نور معرفت
در نشست نمایندگان اعتاب مقدسه مطرح شد؛

سند ملی زیارت تدوین می شود

سند ملی زیارت تدوین می شود

نور معرفت: نشست نمایندگان اعتاب مقدسه با معاونت فرهنگی، اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه و حوزه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اجرا شد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، نشست نمایندگان اعتاب مقدسه با معاونت فرهنگی، اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه و حوزه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اجرا شد.
در این جلسه که نمایندگان حرم های چهارگانه امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت شاه چراغ (س) و حضرت عبدالعظیم حسنی (س)» و نماینده مسجد جمکران نیز در آن حضور داشتند در مورد همکاریهای مشترک بین این اماکن مذهبی بحث و تبادل نظر شد.
درباره این جلسه حجت الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: جلسه امروز چند دستور کار داشت که یکی از مهم ترین آنها بحث تدوین سند ملی زیارت بود که پس از جلسه اولیه ای که در حرم عبدالعظیم حسنی (س) انجام شد جلسه دیگری هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور کارشناسان مربوطه تشکیل شد و بحث مفصلی شکل گرفت که با تدوین این سند خیلی از دستگاه های دیگر کشور ازجمله سازمان میراث فرهنگی و وزارت امور خارجه نیز دراین زمینه فعال خواهند شد.
عادل تصریح کرد: موضوع دیگری که در این نشست در مورد آن بحث شد همایش همکاری مشترک اعتاب جهان اسلام برای خدمت بیشتر به زوار بود که مقرر شده است روز دوشنبه در حرم حضرت علی (ع) به دعوت عتبه علویه اجرا شود. عناوینی که مقرر است در این همایش بعنوان پیشنهادهای اعتاب ایران در قالب همکاری مشترک مطرح شود در جلسه امروز موردبررسی قرار گرفت.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: سازمان اوقاف باتوجه به حضورش در پهنه کشور و اینکه در یک جای خاص متمرکز نیست ظرفیت های بسیار مهمی دارد. بیش از ۵۰۰ امامزاده از ۸ هزار امامزاده موجود در کشور دارای قابلیت های فوق العاده گردشگری و امکانات ویژه هستند.


منبع:

1401/02/20
12:39:57
5.0 / 5
894
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد