نور معرفت
شماری از اندیشمندان پاكستانی:

مشعل فروزان انقلاب اسلامی همچنان روشنی بخش راه ملت های مبارز ضد استکبار است

مشعل فروزان انقلاب اسلامی همچنان روشنی بخش راه ملت های مبارز ضد استکبار است

به گزارش نور معرفت شماری از اندیشمندان پاکستانی در مراسم بزرگداشت چهل وسومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تجلیل از مجاهدت های ملت ایران در راه مبارزه با استعمار و استکبار جهانی گفتند: مشعل فروزان انقلاب اسلامی همچنان روشنی بخش راه ملت های مبارز ضد استکبار است.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همزمان با ۲۲ بهمن و روز ملی جمهوری اسلامی، جشن ۴۳ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهر «مولتان » در جنوب ایالت پنجاب پاکستان با حضور چهره های مطرح مذهبی، فرهنگی همچون روحانیون شیعه و اهل تسنن پاکستانی در نمایندگی فرهنگی کشورمان برگزار شد.
در این مراسم تعدادی از شخصیت های علمی، فرهنگی و دینی همچون «ارشاد حسین» استاد دانشگاه پزشکی مولتان، «شوکت اشفاق» نماینده روزنامه نگاران پاکستان، «حمید رضا صدیقی» چهره برجسته علمی، علامه «سید مجاهدعباس گردیزی» و «سید زاهد حسین» حضور داشتند۔
خانم «زاهده بخاری» مسئول روابط عمومی خانه فرهنگ ایران در مولتان طی سخنانی ضمن اشاره به نقش مردم ایران و امام خمینی (ره) در پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: ۴۳ سال پیش در چنین روزهایی مبارزات مردم ایران به تحقق پیوست و نظام دیکتاتور و فاسد وقت سرنگون گردید.
وی ادامه داد: در طول بیشتر از چهار دهه گذشته از حیات انقلاب به رغم تهدیدها، تحریم و هجمه های فرهنگی کشورهای مستکبر، مردم با فرهنگ و تمدن و صلح دوست ایران به تثبیت و تحکیم انقلاب از راه بازآفرینی هویت ایرانی اسلامی، خودباوری و خود اتکایی پرداختند.
علامه «سید کاظم علی نقوی» از شخصیت های مذهبی پاکستان هم پیروزی انقلاب اسلامی را به ملت و دولت ایران تبریک گفت و عنوان کرد: مساله مهم کنونی در دنیای اسلام توسعه و پیشرفت است. اسلام دین تمدن-علم و دانش شناخته می شود بنابراین رشد علمی و اقتصادی برای مبارزه با رفتارهای زورگویان، مستکبران و توطئه دشمنان مشترک اجتناب ناپذیر است.
وی ادامه داد: ایران برای توسعه علم و دانش خود بهای بزرگی را پرداخته است اگر ایران را تحریم کردند به خاطر این بود که ایران در راه علم و دانش پیشرفت گسترده کرد و توانست انحصار علوم و فن آوری کشورهای غربی را بشکند.
دکتر «حمید رضا صدیقی» اندیشمند پاکستانی با تکیه بر ضرورت افزایش تعاملات فرهنگی این کشور با ایران اظهار داشت: انقلاب اسلامی در تاریخ نقطه ای درخشان و برجسته می باشد. انقلاب اسلامی ایران که به رهبری حضرت امام خمینی پیروز شد برای ما مشعل راه است و ما باید از افکار امام پیروی نماییم.
در حاشیه این مراسم نمایشگاه فرهنگی و هنری با حضور هنرمندان شهر مولتان و عرضه هنرهای سنتی و صنایع دستی ایران، آثار و تابلوهای نفیس هنری کشورمان و اقلام فرهنگی شامل کتابهای ایران شناسی، مشاهیر ادبی ایران به همراه نمایشگاهی از عکس، پوسترهای در ارتباط با دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه های علمی، فناوری، ورزشی، صنعتی برپا گردید که مورد استقبال و بازدید علاقمندان قرار گرفت.1400/11/24
11:18:52
5.0 / 5
624
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد