نور معرفت
بازخوانی پیام امام موسی صدر به مجلس ملی فلسطین؛

اسرائیل زاییده تمدن سرکش مادی و نتیجه حتمی مبانی تمدن غربی است

اسرائیل زاییده تمدن سرکش مادی و نتیجه حتمی مبانی تمدن غربی است

امام موسی صدر در پیام خود به مجلس فلسطین اظهار داشت: رژیم اسرائیل نماد کامل تمدن غربی از نظر انحصارطلبی و بهره کشی و تفرقه افکنی نژادپرستانه و تعصب های دینی و ستمگری و اشغالگری و سنگدلی است.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، «شیرین ابو عاقله» خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره در جریان پوشش خبری حوادث و درگیری های اردوگاه جنین، به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر صهیونیست به شهادت رسید. شهادت «شیرین ابو عاقله» به دست نظامیان اسرائیلی بهانه ای شد تا به بازخوانی پیام امام موسی صدر به مجلس ملی فلسطین بپردازیم که در آن فلسفه این جمله که «اسرائیل باطل مطلق است» را بیان می کند. آنچه در متن زیر می خوانید پیام امام موسی صدر به دوره ششم مجلس ملی فلسطین است. این نشست در سال ۱۹۶۹ میلادی در قاهره برگزار شد:
اسرائیل باطل مطلق است
«برادران مجاهد، درود و رحمت خداوندی که تسلیم شدن را برای بندگانش نمی پسندد، بر شما باد. در این نامه قصد آن ندارم که شما را به جهاد و فداکاری تشویق کنم، که شما جان خویش را فدای امت خویش و روح خویش را وقف حق و کرامت کرده اید؛ همچنان که نیازی نمی بینم امید به پیروزی را در دل های شما برانگیزم که شما امید را در شبِ تاریکِ ناامیدیِ این امت برافروخته اید. می خواهم فرصت را غنیمت بشمارم و برداشت خویش را از ابعاد انقلابتان و بازتاب های جهادتان را برای شما بازگو کنم و تاکید کنم که کنفرانس ملی شما به ملت مبارز فلسطین اختصاص ندارد بلکه از این چارچوب فراتر می رود و وضع همه امت را دربرمی گیرد و به تاریخ و جغرافیای جهان پیوند می خورد و حتی از زمین درمی گذرد و به آسمان می رسد.

ای رزمندگان دلاور، انقلاب شما فقط انقلاب ملتی ستمدیده نیست، بلکه انقلاب امت بر ضد گذشته‌ی نزدیک و دور خود است؛ همان امتی که خطر را حس کرد، ولی در مقابل آن خاموش ماند و تنبلی کرد و با ظلم همراه شد و بدین ترتیب، ظالم نیرومند و استوار شد و پایگاه تاریکی را در خاستگاه نور بنا گذاشت. انقلاب شما انقلابی است بر ضد دنیایی که صهیونیسم را ندید یا نادیده گرفت و آنرا پدید آورد و پرورش داد و همواره از آن پشتیبانی کرد تا بزرگ شد و دیگران را درید و پدر و مادر خویش را هم خواهد درید و بازمانده‌ی انسانیت موجود در جهان را بر باد خواهد داد.

آری، اسرائیل زاییده تمدن سرکش مادی و نتیجه حتمیِ مبانی تمدن غربی و طغیان خودخواهانه بشری است که در انتها قرون وسطا بر پایه‌ی انکار خدا و ارزش ها بنا گذاشته شد و این، طغیان در ستمگری بود تا بدانجا که آسایشِ وجدانِ دروغینِ او با دست یازیدن بر دیگر ملت ها حاصل می شد.

رژیم اسرائیل نماد کامل این تمدن از نظر انحصارطلبی و بهره کشی و تفرقه افکنی نژادپرستانه و تعصب های دینی و ستمگری و اشغالگری و سنگدلی است.

انقلاب شما انقلابی است در مقابل گمراهی فراگیری که عقل ها و دل ها را تسخیر کرده و سبب گشته است که به شکل احمقانه ای درباره ستمگری و قتل و آوارگی بیندیشند. انقلاب شما انقلاب حق است که همچون سپیده صادق اندک اندک می دمد و توسعه می یابد و بر تاریکیِ این شبِ دراز فائق می آید و دنیا را سراسر نور و امید و حرکت سازنده و هوشیارانه می کند.

انقلاب شما انقلاب در مقابل نژادی است که کفر ورزید و طغیان کرد و پیامبران را به ناحق کشت و احادیث و آموزه های دروغین جعل کرد و برضد صدها هزار تن از مؤمنان توطئه چید و ادیان را تحریف و حقایق را مسخ و تاریخ را تحریف کرد و به فساد و انحراف و بی بندوباری دامن زد.

شما ای سپاهیان دلیر خداوند، با جهاد خود خدا را تسبیح می گوئید و او را از صفاتی که صهیونیسم برای خداوند می پندارد، منزه می دارید؛ صفاتی همچون فرق گذاشتن میان مخلوقات، جانبداری در برخوردها، دست بسته بودن، پیمان شکنی در ملکوت، به خطا رفتن در رسالت، متهم بودن پیامبران و عملی کردن وعده‌ی خود به آتش و آهن.
شما نمی پذیرید که خداوندِ بخشنده و مهربان را به بیزار بودن و دشمنی داشتن با اکثریت مخلوقاتش وصف کنند.
شما دستور حضرت مسیح را اجرا می کنید که فرمود: «قدس را به دست سگان و خوکان ندهید.» شما انتقام او را می ستانید، چونکه مسیح را متهم به دروغ گویی کردند و درصدد کشتن او برآمدند. شما مریم پاکدامن را تقدیس می کنید که به او افترا زدند و داغدار فرزندش کردند.
شما این پیش گویی قرآن را محقق می سازید که: ضُرِبَتْ عَلَیْهِمُ الذِّلَّةُ وَالْمَسْکَنَةُ وَبَآؤُوْاْ بِغَضَبٍ مِّنَ اللَّهِ و از دستورات پیامبرِ بیم دهنده اطاعت می کنید.
شما به سمت سرزمینی در حرکتید که خداوند به آن برکت بخشیده و آنرا پاکیزه ساخته است؛ به سمت شهر مقدسی که خاستگاه ادیان و تمدن های بشری است و تمدن ها در آن با یکدیگر پیوند خورده اند؛ به سمت زادگاه مسیح و عروج گاه محمد (ص) و سرچشمه دانش و مدنیت در سپیده دم تاریخ انسان.
خون شهیدان شما کرامت عرب را آبیاری می کند و حیات را به ادیان و ارزش های انسانی بازمی گرداند. دشمن شما نماد باطل، همه باطل، است و انقلاب شما باید حق، همه حق را عینیت بخشد.
برادران قهرمان، این ها ابعاد انقلاب مقدس شماست. این ها مفاهیم جهاد دشوار و طولانی شماست. اگر سنگینی و دشواری کارِ شما از همه دیگر انقلاب ها بیشتر است، به جهت تلاش شما برای تناسب داشتن هدف و وسیله است. آیا هیچ انقلابی دشوارتر از انقلاب خود و هیچ جهادی خطرناک تر و نفس گیرتر از جهاد خود سراغ دارید؟ آیا انقلاب مردم ویتنام بر ضد استعمار آمریکا این گونه بود؟ آمریکا خود بازیچه دست صهیونیسم جهانی است و به اندازه اسرائیل امکانات برای گمراه گری و سیطره بر عقل مردم و جلب عواطف عمومی به سمت خود در اختیار ندارد.
رژیم اسرائیل نماد کامل تمدن غربی از نظر انحصارطلبی و بهره کشی و تفرقه افکنی نژادپرستانه و تعصب های دینی و ستمگری و اشغالگری و سنگدلی است
وقتی استعمار فرانسه با انقلاب الجزایر مقابله می کرد، خود مردم فرانسه هم با این اقدامِ دولتِ خود مخالفت می کردند و همه می دانیم که رهبر بزرگ فرانسه به جهت موضع گیری بر ضد انقلاب الجزایر در آستانه مرگ (ترور) قرار گرفت. اما دشمن شما از وجدان بی بهره است. آیا طی این بیست سال از درون یا بیرون اسرائیل جز گزافه گویی و تندروی شنیده اید؟ آنها همگی تاریکی و سیاهی هستند.

ای دلیرمردان، انقلاب شما بزرگ تر از انقلاب طبقاتی و فراگیرتر از مبارزه بر ضد فساد و کفر و ژرف تر از ایستادن در مقابل تعصب ورزی دینی و سرسخت تر از جنگ نژادی است. انقلاب شما انقلابی است بر ضد همه انواع و ابعاد باطل و سنگین ترین انقلاب بر ضد خطرناک ترین دشمن جهان به شمار می آید.

برادران قهرمان، بابت این همه است که من معتقدم انقلاب شما بیشتر از دیگر انقلاب ها به فضیلت و بزرگی نیاز دارد، چونکه نیت خالصانه و تلاش بزرگوارانه شما را به خداوند، سرچشمه قدرت و حق و هوشیاری، نزدیک می گرداند و مساله شما را به وجدان های بیدار دنیا وارد می نماید.

شما ای سلحشوران، بزرگ هستید و نیازی به خودبزرگ بینی ندارید. شما بدون هیچ گزافه گویی انسان هایی باعظمت هستید که بدون توسل به عوام فریبی، دل صدها میلیون نفر را از آنِ خود ساخته اید. قدرت شما در بر حق بودن شما و در همراهی وجدان بشری با شما و در هم سویی عواطف میلیونها عرب با شما و در حمایت میلیونها انسان از شماست.
برادران عزیز، من صدای برادران شما در جنوب لبنان، یکی از نیرومندترین پایگاه های شما و یکی ازمهم ترین خاستگاه های شما، را به گوش شما می رسانم.
ما در محنتی جانکاه و حیرتی ابهام آلود به سر می بریم. دشمن شما که دشمن ما هم هست با حمله ها و تهدیدها و گشتی های خود آغاز به فسادانگیزی کرده و آینده ما و این پایگاه (جنوب لبنان) را که تأثیری سرنوشت ساز بر شما دارد، در معرض تهدید قرار داده است.
این محنت ناشی از وجود مقاومت یا فعالیتهای آن در سرزمین ما نیست که اگر چنین بود حملات دشمن را با بردباری و قدردانی و خوشنودی تحمل می کردیم. این محنت به جهت رفتارهای خودسرانه گروه هایی است که مدعی عملیات چریکی هستند. آنان از نام شما سو استفاده و با اندوخته های شما سوداگری کردند و مردم را به مبارزه طلبیدند و بر ضد شما تحریک کردند.
آنان با ایجاد هرج ومرج و حمله های حساب نشده خود واکنش جهانی را بر ضد شما برانگیختند و در لبنان هم بی گناهانی را که دوستدار شما بودند، با چالش روبه رو کردند.
آنان با فعالیتهای خاص سیاسی شان باری بر بار سنگین شما می افزایند و اندوخته بزرگ شما را بر باد می دهند تا جایی که مردم را درباره اهتمام شما به لبنان و احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی آن به تردید انداخته اند.
برادران، پایدار ماندن لبنان به سود شماست و آزادسازی فلسطین هم آینده لبنان را نجات می دهد. پس پیش به سمت همدلی و یک پارچگی و وحدت کلمه و سازمان دهی کارها و فعالیت ها و پیش به سمت پاسداری از خون های پاکی که به جهت خراب کاری های عده ای بر این سرزمین مقدس ریخته می شود.

پیش به سمت آینده ای مجاهدان قهرمان، به امید دیدار در میدان نبرد و در راه حرکت و در قدس مقدس. والسلام علیکم و رحمة الله وبرکاته.»

1401/02/22
12:45:15
5.0 / 5
593
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد