نور معرفت
جانشین دبیر كل مجمع بیداری اسلامی:

یمن قوی ترین کشور عربی از حیث قدرت بازدارندگی است

یمن قوی ترین کشور عربی از حیث قدرت بازدارندگی است

به گزارش نور معرفت اکبری تسلط بر یمن را بیشتر از عربستان و امارات برای آمریکا و رژیم صهیونیستی مهم دانست و اظهار داشت: حالا یمن از حیث قدرت بازدارندگی قوی ترین کشور عربی در جهان است.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، اکبری معاون دبیر کل مجمع بیداری اسلامی در همایش بین المللی «بررسی ابعاد تجاوز به یمن» که به همت بنیاد بین المللی اربعین برگزار شد از هدف ائتلاف سعودی در حمله به یمن برای تسلیم کردن مردم آن ظرف دو هفته اطلاع داد و اظهار داشت: با حمایت های بین المللی و ائتلاف منطقه ای و ابزارها و تکنولوژی و برتری نظامی که داشتند تصور می کردند بزودی به این نتیجه برسند.
معاون دبیر کل مجمع بیداری اسلامی برنامه ریزی دقیق و سریع برای تسخیر یمن را عاملی برای سکوت موقت سازمان های بین المللی عنوان نمود و عنوان کرد: عربستان سعودی تصور می کند که یمن جزئی از عربستان است و همچنان باید در جهت سیاست های عربستان سعودی ایفای نقش کند.
وی با تشریح موقعیت استراتژیک و حساس یمن خاطرنشان کرد: یمن می تواند در ترانزیت اقتصاد جهان بسیار مؤثر باشد؛ به این علت امارات متحده اعتقاد دارد که اگر این بنادر در اختیار امارات نباشد، عملاً یمن می تواند جایگزین امارات باشند و نقش آنرا کاهش دهند و ترانزیت که امروز یکی از مزیت های اقتصادی امارات است را از آن بگیرند؛ حتی پیش از این بنادر یمن را اجاره می کردند تا اختیار امور را در دست داشته باشند.
اکبری ضمن اشاره به تاریخ مقاومت مردم یمن در مقابل عثمانی و سپاه مصر با اراده ای پولادین اظهار داشت: یمن نشان داده است که اگر بخواهد اراده خویش را حفظ کند و پیروز شود می تواند موفق باشد.
معاون دبیر کل مجمع بیداری اسلامی پیروزی های جبهه مقاومت در روحیه مردم یمن در ایستادگی در مقابل ظلم را مؤثر ارزیابی کرد و اظهار داشت: با این انگیزه در مقابل تمام فشارهای عربستان سعودی و ائتلاف مذکور ایستادند و پیروزی های پیاپی را به دست آوردند؛ یمن به پیروزی هایی و قدرت منطقه ای دست یافت.
وی اضافه کرد: یمن با عبرت از حزب الله و فلسطین توانمندی هایی را به دست آورد که امروز از حیث پهپادها و موشک های بالستیک می تواند نقشی را ایفا کند. که حالا یمن از حیث قدرت بازدارندگی قوی ترین کشور عربی در جهان است و می تواند تمام تهدیدات ضد خویش را خنثی کند.
اکبری به فشارهای مختلف امارات و عربستان از طریق های مختلف سخن گفت و نتیجه گرفت: با تمام این فشارها، مردم یمن نشان دادند که تسلیم شدنی نیستند و هر موقع اراده کنند، در هر لحظه در عمق ۱۵۰۰ کیلومتر می تواند اهداف خویش را مورد هدف قرار دهد و دشمن را به این وادار کند که تسلیم شود.
معاون دبیر کل مجمع بیداری اسلامی از تلاشهای رژیم صهیونیستی و پیشنهاد تحویل گنبد آهنین و سیستم های لیزری پیشرفته برای نگه داشتن امارات در جبهه جنگ ضد یمن اطلاع داد و اظهار داشت: این راهکار ها هم برای امارات و عربستان کارساز نخواهد بود؛ یمن امروز از موقعیت برتری برخوردار است؛ به لحاظ سیاسی هم همیشه پای میز مذاکره آماده بوده اند و در هر مقطعی که مذاکره به وعده های خود عمل کرده اند و تلاش کرده اند نقض تعهد نکنند.
وی درباره ترغیب امارات و عربستان به وسیله آمریکا و رژیم صهیونیستی عنوان کرد: با استقلال مردم یمن منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی بیشتر تهدید خواهد شد؛ تصور نظام سلطه این است که اگر باب المندب را از دست بدهد و آن با تنگه هرمز پیوند بخورد، می تواند یک مشکل جدی و اساسی و راهبردی برای نظام سلطه و کشورهای غربی ایجاد کند؛ به این علت به شکل جدی ایستاده اند و عربستان و امارات را مجبور کرده اند که پای کار بایستند و از منافع آتی آنها دفاع کنند.
اکبری اظهار داشت: یمن تمام تکنولوژی و سلاح کشورهای غربی را به چالش کشید؛ البته سلاح هایی که به کشورهای عربی فروخته شده است در حدی است که مشکل و چالشی برای رژیم صهیونیستی ایجاد نکند؛ هرچند بگویند که با این ها هم پیمان هستند؛ چون اگر روزی از کنترل آنها بیرون برود تهدیدی ضد رژیم صهیونیستی خواهد بود.
معاون دبیر کل مجمع بیداری اسلامی درباره افق آینده مردم یمن اظهار داشت: مردم یمن ایستاده اند و نزدیک به پیروزی هستند؛ بایدن در شعارهای تبلیغاتی خود ادعا می کرد که چاره ای را برای یمن پیدا خواهد نمود و از این بحران خارج خواهد شد، اما پیروزی یمن در این منطقه می تواند نهایت ضعف و ناتوانی رژیم سلطه و سازمان های بین المللی را نشان دهد و برای تمام کشورهای آزادی خواه، مستضعف و مسلمان دنیا امیدی را ایجاد کرد که می توانند با تاکید بر خداوند متعال پیروز شوند.
وی خاطرنشان کرد: پیروزی در یمن می تواند آغاز یک بیداری در جهان اسلام و جهان مستضعفین باشد که می توانند با تاکید بر امکانات خود به پیروزی برسند.
اکبری افزود: وضعیتی که امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی دارد که به شکلی رو به افول هستند، پیروزی یمن می تواند آغازی بر این باشد که سلطه کشورهای استکباری از جهان اسلام کاهش پیدا کند و به این امید باشیم که جهان اسلام به وحدتی برسد و در راه تحقق تمدن نوین بتواند برگردد و عزت اسلامی خویش را برگرداند و احیا کند و بعنوان توانی متکی به قرآن و وعده های الهی بعنوان بازیگر اصلی در نظم آینده جهانی ایفای نقش کند.


منبع:

1400/11/17
22:24:33
5.0 / 5
610
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد