نور معرفت

نمونه چشم نواز روحانیت، الگوی اعتدال و پارسایی

نمونه چشم نواز روحانیت، الگوی اعتدال و پارسایی

آیت الله امینی در عالم سیاست رفتار و منشی خردورزانه داشت. منادی وحدت اعتدال و مدارا بود. هیچ گاه به اختلافات جناحی سلیقه ای و سیاسی و قومی و فرقه ای دامن نزد و در عرصه حضور در صحنه سیاست و مسئولیت ها فریب جناح ها و بازی های آنها را نخورد.به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، در سرمقاله روزنامه ۱۹ دی به قلم مرتضی داستانی آمده است: «عالم وارسته، دانا و بصیر، فقیه پارسا، انقلابی روشن ضمیر، روحانی خدوم و مردمی، سیاست مدار منادی وحدت و مدارا، امام جمعه ای دردمند و دردآشنا و دلسوز جوانان حضرت آیت الله امینی بعد از عمری زندگی همراه با زهد و سادگی یک سال پیش در دوران کرونا به ملکوت اعلا پیوست و همانطور که در پیام تسلیت خود به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی ذکر کرده بود، خیلی زود به دیدار امام راحل و دوستان علاقمند و یاران شهیدش پیوست.

آیت الله امینی به مدلول واقعی کلمه یک روحانی پارسا، ساده زیست، مردم دار و الهام بخش بود و به تعبیر مقام معظم رهبری سلوک فردی ایشان نمونه چشم نواز از پارسایی و پرهیزگاری و بی اعتنایی به جاذبه های مادی بود. او مسئول و زمان شناس بود و به خوبی نیازهای جامعه خودرا می شناخت و بواسطه همین شناخت، اهتمام بیشتر خودرا معطوف کارهای فرهنگی و تربیتی خصوصاً مشکلات و نیازهای جوانان کرد.

آیت الله امینی در حین زهد وارستگی انقلابی بود؛ حق گو و حق شناس. از گفتن حرف حق تا آنجا که وحدت جامعه را مخدوش نکند ابایی نداشت و بواسطه همین حق گویی هزینه زیادی داد و به او ظلم زیادی شد.

او در عالم سیاست رفتار و منشی خردورزانه داشت. منادی وحدت اعتدال و مدارا بود. هیچ گاه به اختلافات جناحی سلیقه ای و سیاسی و قومی و فرقه ای دامن نزد و در عرصه حضور در صحنه سیاست و مسئولیت ها فریب جناح ها و بازی های آنها را نخورد.

وی به شدت معتقد بود که نقش روحانیت بسیار فراتر از نقشه جناح ها و گروههای سیاسی در جامعه است و جامعه روحانیت نباید خودرا فدای مطامع جریان های سیاسی و باندهای قدرت کند و به خاطر همین نگاه در هیچ انتخاباتی از افراد و گروههای سیاسی حمایت نکرد و حتی در این رابطه مخالف ورود جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پشتیبانی از نامزدهای انتخاباتی بود.

او همیشه درد دین و مردم را با هم داشت روحش شاد و با اولیای الهی محشور باد.»
1401/02/31
13:12:58
5.0 / 5
589
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد