نور معرفت
به همت مؤسسه بوستان كتاب ؛

جلد سوم اندیشه سیاسی-تربیتی علوی درخطبه های نهج البلاغه منتشر گردید

جلد سوم اندیشه سیاسی-تربیتی علوی درخطبه های نهج البلاغه منتشر گردید

نور معرفت: جلد سوم کتاب اندیشه سیاسی - تربیتی علوی در خطبه های نهج البلاغه نوشته آیت الله احمد بهشتی به همت مؤسسه بوستان کتاب در 512 صفحه به چاپ رسید.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، جلد سوم کتاب «اندیشه سیاسی - تربیتی علوی در خطبه های نهج البلاغه» نوشته آیت الله احمد بهشتی به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۵۱۲ صفحه به چاپ رسید.
نهج البلاغه، اقیانوس موج خیزی است که گوهرهای فراوانی از علم و معرفت را در خود نهفته دارد؛ از آن جمله، تربیت و سیاست است که در این کتاب به وفور به چشم می خورد؛ همان چیزی که در همیشه روزگار، دو رکن مهم جامعه بشری بوده و هست.
مجموعه حاضر، بررسی اندیشه سیاسی – تربیتی علوی در خطبه های نهج البلاغه است که به تفصیل، تحلیل و نگارش شده است.
ساختار اثر:
جلد اول و دوم این اثر به ترتیب حاوی ۳۵ و ۴۷ خطبه از نهج البلاغه بود و این جلد، مشتمل بر ۲۲ خطبه و شامل خطبه های ۸۳ تا ۱۰۵ است.
عناوین تعدادی از خطبه هایی که در این جلد منتشر گردیده است، عبارتند از: خطبه غرّا، عمروعاص، خداشناسی و موعظه، اعتقادات و اخلاق فردی و اجتماعی، الگوهای هدایت و ضلال، درس عبرت، نیم نگاهی به طلیعه مهر نبوت و درس عبرت، توحید و موعظه، خطبه بی مثال اشباح، آینده تاریک، فتنه کور و حیرت افزای اموی، آینده نگری و اخبار از امور غیبی، یادی از قیامت و آینده مردم، جایگاه امام علی در بعثت و جهاد نبوی، خیانت بنی امیه و سقوط ذلت بار آنها.


منبع:

1401/02/17
21:20:28
5.0 / 5
502
تگها: امام
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد