نور معرفت
سیدحمید هروی:

مسابقات بین المللی قرآن عامل مهمی برای ایجاد وحدت در میان امت اسلامی است

مسابقات بین المللی قرآن عامل مهمی برای ایجاد وحدت در میان امت اسلامی است

به گزارش نور معرفت قاری بین المللی کشورمان با اعلان اینکه مسابقات بین المللی قرآن عامل مهمی برای تبلیغ و ایجاد وحدت در میان امت اسلامی است، اظهار داشت: مسابقات بین المللی قرآن در جمهوری اسلامی ایران بعد از سی و هفت دوره به رشد کامل رسیده و بالنده است.


سیدحمید هروی قاری بین المللی کشورمان در گفت و گو با ایسنا، در مورد سی و هشتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن اظهار نمود: در مسابقات بین المللی قرآن کریم شرکت کنندگان در زیر یک سقف در رقابتی دوستانه شرکت می کنند؛ شرکت کنندگان بعد از حضور در مسابقات بین المللی قرآن کریم به کشورهای خودشان بازمی گردند؛ بدین سبب می توان اظهار داشت که مسابقات بین المللی قرآن عامل مهمی برای تبلیغ و ایجاد وحدت در میان امت اسلامی است.
وی با اشاره به برگزاری مسابقات غیرحضوری قرآن در وضعیت انتشار ویروس کرونا، اشاره کرد: حضور خیلی مهم است؛ به نظرم برگزاری غیرحضوری و مجازی مسابقات، هدف غائی برگزاری مسابقات را جبران نمی کند.
قاری بین المللی کشورمان که وکیل پایه یک دادگستری نیز است، اشاره کرد: مسابقات بین المللی قرآن در جمهوری اسلامی ایران بعد از سی و هفت دوره به رشد کامل رسیده و بالنده است؛ خوشبختانه هم داوری ها دقیق و هم شرکت کنندگان خوب انتخاب می شوند؛ مشاهده می نماییم که مسابقات در سبک برگزاری هر ساله بهتر از سال قبل برگزار می گردد و این نشان میدهد که از لحاظ شکلی ایرادی نداریم.
هروی تصریح کرد: مشکلات در دنیای اسلام و حتی در کشور خودمان ریشه در اخلاق دارد؛ بدین سبب اگر اهتمام نماییم در انجام مسابقه که یک امر شکلی است، اخلاق را گسترش دهیم خوب است؛ حتی در نوع دعوت کردن و تکریم میهمانان عنصر تبلیغی و اخلاقی را رعایت نماییم.
وی برگزاری مسابقات قرآن در وضعیت شیوع ویروس کرونا را کاری باارزش دانست و اشاره کرد: امیدوار هستم با ریشه کن شدن کرونا، مسابقات بصورت حضوری اجرا شود برای اینکه از لحاظ تبلیغی موثرتر خواهد بود.
مرحله نهایی سی و هشتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران روزهای نهم تا چهاردهم اسفندماه با حضور ۶۲ شرکت کننده از ۲۹ کشور بصورت غیرحضوری درحال برگزاری است.
منبع:

1400/12/15
23:24:49
5.0 / 5
806
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد