نور معرفت
دبیركل مجمع تقریب مذاهب اسلامی:

هر زبانی در درون جهان اسلام، لب به تکفیر بگشاید، ابزار استکبار است

هر زبانی در درون جهان اسلام، لب به تکفیر بگشاید، ابزار استکبار است

به گزارش نور معرفت شهریاری اظهار داشت: امروز هر کانال ماهواره ای که به مقدسات اسلامی شامل شیعه و سنی و گروه ها و فرقه ها و مذاهب دیگر توهین می کند، زبان استکبار است که خواسته یا نخواسته در زمین دشمن بازی می کند.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع در وبینار بین المللی «تحریر القدس»، که از جانب این مجمع جهانی برگزار شد، عنوان کرد: روز قدس به دستور امام خمینی (ره) در ۴۲ سال پیش عنوان شد تا زمینه ای برای وحدت امت اسلامی و تشکیل اتحادیه کشورهای اسلامی باشد که یکی از آرمان های بزرگ در قرآن کریم است. قرآن کریم همه ما را دعوت می کند به این که امت واحده ای باشیم و تحت چتر و سیطره و حاکمیت اسلام قرار بگیریم و ما را به معیت با رسول خدا (ص) و همراهی با ایشان سفارش کرده است.
وی افزود: قرآن کریم می فرماید «والذین معه اشداء علی الکفار رحماء بی نهم» پیامبر (ص) محور وحدت است و کسانی که معیت با رسول خدا (ص) دارند، باید دو خاصیت داشته باشند. اول این که با کفار حربی با شدت برخورد کنند و دوم این که بین خودشان و امت رسول الله (ص) با رحمت و رفاقت و مهربانی و دوستی رفتار کنند.
حجت الاسلام شهریاری با بیان این مطلب اضافه کرد: به همین جهت حضرت امام راحل به جهت اینکه امت اسلام را که خاصیت اساسی آن همراهی با رسول خداست متحد کند، روز قدس را در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بیان کرد تا همه مسلمانان بر استکبار جهانی فریاد برکشند؛ استکباری که مایه ننگ جهان امروز است و با تأسیس معیارهای دوگانه و استفاده ابزاری از حقوق بشر تلاش می کند تروریسم دولتی را ترویج کند که در رأس این تروریست دولتی رژیم اشغالگر قدس و اسرائیل مکار است.
وی تصریح کرد: اسرائیل در تلاش است تا قدس را بعنوان پایتخت خود انتخاب نماید و ما این عمل را محکوم می نماییم. قدس محور وحدت در جهان اسلام و نخستین قبله گاه مسلمانان است و محل عروج پیامبر اکرم (ص) در اینجا قرار دارد و این سرزمین مقدس متعلق به همه مسلمین جهان است.
دبیرکل مجمع تقریب تاکید کرد: روز قدس، روز وحدت جهان اسلام و محکوم کردن حرکت های استکباری در ظلم به ملت مظلوم فلسطین است. در این راستا ما باید همواره تلاش نماییم تا وحدت را در جهان اسلام حفظ نماییم، وحدتی که زیر چتر رسول اکرم (ص) شکل می گیرد.
وی افزود: در دنیای امروز مشاهده می نماییم که مستکبران جهان با تقسیم بندی کشورهای اسلامی تلاش کردند تا وحدت امت اسلام را بشکنند و با تجزیه ی کشورهای بزرگ اسلامی مثل عثمانی و ایران و… و با تأسیس دولت های گوناگون که هر کدام از دولت ها با دولت دیگری دارای شقاق و اختلاف مرزی یا غیر مرزی است، تلاش کردند تا از این که ما در غرب آسیا شاهد یک امت واحده باشیم، جلوگیری نمایند و با جداسازی کشورهای عربی از همدیگر و با ایجاد تفرقه و تولید ادبیات تکفیر و توهین اهتمام می کنند، پروژه خویش را جلو ببرند.
هر زبانی در درون جهان اسلام، لب به تکفیر بگشاید، ابزار استکبار است
حجت الاسلام شهریاری اظهار نمود: امروز هر لسانی در درون جهان اسلام که لب به تکفیر بگشاید، ابزار استکبار جهانی است به جهت اینکه به شقاق و نفاق و جدایی و تفرقه را در جهان اسلام دامن بزند. امروز هر کانال ماهواره ای که به مقدسات فرق اسلامی شامل شیعه و سنی و گروه ها و فرقه ها و مذاهب دیگر توهین می کند، زبان استکبار است که خواسته یا نخواسته در زمین دشمن بازی می کند و به نفع دشمن تلاش می کند و آبشخور خیلی از آنها در لندن و آمریکا و واشنگتن است.
وی افزود: آنها هستند که هزینه ی این ماهواره ها را تامین می کنند و به هر دو طرف پول می دهند، که با توهین و فحاشی به مقدسات همدیگر، به اختلافات دامن بزنند و بین امت واحده تفرقه ایجاد کنند. ما می توانیم از روز قدس و از کلام نورانی حضرت امام راحل بهره مند شویم و این روز را محوری برای وحدت جهان اسلام قرار دهیم.
دبیرکل مجمع تقریب تاکید کرد: روز قدس، علامت مقاومت در مقابل استکبار است و تمام عزت و افتخار خودمان را از این روز می دانیم و می توانیم از آن بهره ببریم. ملاحظه کردیم از زمان تأسیس رژیم کودک کش صهیونیست، این رژیم همواره و روز به روز رو به افول است. البته در سال ۱۹۶۷ در یک جنگ نابرابر شش روزه اسرائیل موفق شد سه کشور مصر، اردن و سوریه را شکست دهد و از مصر نوار غزه و صحرای سینا، از اردن، کرانه باختری و از سوریه بلندی های جولان را غصب کند و خودش را پیروز این میدان نشان دهد. متأسفانه از آن زمان تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بودیم که تمام کشورهای اسلامی به صورت خفت بار در مقابل اسرائیل نمایان می شدند.
وی اضافه کرد: بعضی از این کشورها در عین حال که می خواستند مقاومت و مقابله کنند اما این توان را در خود نمی دیدند. اما خوشبختانه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ مصادف با ۱۹۷۹ یعنی یازده سال بعد از جنگ شش روزه، انقلاب ما پیروز شد و با این پیروزی ما توانستیم بهره کاملی را از فرامین و دستورات قرآن کریم و سنت نبوی (ص) و خاندان (ع) ببریم و در اساس نامه نظام جمهوری اسلامی مطرح نماییم و این منشأیی برای بیداری اسلامی در جهان اسلام شد. منشأیی که امام خمینی (ره) پیام آنرا تولید کرد و رهبر معظم انقلاب اسلامی به آن ادامه و نیرو بخشیدند و این سبب نوعی مقاومت در مقابل استکبار شد.
حجت الاسلام شهریاری افزود: با این درس بود که ما توانستیم در جنگ تموز یا ۳۳ روزه در مقابل حمله ای که اسرائیل به جنوب لبنان کرد، مقاومت نماییم و حزب الله لبنان توانست برگ زرینی در جهان عرب عرضه نماید که با این برگ زرین ما موفق شدیم هیمنه و سیطره اسرائیل در ذهن جهان اسلام را بشکنیم و نشان دهیم که این رژیم غاصب کودک کش، فقط یک نمادی از ابهت دارد ولی در درونش یک خانه عنکبوتی و بسیار سست است و جهان اسلام می تواند بر این خانه عنکبوتی غلبه کند. حزب الله در این جنگ ۳۳ روزه نشان داد که می توانیم در مقابل این رژیم غاصب مقاومت نماییم.
وی تصریح کرد: جنگ سی و سه روزه در کنار جنگ های غزه که در سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ و ۲۰۱۴ رخ داد، نشان داد که این رژیم، در مقابل موشک هایی که از نوار غزه و از جنوب لبنان می تواند به مراکز حساسش وارد شود، تا چه حد ضربه پذیر است.
دبیرکل مجمع تقریب اظهار داشت: خود این رژیم هم فهمیده است که با هیچیک از ابزارهای دفاعی نمی تواند در مقابل این قدرت و قوتی که مسلمانان فلسطینی و حزب الله لبنان به پشتیبانی از انقلاب اسلامی تدارک دیده اند، مقاومت کند و نمی تواند مثل سابق وارد جنگ بشود و پیروز از آن بیرون برود و این درسی بود که مقاومت در لبنان و غزه به جهان اسلام آموخت.
وی افزود: این درسی بود که نشان داد کسانی که به انقلاب اسلامی و به فرامین امام تکیه می کنند، می توانند در مقابل استکبار مقاومت کنند و پیروز این میدان باشند. این درسی برای ما در ایران است و درسی از ایران برای جهان اسلام است که ما شیعه و سنی در کنار هم توانستیم به نحو مسالمت آمیزی زندگی نماییم و دشمن اصلی که قصد غارت سرمایه ها و ثروت جهان اسلام را دارد و در تاریخ نشان داده شده است که هر جا وارد شده جز غصب و غارت اموال و ثروت های اسلام هیچ هدف دیگری دنبال نمی کند، شکست دهیم.
حجت الاسلام شهریاری تصریح کرد: ما توانستیم پیروز این میدان باشیم و خودمان صاحب سرمایه، آینده و نظام خودمان باشیم و با حضور پای صندوق های رأی نشان دهیم که این کشور از آن ماست و ما می توانیم با وحدت در مقابل استکبار جهانی بخصوص آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی سینه سپر کرده و مقاومت نماییم. این درسی است که حزب الله لبنان و فلسطینی ها به جهان نشان دادند که شیعه و سنی در کنار هم می توانند به اهداف مشترکی دست یابند.
وی تاکید کرد: امروز افول رژیم صهیونیستی و ناتوانی آنرا به چشم می بینیم. ناتوانی آنرا در مقابل حملاتی که جسته و گریخته از هر طرف به آن روی آورده است را می بینیم. کشور کوچک فلسطین مورد غصب قرار گرفته و امروز رژیم اشغالگر قدس بسیار لطمه پذیر است و خودش هم این مطالب را فهمیده و تلاشهای مذبوحانه ای که در این راستا می کند، راه به جایی نمی برد.
دبیرکل مجمع تقریب اظهار نمود: امیدواریم خداوند متعال به رزمندگان اسلام این توفیق را بدهد تا غده سرطانی اسرائیل را از این منطقه برکنیم و شاهد خروج تمامی نیروهای آمریکایی از منطقه غرب آسیا باشیم. این پروژه کلید خورد و هرچه سریع تر تحقق پیدا خواهد نمود و اینها بدانند که آینده ی جهان اسلام فقط توسط خود مسلمانان رقم خواهد خورد و به برکت انقلاب اسلامی و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و با درس و الگوگیری از فرامین امام خمینی (ره) ما روز قدس را دائماً بزرگ خواهیم داشت تا وصل نماییم این ایام را به ایام ظهور و فرج امام زمان (عج) و شاهد باشیم که عدل و عدالت در همه جهان گسترده شود.


منبع:

1400/12/17
21:26:24
5.0 / 5
490
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد