نور معرفت
رییس سازمان حج خبر داد

احتمال افزایش پروازهای سوریه از ایران

احتمال افزایش پروازهای سوریه از ایران

به گزارش نور معرفت رئیس سازمان حج و زیارت از احتمال افزایش ایستگاه های پروازی برای سفر زیارتی سوریه اطلاع داد و اظهار داشت: در سفری به همراه وزیر راه و شهرسازی با مقامات سوریه ای درباره افزایش پروازها گفتگو و تبادل نظر شده است.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، علی رضا رشیدیان که همراه با هیات بلندپایه اقتصادی و سیاسی ایران به ریاست وزیر راه و شهرسازی شامگاه سه شنبه عازم سوریه شده است، در حاشیه دیدار با مقامات این کشور اظهار نمود: در این ملاقات ها که همراه وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون مشترک ایران و سوریه با مقامات سوری داشتیم مبحث اعزام زائرین و مسئله سفرهای زیارتی هم مورد پیگیری قرار|گرفت.
او اضافه کرد: در دیدار با وزیر خارجه سوریه راجع به مبحث مستثنی شدن زائرین ایرانی از مصوبه گردشگری دینی سال ۲۰۱۷ این کشور گفتگو و مقرر شد مسؤولان ذیربط بررسی های لازم را در این رابطه انجام دهند.
رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: در دیدار با نخست وزیر سوریه درباره توسعه سفرهای زیارتی که خواست مردم ایران است و بنا داریم اعزام زائرین را از استانهای مختلف توسعه دهیم، گفتگو و قرار شد در اینباره برای زیارت همراه با سهولت، عزت و کرامت زائرین ایرانی دستورات لازم به وزارت سیاحه داده و مساعدت های لازم صورت گیرد.
رشیدیان ضمن اشاره به دیدار با وزیر نقل سوریه هم اظهار داشت: در این جلسه مبحث افزایش اعزام از ۵ تا ۶ استان کشورمان عنوان شد ضمن آن که پنج شرکت دیگر علاوه بر ماهان هم متقاضی انجام پرواز به سوریه هستند در اینباره هم قول همکاری لازم داده شد.
او اضافه کرد: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری مبحث عرضه خدمات هندلینگ فرودگاهی و مساعدت های مورد نیاز برای انجام پروازهای زیارتی را هم به صورت خاص پیگیری می کند.
رئیس سازمان حج و زیارت افزود: در جلسه ای که با وزرای مختلف داشتیم روحیه کلی مبتنی بر توسعه همکاری ها بود که امیدواریم ظرفیت و زمینه لازم برای توسعه زیارت فراهم گردد. یکی از مباحث مهمی که با حضور وزیر راه و شهرسازی کشورمان عنوان شد "توسعه مسیرهای زمینی" بود تا در صورت امکان، زائرین از راه عراق به سوریه مشرف شوند. در این پیگیری ها انتظار این بود که شرایط این مهم به صورت جاده ای و ریلی فراهم گردد.
اعزام کاروان های زیارتی ایران به سوریه بعد از توقف دوساله، اخیرا و بعد از توافق با دولت این کشور از سرگرفته شده است. تا کنون گروههای کوچک ۲۵ نفره از تهران به دمشق اعزام شده اند. هزینه سفر هوایی از ایران به عراق طبق اعلام سازمان حج و زیارت حدود ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تا ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و این هزینه برای سفر هوایی به سوریه هم در حدود ۹ تا ۱۰ میلیون تومان ارزیابی شده است. بالا بودن هزینه سفر هوایی به این دو کشور، میل و تقاضا برای سفر زمینی به این دو کشور را بیشتر کرده است.
سازمان حج و زیارت در توافق با وزارت کشور سوریه قرار شده است سالانه یکصدهزار زائر ایرانی را به این کشور اعزام کند.
منبع:

1400/10/25
22:04:29
5.0 / 5
693
تگها: خدمات , دین , سفر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد