نور معرفت
حجت الاسلام انصاریان:

مساجد باید شعبه مسجد روزگار پیغمبر (ص) شوند

مساجد باید شعبه مسجد روزگار پیغمبر (ص) شوند

به گزارش نور معرفت شیخ حسین انصاریان اظهار داشت: شیخک های امارات و آل سعود، بر این باورند که اگر آمریکا و انگلیس در کشور ما دخالت نکرده و به ما کمک نکنند، بدبخت و بیچاره می شویم.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام حسین انصاریان، طی سخنرانی در مسجدالنبی (ص) با اشاره به اینکه تسبیح خداوند را یکی از کارهای مثبت بندگان عنوان نمود و عنوان کرد: تسبیح پروردگار یعنی انسان قلباً یقین دارد که صاحب عالم و تدبیر کننده ی هستی از هر عیب و نقصی پاک است. این یقین برای قلب ما واجب و لازم است و اگر چنین نباشد ما به شرک خفی و جلی کشیده خواهیم شد.
وی افزود: از زمان حضرت نوح (ع) تا کنون افراد زیادی گفته اند که اگر شریکی برای خدا وجود نداشته باشد، پروردگار نمی تواند کارگردان و مدبر عالم باشد. این ادعا، یک دروغ سنگین تاریخی است که برپایه آن، میلیونها سال است که امت های مختلف در گمراهی زندگی می کنند.
انصاریان با ذکر نمونه ای کوچک از این ادعای دروغین، بیان داشت: این شیخک های امارات و آل سعود بر این باورند که اگر آمریکا و انگلیس در کشور ما دخالت نکرده و به ما کمک نکنند، بدبخت و بیچاره می شویم و نمی توانیم زندگی کنیم؛ یعنی قدرت، رحمت و تدبیر بی نهایت خدا را رها کرده اند.
وی اضافه کرد: اگر کسی در دنیا خواستار زندگی پاک، سالم و نورانی است باید یقین کند که پروردگار عالم بی نقص است و بدون کمک از نیروی خارجی، می تواند من را اداره کند. امکان دارد گفته شود پس چرا مصائب و بلاهایی در زندگی انبیا، ائمه و اولیا به وجود آمده است؟! آیا خدا آنها را به صورت کامل کارگردانی نمی کرده است؟!
این محقق، مفسر و پژوهشگر علوم قرآنی اظهار داشت: قرآن مجید در این خصوص جواب داده که اولاً دنیا جای «ابتلاء» و سلسله پیشامدها است که اگر موحد با این حوادث بر مبنای قرآن برخورد کند، تمام گوهرهای وجودش آشکار می شود. حضرت سید الشهدا (ع) معدن همه ی ارزش ها بود ولی این ارزش ها در او پنهان بود اما شهادت یعنی ابتلاء، تمام این ارزش ها را ظهور داد تا جایی که در تاریخ جهان ماندگار شد و کماکان به صورت مرتب بر جهان و نفوس مردم اثر مثبت می گذارد.
استاد انصاریان با اشاره به اینکه "مسجد نباید به روی عباد خدا بسته باشد"، اضافه کرد: مسجد باید محل تعلیمات معارفی الهی باشد و پیش نماز باید صدها و هزاران نفر را به سمت خدا بکشاند مانند کاری که پیغمبر (ص) در مسجد انجام دادند و برخی از مشتری های این مسجد، معشوق خدا شدند. پیغمبر (ص)، یک ایرانی را به مسجد آورد و پس از یکسال بالای منبر فرمود: «سَلْمانُ مِنّا أَهْلَ الْبَیْتِ».
وی اظهار داشت: پیغمبر اکرم (ص) یک چوپان گمنام را از بیابان های ربذه -بین شام و عربستان- به مسجد آورد و بعد از مدتی به مردم فرمود: «آسمان سایه بر سر نیفکند و زمین در برنگرفت کسی را که راستگوتر از ابوذر باشد».
این استاد حوزه علمیه اضافه کرد: مسجد و امام جماعت مسجد باید این گونه باشند. مساجد باید شعبه ی مسجد روزگار پیغمبر (ص) شوند نه مانند مسجدالحرام کنونی که یک مشرک امام جماعت است و بیشتر مردمی که اقتدا می کنند اصلاً اهل خدا نیستند!
استاد انصاریان در ادامه به معنای حقیقی «توحید» اشاره نمود و عنوان کرد: توحید یعنی به هیچکس امید نبند و از فردی نترس چون که کارگردان عالم یک نفر است و خداست که دل ها را تکان می دهد و بنده اش را می فرستد تا با کمال تواضع مشکلت را حل کند. طرف خیلی خوشحال است که قوم و خویش او، نماینده مجلس، وزیر، استاندار و … شده و نونش در روغن است! چه می گویی؟! اتفاقاً این جور اعتقادات گره بر گره اضافه می کند.
وی تصریح کرد: اگر من با چشم دلم او را همان گونه که دعای جوشن کبیر، کمیل و عرفه می گوید، ببینم و نسبت به مشکلات صبر و توکل پیشه کنم، خدا، دیگر بندگان خویش را وادار می کند که به سمت من آیند و مشکل را حل کنند.


منبع:

1400/10/23
11:37:18
5.0 / 5
797
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد