نور معرفت
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد؛

اعزام ۸ هزار مبلغ دینی در ماه رمضان از جانب دفتر تبلیغات اسلامی

اعزام ۸ هزار مبلغ دینی در ماه رمضان از جانب دفتر تبلیغات اسلامی

نور معرفت: حجت الاسلام روستا آزاد اظهار داشت: مبلغین درحال ثبت نام در سامانه مربوطه می باشند و تعداد آنان تابحال به ۷۰۰۰ نفر رسیده است؛ این آمار درحال افزایش بوده و تخمین زده می شود که به ۸۰۰۰ نفر هم برسد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام سعید روستا آزاد در نشست خبری که در مرکز همایش های غدیر برگزار شد، به تشریح برنامه های ماه مبارک رمضان از جانب این دفتر پرداخت و عنوان کرد: ماه رمضان ماه رحمت و گشایش های مختلف الهی است؛ امیدواریم همه ما از برکات این ماه بهره مند شویم.
وی اضافه کرد: یکی از برکات این ماه مبارک بهره مندی توده مردم از مناجات ها، دعاخوانی ها و ختم قرآن های دسته جمعی است.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: گرچه در دو سال گذشته قدری از میزان اعزام مبلغان کاسته شده اما این کاهش بیشتر از ۳۰ درصد نبوده است.
وی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت آمادگی مبلغین ماه رمضان اظهار داشت: ره توشه های عمومی، خانواده، مناطق مشترک شیعه و اهل سنت شامل ۵۳ مقاله می باشد که در سایت بلاغ به صورت مجانی انتشار یافته اند.
سعید روستا آزاد عنوان کرد: از دیگر اقدامات پیشینی تألیف طراحی سایتی با مبحث جهاد تبیین می باشد؛ مقالات و فایل های چندرسانه ای در رابطه با این مورد در این مکان مجازی جمع آوری شده اند.
وی ضمن اشاره به آمار مبلغین اعزامی دفتر تبلیغات اسلامی در ماه مبارک رمضان اضافه کرد: مبلغین درحال ثبت نام در سامانه مربوطه می باشند و تعداد آنان تابحال به ۷۰۰۰ نفر رسیده است؛ این آمار درحال افزایش بوده و تخمین زده می شود که به ۸۰۰۰ نفر هم برسد.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: آن عزیزانی که در چارچوب گروههای تبلیغی و جهادی فعالیت دارند علاوه بر انجام فعالیتهای معمول تبلیغی در مساجد، به اقداماتی همچون حضور در تفرجگاه ها، زندان ها و سایر اماکن اجتماعی و عرضه معارف دینی در این مکان ها می پردازند.
وی اظهار داشت: در موضوع هایی همچون جهاد تبیین، بحران جمعیت و غیرت دینی فعالیتهای مختلفی در چارچوب نشست های علمی، انتشار ویژه نامه های متنوع و اعزام مبلغ از جانب دفتر تبلیغات اسلامی صورت گرفته است.
روستا آزاد تصریح کرد: در بخش تبلیغ تخصصی حدود ۴۰ رشته را تعریف نموده ایم که مبلغین دارای تحصیلات یا مهارت های مضاف بر تحصیلات عمومی حوزه در این بخش ثبت نام شده اند.


منبع:

1401/01/16
09:21:12
5.0 / 5
727
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد