نور معرفت
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:

گفتمان انقلاب اسلامی منهای گفتمان دفاع مقدس ناقص است

گفتمان انقلاب اسلامی منهای گفتمان دفاع مقدس ناقص است

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در اولین جشنواره فراملی ترجمان فتح اظهار داشت: گفتمان انقلاب اسلامی منهای گفتمان دفاع مقدس یک گفتمان ناقص است.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی پور، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بامداد امروز در اولین جشنواره فراملی ترجمان فتح با اشاره به این که یکی از وظایف سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ترویج گفتمان انقلاب اسلامی در خارج کشور است؛ اظهار نمود: گفتمان انقلاب اسلامی منهای گفتمان دفاع مقدس یک گفتمان ناقص است. ترویج، نشر و بیان رشادت ها، جانفشانی ها و فداکاری های رزمندگان دفاع مقدس یک وظیفه مهم بوده که این مساله همان امر ولایت است. چونکه مقام معظم رهبری نسبت به این مساله بارها تاکید داشته اند.
وی کارهای انجام شده را ناکافی دانست و بیان کرد: یکی از برنامه های بنده تبدیل مدیریت سازمانی به قرارگاهی است، برای همین قرارگاهی برای ترویج این فرهنگ مدنظر قرار داریم.
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اعلان اینکه با 9 دستگاه برای نشر دفاع مقدس همکاری می کنیم؛ ابراز کرد: در زمینه ادبیات کتاب هایی نگارش شده که برمبنای اولویت ها ترجمه کرده و به دنبال بازاریابی آن هستیم، چونکه اگر متصل به بازار نشر نشود، توزیع نیز نخواهد شد.
حجت الاسلام ایمانی پور تاکید کرد: یکی از ایرادهای ما این است که خودمان کتاب هایی را چاپ و نشر می دهیم درحالی که می بایست نشر و توزیع کتاب ها به اهلش سپرده و توسط ناشران بازاریابی شود. اگر این اتفاق به درستی صورت بگیرد و کتاب ها در جامعه های مختلف ارائه شود، حتما خواننده دارد و پرخواننده خواهد شد.
وی با نقد عدم ذائقه سنجی از کشورهای هدف، اشاره کرد: متاسفانه برخی برمبنای دیدگاه خود کتاب را ترجمه می کنند و از ذائقه مخاطب هیچ اطلاعی ندارد، بطورمثال فیلمی از کشورمان در کشوری دیگری به نمایش درآمد که مخاطبان آن کشور گفتند این توهین به ماست چونکه نقش رهبر و ملت ما نادیده گرفته شده است.
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ذائقه سنجی و مخاطب شناسی را از ضروریات این امر برشمرد و اظهار داشت: با توجه به این که بنده در کشورهای آلمان و روسیه حضور داشتم تعدادی از افراد را برای آشنایی با فرهنگ دفاع مقدس به مناطق جنگی فرستادیم، تمام آنهایی که آمده بودند متأثر شده بودند و این مناطق آنها را تحت تاثیر قرار داده بود.
حجت الاسلام ایمانی پور با اعلان اینکه باید در ترویج دفاع مقدس تلاش نماییم، اضافه کرد: موضوع دفاع مقدس فرازهای بلندی دارد، چونکه افرادی با دستان خالی در مقابل قدرت های بزرگ جنگیدند. هرچند این موضوعات در داخل هم به درستی ارائه نشده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که اکنون درگیر جنگ روایت ها هستیم؛ اذعان کرد: اگر روایت خودمان را نگوییم دیگران برای ما روایت می سازند برای همین باید در حوزه دفاع مقدس اقدامات تاثیرگذاری انجام داد چونکه هیچ اتفاقی با ارزش تر از دفاع مقدس نبوده اما آثار آن بسیار ناچیز است.
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در آخر از آمادگی تمام قد این سازمان برای ترویج ترجمان فتح آگاهی داد.1400/10/28
16:54:14
5.0 / 5
689
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد