نور معرفت

اعلام شرایط سفر نوروزی عراق

اعلام شرایط سفر نوروزی عراق

نور معرفت: سازمان حج و زیارت از پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات عراق از روز شنبه 30 بهمن ماه آگاهی داد. پیش ثبت نام این دور از سفرها تا اختتام روز جمعه 6 اسفندماه دارد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، سفرهای نوروزی عتبات عالیات عراق از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۰ شروع می شود و تا هشتم فروردین ماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت. سازمان حج و زیارت که قبل تر وعده داده بود برای کاهش قیمت سفرهای زیارتی، از اسفندماه مسیر زمینی را برقرار خواهد کرد، اینک اعلام نموده که این سفرها فعلا بصورت هوایی برنامه ریزی شده است. اعزام زوار نیز از ایستگاه های پروازی تهران و کرمان فعال است و سایر ایستگاه های پروازی همچون مشهد، شیراز، تبریز و... متعاقبا پس از راه اندازی اطلاع رسانی خواهد شد.
سازمان حج و زیارت همین طور در اطلاعیه ای جزییات و شرایط پیش ثبت نام سفرهای نوروزی را اعلام نمود. بر این اساس متقاضیان تشرف به عتبات عالیات در دوره نوروزی می توانند با تکمیل فرم مربوطه در سایت (http: //atabat.haj.ir) برای خود و همراهانشان پیش ثبت نام را انجام دهند.
پیش ثبت نام این سفرها از ساعت ۱۰ بامداد روز شنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ آغاز می شود و تا اختتام روز جمعه ۶ اسفندماه ۱۴۰۰ ادامه دارد.
سازمان حج و زیارت یادآور شده که اعزام های برنامه ریزی شده فقط بصورت هوایی است و در صورت اعلام مجوز اعزام زمینی، شرایط مربوطه متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.
پیش ثبت نام بصورت انفرادی و گروهی (حداقل یک نفر و حداکثر ۱۰ نفر) است. افرادی که متقاضی اعزام با هم هستند و در یک گروه ثبت نام می کنند، مانند اعضای یک خانواده، باید یک سرگروه داشته باشند. لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان (کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) صحیح در فرم پیش ثبت نام سایت درج شود.
هر نفر فقط یک دفعه و در یک گروه می تواند (به عنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت نام کند و چنان چه بهر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) بعد از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواهان ثبت نام با گروه جدید یا جابه جایی اسامی گروه خود باشد می تواند نسبت به ثبت نام باردیگر اقدام و کد رهگیری جدید دریافت کند که در این صورت، اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.
کدملی و مشخصات متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق داشته باشد و در صورت مغایرت، امکان ادامه پروسه وجود ندارد، بدین سبب در ثبت کد ملی دقت مضاعف شود.
باتوجه به اطلاع رسانی های در رابطه با پیش ثبت نام بوسیله سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یکی از نزدیکان او) در فرم پیش ثبت نام الزامی است.
تاریخ تولد افراد باید بصورت کامل شامل روز، ماه و سال (به صورت چهاررقمی) در فرم نوشته شود.
کدملی همه افراد ده رقمی بوده و باید تمام ارقام (صفرهای سمت چپ) آن بطور کامل در فرم ثبت گردد.
بعد از قطعی کردن پیش ثبت نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می دهد که این شماره را یادداشت کرده و برای پیگیری های بعدی نزد خود نگهداری کنید.
برمبنای مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا داشتن کارت واکسیناسیون دارای QR کد و نتیجه منفی آزمایش PCR برای ۷۲ ساعت پیش از پرواز الزامی است.
در صورتیکه تعداد افراد پیش ثبت نام شده از ظرفیت اعزام دوره نوروزی در استانهای مختلف بیشتر باشد، اولویت تشرف گروه ها بر طبق قرعه تعیین و بوسیله سایت به آنها اعلام می شود.
قرعه کشی و اعزام افراد پذیرفته شده از استان محل سکونتِ سرگروه (قیدشده در سیستم) صورت می گیرد، بدین سبب استان و شهر محل سکونت را با دقت از لیست مربوطه انتخاب کنید.
بعد از اختتام مهلت پیش ثبت نام (جمعه ۶ اسفندماه ۱۴۰۰ ) امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نیست.
داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ اعزام لازم است.
فقط افراد پذیرفته شده در قرعه کشی دارای اولویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی میسر نیست.
منبع:

1400/11/26
11:13:57
5.0 / 5
759
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد