نور معرفت
معاون سازمان اوقاف:

۲۰۰ هزار موقوفه در کشور داریم

۲۰۰ هزار موقوفه در کشور داریم

از گیلان معاون سازمان اوقاف، ۷۰ هزار موقوفه از ۲۰۰ هزار موقوفه کشور را دارای درآمد دانست و اظهار داشت: در نظر داریم موقوفات را توسط امین اداره نماییم.


حجت الاسلام والمسلمین امرالله حسنی نیا در حاشیه سفر به شهرستان لنگرود، با اشاره به اینکه بیشتر از ۲۰۰ هزار موقوفه شامل مساجد و تکایا و حسینیه ها در سطح کشور داریم، اظهار نمود: حدود ۷۰ هزار موقوفه دارای درآمد است.
وی برنامه هر موقوفه را برپایه وقف نامه دانست و اضافه کرد: وقف نامه ها نیت وقف و محل اجرای وقف را مشخص می کنند.
معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه، ضمن اشاره به دو رویکرد مهم و ابتکاری سازمان، خاطرنشان کرد: در نظر داریم موقوفات را توسط امین اداره نماییم و سازمان اوقاف ناظر باشد و اجرای وقف و کسب درآمد و مصرف به صورت امنای مردمی صورت گیرد.
حجت الاسلام حسنی نیا، با اشاره به اینکه برنامه اقتصادی هر موقوفه به امنا داده می شود تا حداکثر بهره برداری را از موقوفات داشته باشند، اظهار داشت: متولی و امین موقوفه اول باید نسبت به حفظ آن وقف اقدام نماید و سپس بهره برداری لازم را در چارچوب طرح های اقتصادی خوب و به روز داشته باشد.
وی با تکیه بر ضرورت استفاده از ظرفیت های دانش بنیان در حوزه موقوفات، اظهار داشت: درآمدهای کسب شده در جهت نیت وقف در خدمت به مردم و حوزه های فرهنگی و اجتماعی و آموزشی صرف می شود.
معاون سازمان اوقاف، از اجرای ۲۰۰ طرح اقتصادی در رابطه با موقوفات با سرمایه گذاری حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومانی امسال اطلاع داد و تصریح کرد: تلاش می کنیم موقوفات را در بخش کشاورزی فعال نماییم تا در تولید و اشتغال کشور سهیم باشیم.1400/12/07
21:14:03
5.0 / 5
603
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد