نور معرفت

در عصر غیبت کبری دم از امام زمان(عج) زدن هزینه دارد

در عصر غیبت کبری دم از امام زمان(عج) زدن هزینه دارد

قم استاد حوزه علمیه با تاکید بر این که شب قدرخاصیتی دارد که می تواند یک عمر عقب ماندگی را جبران کند، اظهار داشت: امروز در عصر غیبت کبری دم از امام زمان(عج) زدن هزینه دارد و باید آنرا بپذیریم و در راه حضرت استقامت مستمر داشته باشیم.حجت الاسلام سید حسین آقامیری در مسجد مقدس جمکران با اشاره به این که شب های قدر شب های نزول قرآن است، اظهار نمود: نزول قرآن و بعثت پیامبر(ص) اوج معنویت خاتم الانبیاست و یکی از آثاری که در زندگی پیامبر(ص) بعد از بعثت و نزول قرآن به وجود آمد این بود که دستگاه ابلیس، طاغوت و مشرکان در مقابل ایشان قد علم کردند؛ چونکه از حقیقتی صحبت کردند که گرایش مردم به آن کار، ابلیس و ایادیش را نابود می کرد.

وی با اعلان اینکه معنویت واقعی و حقیقی وقتی اظهار شود دشمن پیدا می کند، اظهار داشت: وقتی مشرکان دیدند حریف پیامبر(ص) نمی شوند به ایشان گفتند شما خدای خودت را تبلیغ کن و کاری به بت های ما نداشته باش؛ ولی پیامبر فرمودند یکی از اصول دین من شکستن بت های شماست.

استاد حوزه علمیه افزود: خدای متعال در سوره حجرات می فرمایند مومن واقعی کسی است که به خدا و پیامبرش ایمان دارد، هیچ شک و تردید در دلش ایجاد نمی گردد و با جان و مالش در راه خدا جهاد می کند. جامعه ای که دم از خدای حقیقی میزند بداند دشمن دارد.

آقا میری با اشاره به این که امشب کسی ضربت خورد که تجلی حق و توحید در عالم است، اظهار داشت: اگر کسی می خواهد ببیند مسیری که در آن حرکت می کند صراط مستقیم حقیقی است باید ببیند دشمن دارد یا نه و اگر دشمن نداشت باید در حقیقت بودن حرف و عملش تردید کند.

وی با تاکید بر این که حقیقت شب های قدر وجود مبارک حضرت زهرا(س) است، ابراز کرد: جرم حضرت دفاع از امام زمانش و بیان دین واقعی بود. با ایشان کاری کردند که در ایام آخر حتی توان نشستن هم نداشت.

استاد حوزه علمیه اضافه کرد: امت عصر غیبت از امام زمانی دم میزنند که وقتی ظهور مطلق برایش اتفاق می افتد بساط ظلم را جمع می کند و طبیعی است امتی که از ایشان دم می زنند مقابل ابلیس قد علم کرده اند و دشمنان زیادی دارند.

آقامیری با اعلان اینکه بالاترین آرزوی هر مومن و منتظر در زمان غیبت، در رکاب حضرت بودن است، اظهار داشت: چنین کسی باید بپذیرد اسلام واقعی دشمن دارد، چون ظهور امام زمان(عج) دستگاه طاغوت را در هم می کوبد.

وی اظهار داشت: ما به جهت اینکه در رکاب حضرت باشیم باید یک مبارزه درونی داشته باشیم که ثمره اش ظهور درونی است و دوم مبارزه بیرونی که ثمره اش ظهور مطلق حضرت ولی عصر(عج) است. اگر کسی می خواهد در ظهور مطلق حضرت موثر باشد و به درد بخورد باید از مرحله ظهور درونیش عبور کرده باشد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به این که وقتی امام زمان(عج) حاکم ملک درونی فرد نباشد و نفس عماره بر آن حکومت کند در بیرون به درد امام زمان نمی خورد، ابراز کرد: بزرگان به ما یاد دادند که شب قدر شب ترمیم است؛ در شب قدر همه حجاب ها بین خدا و بنده کنار رفته و همه اسباب برقرار است. شب قدر در کنار همه حوائجی که داریم از خدا بخواهیم ظهور درونی را برای ما رقم بزند.

آقامیری با تاکید بر این که شب قدرخاصیتی دارد که می تواند یک عمر عقب ماندگی را جبران کند، اشاره کرد: امروز در عصر غیبت کبری دم از امام زمان(عج) زدن هزینه دارد و باید آنرا بپذیریم و در راه حضرت استقامت مستمر داشته باشیم.
1401/02/02
12:48:47
5.0 / 5
812
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد