نور معرفت
در پیش خطبه اولین نماز جمعه سال ۱۴۰۱

محمدابراهیم: مساجد نقش خویش را در دانش بنیان کردن تولید ایفا کنند

محمدابراهیم: مساجد نقش خویش را در دانش بنیان کردن تولید ایفا کنند

رئیس مرکز رسیدگی به مرکز امور مساجد ضمن اشاره به آغاز دهه تکریم و غبارروبی مسجد از تبیین شعار سال ۱۴۰۱  “تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین” بعنوان نخستین برنامه مساجد در دهه تکریم اطلاع داد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسین محمد ابراهیم در پیش خطبه نخستین نماز جمعه سال ۱۴۰۱ ضمن تبریک سال نو و گرامی داشت یاد و خاطره بنیان گذار انقلاب اسلامی و شهدا اظهار نمود: پیامبر اسلام (ص) با استناد به همه کتب آسمانی، خانه های خدا یا همان مساجد تکریم کرده است. مسجد، خانه خداست و خانه های خدا برای خداست. معصومین خویش را میهمان خانه خدا می دانستند. میزبان خداوند، میهمان مومن و میهمان سرا مسجد است.
رئیس مرکز رسیدگی به مرکز امور مساجد با استناد به روایت اسلامی اظهار داشت: برای ورود به مسجد باید آراستگی ظاهری و درونی داشته باشیم. هر میزبانی باید مهمانش را تکریم کند؛ ازاین رو خداوند ما را تکریم می کند. در روایات آمده است که “بشارت باد به کسانی که در تاریکی ها به سمت مسجد حرکت می کنند.” تکریم مسجد فقط به غبارروبی نیست؛ بلکه به حضور در مسجد است.
محمد ابراهیم اظهار داشت: مومن در مسجد شبیه ماهی در آب است. مسجد وقتی تکریم می شود که مملو از نمازگزار باشد. در روایات ثواب های سنگینی برای هر قدم مومنی نوشته شده است که به سمت نماز جماعت در مسجد حرکت می کند. به استناد روایات، اگر نمازگزار در راه مسجد جان بدهد، خداوند ۷۰ هزار ملک را موظف می کند که به عیادت او بروند و با او انس بگیرند و تا روز قیامت برای او استغفار کند.
رئیس مرکز رسیدگی به مرکز امور مساجد حضور در مسجد یعنی زیارت خدا، اظهار داشت: در دهه تکریم مساجد، برنامه هایی را پیشنهاد کردیم که امیدواریم اجرایی شود. نخستین برنامه دهه تکریم و غبارروبی مسجد را تبیین شعار سال ۱۴۰۱ یعنی "تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین" قرار دادیم. مساجد باید نقش خویش را در دانش بنیان کردن تولید ایفا کنند. امیدواریم شعار سال به خوبی تبیین شود.
حجت الاسلام و المسلمین محمد ابراهیم از دیگر برنامه های مساجد در دهه کریم با محور «مسجد محل وحدت مردم»، «مسجد محل بسط ایده فرهنگ شهادت»، و «مسجد پایگاه جهاد تبیین» اطلاع داد.
منبع:

1401/01/07
12:13:38
5.0 / 5
403
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد