نور معرفت
استاد حوزه علمیه:

دشمنان به شکست خود برابر رهبر معظم انقلاب معترف هستند

دشمنان به شکست خود برابر رهبر معظم انقلاب معترف هستند

به گزارش نور معرفت قم استاد تفسیر قرآن کریم با تاکید بر این که همراهی نکردن با رهبر سبب تضعیف جامعه و شکست اقتدار امت اسلامی می شود، اظهار داشت: امروز تمام دشمنان ایران اسلامی به شکست و ضعف خود برابر هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی معترف هستند و تا آن زمان که خداوند به ما توفیق همراهی با رهبر را عنایت کند در مقابل دشمن شکست نخواهیم خورد.حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی در دوازدهمین روز از ماه مبارک رمضان، قبل از آیین ترتیل خوانی حرم مطهر بانوی کرامت در بیان نکات تفسیری جزء ۱۲ قرآن کریم اظهار نمود: از موضوعات این جزء که در آیات مختلف سوره مبارکه هود به آن تاکید شده است مسأله همراهی و معیت با رهبر جامعه است.

وی یکی از عوامل قدرتمندی امت اسلامی را همراهی و فاصله نگرفتن از رهبر دانست و اظهار داشت: آیه ۱۱۲ سوره مبارکه هود دراین زمینه می فرماید خداوند امت اسلامی را از تکیه بر ظالمان بر حذر داشته و در آیه قبل خطاب به پیامبر(ص) می فرماید تو و افرادی که تصمیم گرفته اند همراه تو باشند در این راه استقامت بورزید تا پیروز شوید.

استاد تفسیر قرآن کریم با اعلان اینکه رمز اقتدار امت اسلامی این است که مردم در کنار رهبر باشند و با دشمنان مقابله کنند، اضافه کرد: وجود رهبر در همه جوامع کوچک و بزرگ لازم است و امیرالمؤمنین(ع) در خطبه ۴۰ نهج البلاغه به دنبال جریانی که خوارج با شعار لا حکم الا لله به راه انداختند و میخواستند رهبر را خانه نشین کنند با این شعار مخالفت کردند و اهمیت رهبری را بیان کرده اند.

وی افزود: امیرالمؤمنین(ع) فرمودند که اینها(خوارج) از سخن حق استفاده باطل می کنند؛ این درست است که هیچ حکمی بالاتر از حکم خدا نیست ولی نمی گردد مردم رهبر نداشته باشند برای اینکه اگر رهبر تضعیف شود شیرازه جامعه از هم می پاشد و در ادامه فرمودند جامعه رهبری می خواهد که مردم به دستور او عمل کنند و دشمن برابر او خاضع، راه ها به وسیله او ایمن و حق ضعفا از اغنیا توسط او گرفته شود.

حاج ابوالقاسم با اعلان اینکه جامعه نیازمند رهبر است و بدون رهبر انسجام خودرا از دست می دهد، اضافه کرد: امام علی مقابل السلام شرط رسیدن به سعادت اخروی را اطاعت از رهبری جامعه دانستند و فرمودند اگر از من اطاعت کنید شما را به بهشت رهنمون خواهم کرد.

وی با اشاره به این که در قرآن مکرر بیان شده که رمز نجات از بلاها و گرفتاری ها همراهی با رهبران آسمانی است، اظهار داشت: در آیه ۴۸ سوره مبارکه هود خداوند فرمود ای نوح تو و افرادی که تو را همراهی کردند به سلامت از کشتی فرود آیید و در آیات گوناگون دیگری خداوند نجات را برای رهبری الهی و افرادی که او را همراهی کردند قرار داده است.

استاد تفسیر قرآن کریم با اعلان اینکه همراهی با رهبر دینی لوازمی دارد، اظهار داشت: نخستین لازمه همراهی رهبری الهی برائت و عدم دلبستگی و وابستگی به دشمنان امت اسلام، لازمه دوم قاطعیت و شدت عمل نسبت به دشمنان رهبران الهی، سوم دلسوزی برای همرزمان و سایر همراهان، چهارم اهل عبادت و فروتنی بودن و پنجم تکیه بر خداوند و عدم اتکاء به ظالمان است.

وی ششمین لازمه همراهی رهبر الهی را اهل جهاد بودن با جان و مال دانست و اظهار داشت: عدم تبعیت و همراهی با امام موجب تضعیف جامعه و شکست اقتدار امت اسلامی می شود و نمونه آن در جنگ صفین صورت گرفت که به خاطر عدم همراهی برخی اطرافیان بی بصیرت، امیرالمؤمنین(ع) تنها ماند و تن به حکمیت داد.

حاج ابوالقاسم افزود: امروز تمام دشمنان ایران اسلامی به شکست و ضعف خود برابر هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی معترف هستند و تا آن زمان که خداوند به ما توفیق همراهی با رهبر را عنایت کند در مقابل دشمن شکست نخواهیم خورد.منبع:

1401/01/27
08:36:01
5.0 / 5
462
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد