نور معرفت
حجت الاسلام والمسلمین شهریاری:

حقوق بشر اسلامی نیاز امروز بشریت است و باید در جهان گسترده شود

حقوق بشر اسلامی نیاز امروز بشریت است و باید در جهان گسترده شود

به گزارش نور معرفت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: حفظ کرامت همه جانبه انسان ها مورد تاکید اسلام است و حقوق بشر اسلامی همچون مسائلی است که باید با ادبیات بین المللی به آن پرداخته شود.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عصر روز گذشته در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک(تفاهم نامه حقوق بشر اسلامی) که میان مجمع جهانی اهل بیت(ع)، ستاد حقوق بشر، جامعه المصطفی العالمیه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به امضا رسید، ضمن تبریک ایام شعبانیه گفت: همه مسلمانان باید در حوزه آماده سازی مقدمات ظهور تلاش کنند تا بستری برای تحقق عدالت و عقلانیت فراهم گردد.
ایشان سپس ضمن قدردانی از رؤسای دستگاه های مشارکت کننده در این تفاهم نامه اذعان کرد: تفاهم نامه حقوق بشر اسلامی بستر مناسبی برای استیفای حقوق مسلمانان جهان است تا بنا بر آنچه مورد تاکید اسلام است کرامت همه جانبه انسانها حفظ شود.
شهریاری اضافه کرد: با تاکید هایی که در خود اسلام نسبت به جامعیت انسان صورت گرفته است، حقوق بشر اسلامی باید در عرصه بین الملل و با ادبیات بین المللی ارائه شود.
وی اشاره کرد: با امضای این تفاهم نامه که رویکرد آموزشی و پژوهشی دارد و با ادبیات بین المللی می توانیم کارهای پژوهشی مختلف در این عرصه انجام دهیم.
دبیرکل مجمع تقریب اشاره کرد: امروزه با مشکلات گوناگون در ارتباط با مسلمانان همچون بحث اسلام ستیزی و شیعه هراسی مواجه هستیم. حال آنکه وجدان بشری دفاع از حقوق انسان را اصل مسلم تلقی می کند اما از سویی با عدم اقدام سازمان های بین المللی در حوزه ظلم به مسلمانان مواجه هستیم.
وی با اعلان اینکه خداوند تعهدی بر دوش انسان گذاشته و حقوقی را برای وی در نظر گرفته است، اظهار داشت: حقوق بشر اسلامی نیاز امروز بشریت است.
شهریاری اشاره کرد: نهاد های دینی از این جهت امروز در کنار ستاد حقوق بشر جمع شده اند که بشر امروز بیش از هر زمانی نیاز به ارزش هایی که اسلام برای انسان معرفی می کند دارد.
او در آخر ضمن آرزوی توفیق برای عملی شدن مفاد تفاهم نامه مذکور اظهار داشت: امیدواریم حقوق بشر اسلامی به دنیا معرفی و در جهان گسترده شود.
منبع:

1400/12/24
13:16:34
5.0 / 5
419
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد