نور معرفت
در اولین نماز جمعه سال ۱۴۰۱

خاتمی: محتوای اقتصادی نامگذاری یک دهه اخیر توطئه دشمنان را خنثی می کند

خاتمی: محتوای اقتصادی نامگذاری یک دهه اخیر توطئه دشمنان را خنثی می کند

خطیب نماز جمعه تهران در نخستین نماز جمعه سال 1401 ضمن اشاره به نامگذاری سال جدید، محتوای اقتصادی نام گذاری های یک دهه اخیر را تدبیری در مقابل توطئه های اقتصادی دشمنان دانست.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه نخستین نماز جمعه ۱۴۰۱ اظهار نمود: علم گسترده و نامتناهی ذات خداوند به جهان هستی و انسان در قرآن به کرات تأیید شده است. امام خمینی (ره) عالم را محضر خدا می دانست و به پیروی از امام جواد (ع) می فرمودند در محضر خداوند معصیت نکنید.
خطیب نماز جمعه ضمن تبریک سال نو، درگذشت آیت الله ری شهری، آیت الله علوی گرگانی، آیت الله سید مجتبی رودباری، سید محمد فقیه نی ریزی، و آیت الله سید محسن شفیعی، تسلیت و تعزیت گفت.
مرحوم آیت الله ری شهری واقعا ولایتمدار بود سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان درباره آیت الله ری شهری اظهار داشت: رهبری ایشان را به هفت صفت ستودند. ایشان عالم ربانی بودند و ۱۲۰ عنوان کتاب دارد. عالم مجاهد و روحانی انقلابی بودند. رهبری ایشان را چهره ستودنی در عرصه های مختلف خواندند. ایشان را صالح، بااخلاص، و باصفا خواندند. به نظر بنده، ری شهری واقعا ولایتمدار بود. به رهبری را همانگونه اعتقاد داشت که به امام خمینی(ره) اعتقاد داشت.
مسئولان یکی دو روز اول پس از تعطیلات را به عیددیدنی نگذرانند خطیب نخستین نماز جمعه سال ۱۴۰۱ ضمن تشکر از خدمتگزاران نوروزی کادر درمان، اورژانس، هلال احمر، نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی و… اظهار داشت: امیدوار هستم مسئولان در ۱۴۰۱ با دلی پرامید مشغول خدمت به مردم باشند و یکی دو روز اول را به عیددیدنی نگذارند. تا کرونا هست، دعوت به رعایت پروتکل بهداشتی مصداق دعوت به تقوا است. امیدواریم روزی برسد که بگوییم کرونا در کشور تمام شده است.
خاتمی ضمن اشاره به اهمیت دهه تکریم و غبارروبی مساجد اظهار داشت: نامگذاری هر سال، نقشه راه مسئولان و مردم است. تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین یعنی داشتن نگاه فناورانه به تولید. در این راه، راندمان و کیفیت محصولات افرایش پیدا می کند. در نتیجه رقابت بین کالاها افرایش پیدا خواهدنمود. عنوان امسال عنوان مهم و عمیقی است که توضیح آن مجال دیگری می طلبد.
محتوای اقتصادی نامگذاری یک دهه اخیر توطئه دشمنان را خنثی می کند خطیب نماز جمعه تهران نسبت به دانش بنیان شدن عرصه کشاورزی ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: حدود ده سال است که رهبری در نامگذاری سال بر اقتصاد توجه می کنند؛ چونکه دشمن از همین طریق به ما ضربه می زند. تدبیر رهبری این توطئه را ناکام خواهدنمود. رهبری وقتی تلخی های ۱۴۰۰ را بیان می کردند، با همه وجود به گرانی و تورم اشاره کردند. رهبر بزرگ انقلاب رنج شما را رنج خودش می دانست. رهبری فرمودند که مشکلات علاج پذیر است اما برخی علاج ها نیازمند زمان است. امیدواریم مسئولان با تلاش بیشتر رنج جانکاه مردم را کم کنند. در سخرانی اول سال رهبری فرمودند کسانی که برای مردم سخن می گویند تا می توانند در مردم امید ایجاد کنند چونکه دشمنان در نقطه مقابل ناامیدی را پمپاژ می کنند.
آمریکا در ۱۴۰۱ منتظر شکست های مفتضحانه باشد آیت الله خاتمی اضافه کرد: دشمنان ۴۴ سال تلاش کردند که مردم را از انقلاب جدا کنند. نتوانستند و نخواهند توانست. تجربه های موفق گذشته مصداقی از امید به آینده است. رییس جمهور سابق آمریکا گفت فشار همه جانبه به ایران وارد خواهیم کردیم. بعدها خودشان اقرار کردند که در فشار حداکثری شکست مفتضحانه خوردیم. به آنها می گویم که در سال ۱۴۰۱ هم منتظر شکست های مفتضحانه دیگر هم باشند. با وجود نیروی انسانی و جوان، ذخایر عظیم نفت و گاز، روحیه مردم انقلابی داشتن رهبری فقیه و رزمنده دوره های بحرانی جنگ، دوراندیش جایی برای یأس وجود ندارد. این بزرگ فرمودند که آینده را بمراتب روشن تر می بینند.1401/01/10
12:13:42
5.0 / 5
495
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد