نور معرفت
استاد علوم سیاسی دانشگاه تلمسان الجزایر:

شهید سلیمانی قهرمان مبارزه با صهیونیسم و شهید راه آزادی قدس بود

شهید سلیمانی قهرمان مبارزه با صهیونیسم و شهید راه آزادی قدس بود

مولای محمد الطیب استاد علوم سیاسی دانشگاه تلمسان الجزایر در دیدار با سید جلال میرآقایی جعفری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، سطح علمی دانشگاه ها و مراکز علمی ایران را شگفت آور توصیف کرد.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر به نقل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، استاد علوم سیاسی دانشگاه تلمسان الجزایر که جهت ارائه گزارشی از سفر خود به جمهوری اسلامی ایران و شرکت در کنفرانس پشتیبانی از مقاومت اسلامی به دیدار نماینده فرهنگی ایران آمده بود، شهید قاسم سلیمانی را قهرمان مبارزه با استکبار جهانی و صهیونیسم و شهید راه آزادی قدس شریف توصیف کرد و گفت: در مسافرت به کرمان به زیارت مزار شریف این قهرمان خداجوی امت اسلامی رفتم و از روح بلندش استمداد طلبیدم.

تهران پایتختی پیشرفته، پرتحرک و همیشه بیدار است

وی با ابراز شگفتی از زیبایی، پیشرفت و تمیزی پایتخت جمهوری اسلامی ایران، تهران را پایتختی پیشرفته، پرتحرک و همیشه بیدار توصیف کرد و جایگاه علمی کشورمان را ستود. جایگاه علمی ایران در اختراعات، اکتشافات و پیشرفت های علمی خیره کننده است.

مولای محمد الطیب با تاکید بر ایده بزرگ مقام معظم رهبری در خصوص ایجاد تمدن نوین اسلامی، دانشمندان جوان کشورمان را نقطه امید آینده امت اسلام دانست و جایگاه علمی ایران در اختراعات، اکتشافات و پیشرفت های علمی در حوزه های علوم فضایی، نانو و پزشکی را در مقایسه با سایر کشورهای اسلامی خیره کننده دانست.

مولای محمد الطیب همین طور در اشاره به تاریخ علم و فرهنگ در جهان اسلام، ایران را مرکز بزرگ تولید علم در حوزه های مختلف علوم اسلامی قرآن، حدیث، فقه، تصوف و عرفان بر شمرد و گفت: ائمه تفسیر، فقه، عرفان و حدیث همچون ابوحنیفه، بخاری، مسلم، فخر رازی، ابن سینا و خوارزمی همه از ایران برخاسته و کاروان علم و دانش را در جهان اسلام راهبری کرده اند.

مردم الجزایر از مدافعان جبهه مقاومت هستند

در این دیدار میرآقایی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، ضمن تاکید اظهارات الطیب، پشتیبانی و پشتیبانی از جبهه مقاومت اسلامی متشکل از ایران، سوریه، لبنان، عراق و یمن را تنها راه نجات امت اسلامی از چنگال استکبار جهانی و صهیونیسم توصیف کرده، مردم الجزایر را با پیشینه انقلابی خود، از مدافعان جبهه مقاومت توصیف کرد.

وی مواضع انقلابی استاد الطیب را ستوده بر لزوم همفکری و همکاری تمامی وفاداران به خط مقاومت در جهان اسلام و تلاش مشترک در حوزه های تبلیغاتی سیاسی و بهره برداری از فضاهای اجتماعی در ترویج اندیشه های بلند امام خمینی (ره) و امام خامنه ای و آرمان های والای انقلاب اسلامی تاکید ورزید.

1400/11/01
12:07:08
5.0 / 5
931
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد