدمات اجتماعی را برمبنای نیازهای منطقه پیرامونی بقاع متبرکه ارائه و نسبت به رفع لطمه های اجتماعی و ارتقای سطح سلامت اجتماعی مناطق پیرامونی بقاع متبرکه نشی موثر داشته باشد.
منبع:

1401/03/10
20:57:27
5.0 / 5
401
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد