نور معرفت
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها:

هیئت ها برای بخش دانشگاه ها نیروی مناسب تربیت کنند

هیئت ها برای بخش دانشگاه ها نیروی مناسب تربیت کنند

به گزارش نور معرفت رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: ما باید برای هیئات مختص به خواهران در دانشگاه کاری انجام دهیم و در این حوزه قوی شویم و هیئت ها برای این بخش طراحی داشته باشند و نیروی مناسب تربیت کنند.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در نشست و ضیافت افطار هیئت های دانشجویی برخی از دانشگاه ها ضمن اشاره به عظمت ماه مبارک رمضان و دعاهای وارد شده در این ماه اظهار داشت: ادعیه روزهای ماه مبارک دارای بخش های ارزشمندی است که در فرازی آمده است که خدایا امروز که روزه دار هستم اگر شب آینده شب قدر من است درخواست هایی دارم و خواسته من این است که اسم من جزء انسانهای خوشبخت باشد و روح من همنشین با شهدا گردد و کارهای خوب من در عالی ترین مراتب قرار گیرد.
ایشان در ادامه اضافه کرد: ما از این فراز متوجه می شویم که تمام کارهای خوب در علیین نیست و می فهمیم که باید حتی اعمال خوب خویش را به نحوی جلو ببریم که در اعلی مرتبه خودش قرار گیرد و پس از آن مهم ترین درخواست حشر با شهدا در قیامت است.
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در ادامه ضمن اشاره به مبحث جهاد تبیین و ارتباط آن با هیئات دانشجویی اظهار داشت: مبحث جهاد تبیین مأموریت جدیدی نیست و یادآوری مأموریت هایی است که داشتیم، شما هیئتی ها کدام کارتان در جهت جهاد تبیین نبوده است خوب که نگاه کنید متوجه می شوید رسالت هیئات همگی تبیینی است و این یادآوری مقام معظم رهبری بدین خاطر است که ما گاهی اوقات نسبت به مأموریت ها گرفتار غفلت می شویم.
ایشان در ادامه اظهار داشت: رهبر انقلاب درباره جهاد تبیین تفسیری دارند و می فرمایند که جهاد تبیین جهادی است که در ابتدا مخلصانه و برای خدا باشد و در مرحله بعدی با تمام وجود و توان باشد ما وقتی در چارچوب ساعت کاری و اداری کار و جهاد داشته باشیم این عمل ما جهاد به حساب نمی آید جهاد واقعی آن است که که تمام وسع خویش را به کار بگیریم و در بخش بعدی این جهاد ما باید معطوف به سرکوب یا مقابله با دشمن باشد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ضمن اشاره به ابعاد مختلف جهاد تبیین خاطرنشان کرد: سنگر اصلی را رها کردن جهاد به حساب نمی آید حتی اگر کار درستی را بخواهیم انجام بدهیم و امکان دارد هیئتی علاوه بر مأموریت اصلی خود از بین نخبگان حاضر در هیئت به کار دانش بنیان هم برسد اما اصل مأموریت در هیئات همان کار جهادی است که باید معطوف به حرکت جنگ شناختی دشمن باشد و این جهاد مشروط به کار تمام وقت و مخلصانه است البته ما باید در این راه به دنبال ایجاد قالب های جدید و روش های نو متناسب با ابزار دشمن باشیم.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، ایشان در ادامه اضافه کرد: ما باید به این برسیم که هیئت در این جهاد باید چه ابزاری را به کار گیرد؟ و این نشست ها راهکاری برای رسیدن به این مورد است و باید به صورت مناسب به نیازهای هیئات دانشجویی پرداخته شود و ارتباطات در این حوزه گرفته شود و تجربیات منتقل شود و شرط مهم تداوم تربیت و حرکت هیئت است و کار باید بعنوان کار دراز مدت و دارای عقبه ببیند و هیئت باید استقلال، دانشجویی بودن و پویایی خودش را حفظ کند.
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در انتها اظهار داشت: ما باید برای هیئات مختص به خواهران در دانشگاه کاری انجام دهیم و در این حوزه قوی شویم و هیئت ها برای این بخش طراحی داشته باشند و نیروی مناسب تربیت کنند تا این امر به یک جریان مهم تبدیل بشود.
منبع:

1401/01/24
13:15:24
5.0 / 5
493
تگها: اسلام , دین
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد