نور معرفت
رییس سازمان اوقاف و امور خیریه:

مسئولان رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را عملیاتی کنند

مسئولان رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را عملیاتی کنند

به گزارش نور معرفت خاموشی اظهار داشت: جهاد تبیین به این معنا است که جوانان باید پیشگام در محاصره تبلیغاتی دشمنان باشند و در نهاد خود و دیگران نهال امید به آینده را پرورش دهند ترس و ناامیدی را از خود دور کنند.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه در مسجد جامع غدیر به سخنرانی پرداخت و با اشاره به تقوای الهی اظهار داشت: انسان با تقوای الهی می تواند خودرا از گناهان مختلفی همچون شهوت پرستی، حسادت، غیبت، تهمت و غیره نجات دهد. در حقیقت تقوا شامل تقوای فردی، خانوادگی، سازمانی، اجتماعی و انقلابی می شود.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با استناد به آیاتی از سوره مبارکه طلاق، بیان کرد: کسانی که تقوای الهی را پیشه می کنند خداوند متعال آنها را از تمام گرفتاری ها نجات خواهد داد؛ تمامی امور زندگیشان تسهیل می یابد برای اینکه مؤمن متصل به خداوند متعال است و در دنیا و آخرت بهترینها نصیبش خواهد شد.
حجت الاسلام خاموشی با استناد به روایتی از امام صادق (ع) گفت: انسان ها معصوم نیستند بدین سبب باید به تقوای الهی و ولایت متصل باشند. در حقیقت تکمیل کننده تقوا همان امر ولایت است. به همین خاطر حضرت فاطمه (س) زمانی که جامعه اسلامی پس از رحلت پیامبر اکرم (ص) از ولایت منحرف شده بود وارد میدان شدند تا از ولایت حمایت کنند.
مسؤولان رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را عملیاتی کنند
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: در نظام انقلاب اسلامی نقشه راه باید عالمانه باشد. مسئولان نظام، استاندارها و غیره باید رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را عملیاتی کنند و گذر از پرورش، توانمندی وضعیت نسبی و تبدیل به فرصتها را سرلوحه کار خود قرار دهند. در حقیقت برنامه های توسعه بسیاری تا حالا نوشته شده که متأسفانه میزان عمل برای توسعه کشور پایین بوده است.
وی درباب بیانیه گام دوم انقلاب خطاب به ملت ایران که از طرف رهبر معظم انقلاب به نگارش درآمده است، گفت: فهرستی طولانی از فرصت های کشور در این بیانیه ذکر شده است، کشور ایران در تحریم است بدین سبب ملت ایران باید عزت و استقلال را خود بسازد. بدین سبب دانشگاه و صنعت باید با هم پیوند داشته باشند تا از این طریق کالاهای ایرانی تجاری سازی شده و به رشد و نمو برسند.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: فرصت های مادی کشور بسیار زیاد هستند باید مدیران بالقوه از این فرصتها بهره ببرند تا درآمدهای مالی افزایش شایان توجهی داشته باشد. در حقیقت به مفهوم واقعی کشور را ثروتمند و بی نیاز کنند تا مشکلات فعلی کشور برطرف شوند.
حجت الاسلام خاموشی بیان کرد: کشور ایران تنها یک درصد از جمعیت جهان را دارد. در صورتیکه ۷ درصد از منابع عظیم ذخایر زیرزمینی را دارا است همین طور دارای موقعیت جغرافیایی بین شرق و غرب است بازار بزرگ ملی در کشور و منطقه باید ایجاد شود.
وی درباب بیانات رهبر معظم انقلاب گفت: متأسفانه به لحاظ استفاده نکردن از منابع طبیعی و انسانی ایران در جهان دارای رتبه اول است. بطور قطع جوانان متعهد و انقلابی بدون شک می توانند این عیب بزرگ را برطرف کنند.
اراذل و اوباش خط مقدم صهیونیست ها هستند
حجت الاسلام خاموشی افزود: دهه دوم چشم انداز باید تمرکز بر بهره برداری از دستاوردهای گذشته و نیز ظرفیت های استفاده نشده داشته باشد تا پیشرفت کشور همچون در بخش توسعه اقتصادی و تولید ملی ارتقا یابد. پس در پرتو ایمان و نگاه خوشبینانه به آینده باید جهاد تبیین رشد کند.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه درباب شهادت مأمور ناجا افزود: شهادت ایشان بطور قطع طراحی شده است هم اکنون اراذل و اوباش خط مقدم صهیونیست ها هستند تا از این طریق به سیاه نمایی در جامعه بپردازند و کشور را ناامن جلوه دهند.
وی درباب جهاد تبیین اضافه کرد: جهاد تبیین به این معنا است که جوانان باید پیشگام در محاصره تبلیغاتی دشمنان باشند و در نهاد خود و دیگران نهال امید به آینده را پرورش دهند ترس و ناامیدی را از خود دور کنند. این اولین جهاد است برای اینکه ریشه ای ترین نشانه های امید بخش در مقابل دیدگان ملت است و رویشهای انقلاب بسیار بالاتر از ریزش های آنست.
وی در آخر با اشاره به شهید حججی اشاره کرد: این شهید بزرگوار عزمش این بود که همانند سیدالشهداء امام حسین (ع) تنها در غربت و مظلومانه به شهادت برسد. علم، عدالت، معنویت، اخلاق، اقتصاد، مبارزه با فساد، استقلال و آزادی عزت ملی و سبک زندگی اسلامی ایرانی نقشه راه است که توسط ولی فقیه رهبر معظم انقلاب اسلامی به نگارش درآمده است اگر به این سفارش ها و رهنمودهای ایشان عمل شود بطور قطع ۴۰ سال آینده سال های جهش و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.


منبع:

1400/11/20
22:45:03
5.0 / 5
656
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد