نور معرفت
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد:

اعلام ویژه برنامه های حرم امام رضا(ع) در ماه مبارک رمضان

اعلام ویژه برنامه های حرم امام رضا(ع) در ماه مبارک رمضان

به گزارش نور معرفت معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی از اعلام ویژه برنامه های فرهنگی، مذهبی و معارفی به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی اطلاع داد.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام حسین شریعتی نژاد اظهار نمود: با شروع ماه مبارک رمضان ویژه برنامه های فرهنگی و مذهبی مختلفی برای زوار و مجاوران حرم مطهر رضوی تدارک دیده شده است که از روز جمعه ۱۲ فروردین ماه شروع می شود.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با اعلان اینکه ویژه برنامه های فرهنگی، قرآنی، مذهبی و معارفی حرم مطهر رضوی با محوریت رواق امام خمینی (ره) تدارک دیده شده است، اضافه کرد: مراسم استقبال از ماه مبارک رمضان با شعار «تعالی معنویت، پیشران گام دوم انقلاب» روز جمعه ۱۲ فروردین ماه در رواق امام خمینی (ره) برگزار می گردد.
وی اظهار داشت: این مراسم از ساعت ۱۷ با جمع خوانی قرآنی گروه نور الرضا (ع) شروع می شود و با شعرخوانی حسین مؤدب و اجرای سرود توسط گروه «گلدسته های حرم» ادامه پیدا می کند.
حجت الاسلام شریعتی نژاد بیان کرد: سخنران ویژه این مراسم آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران است و همخوانی اسما الحسنی، مناجات خوانی و ابتهال خوانی توسط هادی الهی و خانچی اختتام بخش این مراسم خواهد بود.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با تاکید بر این که ویژه برنامه های معارفی مختلفی همچون سخنرانی وعاظ برجسته کشوری در طول ماه مبارک رمضان پیش بینی شده است، اضافه کرد: هر روز پس از اقامه نماز ظهر و عصر در دهه اول، دهه دوم و دهه سوم به ترتیب حجت الاسلام سید محمود مدنی بجستانی، آیت الله کازرونی و حجت الاسلام محمد باقر فرزانه در حرم امام رئوف به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.
وی اظهار نمود: ویژه برنامه معارفی دیگری برای شب های ماه مبارک رمضان با حضور سخنرانان حرم مطهر رضوی همچون حجت الاسلام راشد یزدی، ملکی، شریعتی تبار، حیدری کاشانی، واعظ شهیدی، اسلامی فر و فرازی نیا در بارگاه ملکوتی حضرت شمس الشموس (ع) برنامه ریزی شده که پس از نماز مغرب و عشاء ساعت ۱۸ و ۴۰ دقیقه برگزار می گردد.
حجت الاسلام شریعتی نژاد اضافه کرد: یکی از ویژه برنامه های فرهنگی و تبلیغی شاخص این بارگاه ملکوتی در شب های ماه مبارک رمضان، برنامه «درس هایی از قرآن» با حضور حجت الاسلام قرائتی است که این ویژه برنامه از ساعت ۲۱ شروع می شود و به مدت یک ساعت ادامه دارد.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با بیان این مطلب که در روزهای ماه میهمانی خدا هر روز پس از نماز ظهر و عصر از ساعت ۱۳ در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد جلسه تفسیر قرآن کریم با حضور تولیت آستان قدس رضوی برگزار می شود، اظهار نمود: علاوه بر این، مراسم مناجات خوانی شب های ماه مبارک از ساعت ۲۳ به مدت یک ساعت در این مکان نورانی اجرا می شود.
وی با اشاره به این که در مفاتیح الجنان برای ماه مبارک رمضان اعمال بسیاری بیان شده که عمل به آنها سبب تعالی روح انسان می شود، اشاره کرد: یکی از این اعمال قرائت دعای افتتاح است که همزمان با شروع ماه مبارک رمضان هر شب از ساعت ۲۰ و ۲۰ دقیقه به مدت ۴۰ دقیقه با نوای مداحان حرم مطهر رضوی در حرم مطهر قرائت خواهد شد.
حجت الاسلام شریعتی نژاد با تاکید بر این که هر ساله مراسم مناجات خوانی در شب های ماه مبارک رمضان با حضور مداحان برجسته کشورمان در بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) با استقبال بی نظیر زوار و مجاوران در رواق امام خمینی (ره) برگزار می شود، اضافه کرد: امسال نیز محمود کریمی مداح برجسته کشور همانند سالهای قبل از ساعت ۲۴ در شب های ماه مبارک رمضان به مناجات خوانی می پردازد.

1401/01/12
13:48:42
5.0 / 5
401
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد