نور معرفت
نویسنده سریلانكایی:

فقدان شهید سلیمانی ضایعه ای جبران ناپذیر است

فقدان شهید سلیمانی ضایعه ای جبران ناپذیر است

محمد توفیق حسن در وبینار «شهید سلیمانی؛ الگوی صلح و کمال انسانیت» که به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در سریلانکا برگزار شد، اظهار داشت: فقدان شهید سلیمانی نه تنها برای ایران بلکه برای کل جهان اسلام یک فاجعه بزرگ و جبران ناپذیر است.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، وبینار «شهید سلیمانی؛ الگوی صلح و کمال انسانیت» به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و با مشارکت انجمن صلح در شهر والاچینای سریلانکا در بستر نرم افزار زوم برگزار شد.
محمد مروان باوا، مدیر جلسه و مدیر سایت صلح ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالگرد شهادت شهید سلیمانی اظهار داشت: دو سال از شهادت سردار شهید سلیمانی می گذرد و هر روز بیشتر از پیش این شخصیت شجاع و خدایی برای مردم جهان شناخته می شود.
وی اظهار نمود: در ایام اخیر، رسانه های مختلف جهان چه دوستداران آن سردار و چه دشمنانش درباره آن شهید والامقام و خصوصیت های وی صحبت می کنند و هر نظاره گر بی طرفی که به این سخنان گوش می دهد در میابد که تلاش دشمنان او برای تخریبش نتیجه عکس دارد و او بیشتر در دل مردم عادی و نخبگان جا می گیرد.
مولوی اشرف علی، استاد علوم دینی در سخنان خود، بیان نمود: دو سال پیش در چنین روزهایی و به دنبال حملات هوایی آمریکا و با هماهنگی و پشتیبانی رژیم صهیونیستی و تروریسم اسرائیل، حاج قاسم سلیمانی، فرمانده شجاع و دلیر ایرانی مورد حمله تروریستی قرار گرفت و به شهادت رسید.
شهید سلیمانی نماد صلح، دوستی و امنیت بود
وی ضمن اشاره به خصوصیت های شخصیتی شهید سلیمانی اظهار داشت: سردار شهید سلیمانی نماد صلح، دوستی و امنیت بود. او از جوانی به درخواست امام خمینی(ره) برای دفاع از انقلاب اسلامی به سپاه پاسداران پیوست و این پیوستن به سپاه یک اقدام داوطلبانه و آگاهانه بود.
این استاد علوم دینی اضافه کرد: وقتی تمام مسئولیت های سردار سلیمانی را بررسی می نماییم می بینیم ایشان برای دفاع از انقلاب اسلامی و مظلومین با دشمن مبارزه کرده است.
وی همچنین، اظهار داشت: از خداوند می خواهیم شهادت قاسم سلیمانی و سایر شهدایی را که با او جان خویش را فدا کردند، قبول کند.
محمد توفیق حسن، نویسنده و خبرنگار ارشد روزنامه پرتیراژ تامیل زبان تیناکاران از دیگر سخنرانان این وبینار بود. وی مطرح کرد: فقدان شهید سلیمانی نه تنها برای ایران بلکه برای کل جهان اسلام یک فاجعه بزرگ و جبران ناپذیر است.
این نویسنده اضافه کرد: آمریکا از ترس این که حضور شهید سلیمانی در ارتش ایران، منافع نظامی، سیاسی و اقتصادی اروپا را در منطقه به خطر بیاندازد، او را ترور کرد. ایالات متحده متوجه قدرت نیروهای مسلح و قدرتمند ایران است.
وی افزود: شهید قاسم سلیمانی از اسلام بعنوان دینی که به دنبال صلح است، دفاع کرده و داعش را که به نام اسلام دست به فعالیتهای افراطی زده و اسلام را بدنام می کند، از بین برد. ازاین رو، تمام جامعه مسلمانان با او همدردی می کنند و او را دوست دارند.
یونس شیراز، فعال سیاسی در این وبینار، تاکید کرد: شهید سلیمانی در عرصه دیپلماسی، شخصیتی با هوش، فعال و صلح طلب بود که کمتر به این جنبه از شخصیت او پرداخته می شود.1400/10/18
17:03:50
5.0 / 5
675
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد