نور معرفت
پیش نشست های اختتامیه مهرواره هوای نو؛

اولین اقدام در دوره ی جدید سازمان تبلیغات، در زمینه تشکلهای دینی بود

اولین اقدام در دوره ی جدید سازمان تبلیغات، در زمینه تشکلهای دینی بود

نور معرفت: از سال 80 تا 97 مسئله صنفی شدن مداحان و هیئات عنوان شد و کسی باور نمی کرد این امر اتفاق بیفتد اما این تابوشکنی و سدشکنی صورت گرفت.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام مجید باباخانی مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی بامداد امروز در پیش نشست اختتامیه مهرواره هوای نو که در هتل لاله برگزار شد، گفت: اولین اقدامی که در دوره ی جدید سازمان تبلیغات اسلامی در زمینه تشکل های دینی صورت گرفت، بررسی وضعیت گذشته بود. آن چیزی که از گذشته به دست آمد این بود که زحمات زیادی در زمینه تشکل های دینی کشیده شده بود که نشان میدهد هیئات و مداحان صنف پذیر نیستند و از سال ۸۰ تا ۹۷ مسئله صنفی شدن مداحان و هیئات عنوان شد و کسی باور نمی کرد این امر اتفاق بیفتد اما این تابوشکنی و سدشکنی صورت گرفت.
وی اضافه کرد: دومین کاری که انجام شد تأسیس ۵۰ مؤسسه فرهنگی مؤثر در کشور بود. بین سال ۸۰ و ۹۷ مؤسسات زیادی مانند مؤسسه فرهنگی تبیان، مدارس صدرا، خبرگزاری مهر و.... تأسیس شد که تعدادی از مؤسسات در نوع خود بی نظیر بودند. بطورمثال مؤسسه فرهنگی و رسانه ای تبیان تا پیش از سال ۹۹ بعنوان بهترین رسانه نو محسوب می شد.
باباخانی اشاره کرد: اهتمامی که در دوره ریاست حجت الاسلام قمی در سازمان انجام شد، این بود که مسائل و مشکلات مجدد بررسی گردید و موسساتی که در امتداد یکدیگر فعالیت می کردند در کنار هم قرار گرفتند و یک نظام جدید تشکیل دادند. بدین سبب مجموعه های مرتبط دست به دست هم داده و به بنیاد تبدیل شدند. بعنوان مثال سازمان در زمینه مسجد کمتر ورود می کرد. بدین جهت بنیاد هدایت تأسیس شد و امروز قدم های بزرگی در زمینه مسجد برداشته می شود.
در ادامه حمید بهرامی مدیرعامل بنیاد دعبل در پیش نشست مهرواره هوای نو که در هتل لاله برگزار شد، گفت: بنیاد دعبل خزایی قریب به ۲۰ سال است که با فرمان رهبر انقلاب تأسیس شده است. با اهمیت ترین فعالیت بنیاد در عرصه فرهنگی و خدماتی است.
بهرامی با اشاره به این که بیش از دو هزار ستایشگر و مداح از طرف بنیاد بیمه شده اند، عنوان کرد: این افراد از خدمات بیمه ای بنیاد بهره می برند. به جهت اینکه همه مجموعه ها بتوانند یک هم افزایی داشته باشند، بنیاد دعبل بعنوان مرکز خدمات به جامعه هدف خدمت می کند.
وی بیان کرد: بخش هایی از بنیاد دعبل در عرصه خدمات رسانی دنبال می کند، نخست مربوط به بستر سازی خدماتی است چونکه مجموعه ها و شبکه ها و تشکل ها نیازمند زیرساخت هستند. این امر با نگاه حمایتی نیست بلکه مقصود خودکفا شدن مجموعه ها در زمینه مالی است.
مدیرعامل بنیاد دعبل اشاره کرد: یکی از مشکلاتی که همه در وضعیت فعلی با آن مواجهند، مالی است. هدف این است که زیرساخت هایی فراهم گردد که مجموعه ها بتوانند در زمینه اقتصادی و مالی خودکفا شوند. البته بخش هایی نیز اختصاص به بخش حمایتی می شود که موظف به انجام آن هستیم.
بهرامی تاکید کرد: بنیاد دو محور را بصورت ویژه دنبال می کند. اول بنیاد دعبل با پشتیبانی سازمان تبلیغات در صدد این است که با ظرفیت خود مجموعه ها بتواند خدمات بین مجموعه ای ارائه نماید. دوم بنیاد دعبل دعبل سامانه ای را در نظر گرفته که از تیرماه در دسترس ستایشگران و مجموعه های تشکل های دینی قرار گیرد که قریب به ۸۰ نوع خدمت در این سامانه ارائه خواهد شد تا همه مجموعه های فرهنگی، هیئات، مداحان و تشکل های دینی از آن بهره ببرند.


منبع:

1401/02/24
13:33:43
5.0 / 5
740
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد