نور معرفت
در نشست خبری اختتامیه مهرواره ملی هوای نو مطرح شد؛

هوای نو به دنبال تعالی جامعه با بهره بردن از ظرفیت هیأت است

هوای نو به دنبال تعالی جامعه با بهره بردن از ظرفیت هیأت است

نشست خبری اختتامیه مهرواره ملی هوای نو؛ اولین مهرواره برگزیدگان سال هیأت و تشکل های دینی با حضور حجت الاسلام مجید باباخانی مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی اجرا شد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، نشست خبری اختتامیه «مهرواره ملی هوای نو؛ اولین مهرواره برگزیدگان سال هیأت و تشکل های دینی» با حضور حجت الاسلام مجید باباخانی مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی در زمینه هنری انجام شد.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام باباخانی گفت: نکته مهمی که در سالهای اخیر در سازمان تبلیغات اسلامی دنبال می شود نگاه مجدد به ظرفیت های فرهنگی و استفاده از آن ظرفیت ها است.
وی با اعلان اینکه مجموعه هیأت مجموعه ای مبتنی بر نیروی انسانی، معنویت، تشکیلات و معرفت است، اشاره کرد: این مجموعه ها وقتی در کنار هم قرار می گیرد همانند معجونی که توانسته ظرفیت های بسیار بزرگی را به وجود آورد.
مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی اضافه کرد: اگر هیأت ها از همه این ظرفیت ها استفاده نماید و به همه آن ظرفیت ها آگاه باشد اتفاقات مهمی در جامعه رقم می خورد. برای مثال یکی از آن اتفاقات که در سالهای اخیر شاهد آن بودیم ورود هیأت ها در عرصه کارهای خدمات اجتماعی است. یا برای مثال می توان از این ظرفیت در زمینه تربیت نسل ها بهره برد.
باباخانی با اعلان اینکه هیأت محفلی مبتنی بر توسل است، گفت: هیأت ریشه در معارف دوده (ع) دارد که آبشخور خیلی از حرکت های فرهنگی و اجتماعی خواهد بود. اگر هیأت واقعاً هیأت باشد و هیأت باقی بماند و از مسیر خود جدا نشود و به میتینگ سیاسی و اجتماعی تبدیل نشود می تواند انقلاب اسلامی به وجود بیاورد.
وی اضافه کرد: بی گمان یکی از علل محدث و به وجود آمدن انقلاب اسلامی هیأت است، با مرور تاریخ پیش از انقلاب در دهه ۴۰ و ۵۰ نشان میدهد این هیأت های مذهبی سراسر کشور بودند که به ظرفیت بزرگ خودشان واقف شدند و از آن استفاده کردند و به سراغ حل مسائل ریشه ای مردم شتافتند و در حقیقت یک حرکت بزرگی را با پیوند به مراجع دینی رقم زدند و انقلاب اسلامی با آن شکوه و عظمت به پیروزی رسید.
در چارچوب بیانیه گام دوم به هیأت نگاه شده است
مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به این که می توان با بهره بردن از ظرفیت هیأت خیلی از مشکلات جامعه را رفع کرد، اظهار داشت: آن چیزی که در مهرواره دنبال می شود آنست که هیأت برای کل سال و زندگی افراد جامعه بتواند جهت دهی داشته و از آن بهره ببرد و در جامعه انقلاب بوجود آورد.
در ادامه وحید ملتجی دبیر مهرواره هوای نو با اشاره به اهداف برگزاری مهرواره هوای نو اشاره و اشاره کرد: اولین هدف مهرواره هوای نو آنست که افق نگاه هیأت بلند شود و جامعه پیرامون خودرا وسیع تر ببیند. مهرواره هوای نو در سال نخست به این اهداف نرسیده و طرح مساله کرده است بدین سبب در قالب بیانیه گام دوم به هیأت نگاه شده است.
وی افزود: دومین هدف آنست که بتواند نگاه جامعه را نسبت به هیأت تغییر دهد؛ رسانه ها دراین زمینه نقش اساسی دارند اما لازم به ذکر است همه هیأت آن چیزی نیست که در رسانه نشان داده می شود و باید مردم بتوانند از ظرفیت هیأت ها بهره ببرند.
ملتجی با تاکید بر این که مهرواره دنبال رقابت منفی بین هیأت ها نیست و همه هیأت های کوچک و بزرگ نزد مهرواره دارای یک جایگاه است، اشاره کرد: مهرواره به دنبال قضاوت کمی مخاطبان شرکت کننده در هیأت ها نیست برای همین در مهرواره به هیأت های خانگی کوچک و هیأت های بزرگ به یک چشم نگاه می شود.
دبیر مهرواره هوای نو درباره داوری مهرواره، گفت: داوری آثار ارسالی را ۱۰۰ نفر بر عهده داشتند و بدون هیچ سوگیری آثار را داوری کردند. پروسه ثبت نام به شکلی بود که هیأت ها و افراد با مراجعه به سایت مهرواره هوای نو مبادرت به ثبت نام و آثار آنان مورد داوری قرار گرفت.
وی بیان داشت: امروز یکی از عرصه های مهم تربیت مطمئن هیأت است چونکه هیأت هوای فرهنگ را تصفیه می کند بدین جهت تلاش داریم هوای نو یکی از بزرگ ترین رویدادهای فرهنگی کشور باشد.
ملتجی با اشاره به آثار ارسالی ابراز کرد: امسال مهرواره هوای نو در سه رشته اصلی هیأت، کتاب هیأت و ستایشگران تمرکز بیشتری داشت تا جایی که آثار دریافتی در این سه بخش به ۲۹ هزار و ۲۸۰ اثر می رسد که در بخش ستایشگران ۲ هزار و ۲۸۵ نفر، در بخش کتاب ۶۳۵ کتاب و در بخش هیأت ۴ هزار و ۵۷۹ هیأت رسید.
دبیر مهرواره هوای نو با اشاره به جوایز مهرواره هوای نو بیان داشت: جوایز مهرواره هوای نو در دو بخش هیأت ها و افراد اهدا می شود در همین راستا برای برگزیدگان هیأت ها در هر رشته ای ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان و افراد قابل تقدیر در نظر گرفته و همین طور برای هیأت ها وام هایی به مبلغ حدود ۱۰۰ و ۲۰۰ میلیون پیش بینی شده است.
وی درباره جزییات برگزاری اختتامیه مهرواره هوای نو اظهار داشت: اختتامیه مهرواره هوای نو شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه رأس ساعت ۹ شب در تالار وحدت برگزار می گردد لازم به ذکر است چون مراسم اختتامیه مهرواره بصورت خاص و ویژه متمایز با اختتامیه های مرسوم برگزار می شود نمی توانیم نام سخنرانان را بیان نماییم اما حجت الاسلام قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی یکی از سخنرانان خواهد بود.


منبع:

1401/02/20
23:34:59
5.0 / 5
751
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد