نور معرفت
سركیسیان:

سردار سلیمانی پرچم دار صلح و عدالت بود

سردار سلیمانی پرچم دار صلح و عدالت بود

به گزارش نور معرفت، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت سال نوی میلادی با حضور در کلیسای سرکیس مقدس با سبوه سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران دیدار و گفتگو کرد. سرکیسیان در این دیدار سردار سلیمانی را پرچم دار صلح و عدالت و کمک به مردم دانست و اظهار داشت: ایشان در مقابل گروههای تکفیری در سوریه پشتیبان مسیحیان بودند و در کنار آنها با دشمن جنگیدند.


به گزارش نور معرفت به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به همراه برخی از مدیران این سازمان سه شنبه ۱۴ دیماه به مناسبت سال نوی میلادی با حضور در کلیسای سرکیس مقدس با سبوه سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران دیدار نمود.
سرکیسیان: سردار سلیمانی پرچم دار صلح و عدالت و کمک به مردم بود
سبوه سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران در این دیدار بیان نمود: از تشریف فرمایی شما تشکر می کنم و از خداوند برایتان برکات الهی را مسئلت می دارم. ما در ایران احساس آرامش و امنیت می نماییم و شهرداری تهران شرایط آرامی برای مردم فراهم می آورد تا احساس آرامش و صلح کنند. شهرداران مناطق هم به مناسبت سال نوی میلادی تشریف آوردند و مراتب تبریک خویش را اعلام نمودند.
وی افزود: از رابطه حسنه بین مردم و دولت تقدیر می کنم و این روش زندگی را فضیلت می دانم. هر چند ما بعنوان مسیحی جزو اقلیت های دینی در ایران هستیم، ولی دولت چنین حسی در ما ایجاد نمی کند و این امر بسیار مهمی است و سبب می شود خویش را شهروند درجه یک بدانیم. با این که ما مسیحی هستیم و شما مسلمان، اما همه ما خویش را شهروندان ایران می دانیم. یکی از شواهد این مساله، بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی است که در آن شرکت کردیم.
اسقف اعظم ارامنه تهران سردار سلیمانی را پرچم دار صلح و عدالت و کمک به مردم دانست و اضافه کرد: ایشان در مقابل گروههای تکفیری در سوریه پشتیبان مسیحیان بودند و در کنار آنها با دشمن جنگیدند.
او در آخر اظهار داشت: همه پیروان راستین ادیان برای برقراری صلح تلاش می کنند و ما هم تلاش می نماییم دنباله روی آنان باشیم. متاسفانه برخی نسبت به آموزه های پیامبران بی اعتنایی می کنند و برقراری جنگ در جهان از نتایج همین رویکرد است. ما در اعیاد در ارتباط با سال نو طی سه روز از خداوند سپاسگزاری می نماییم و برای جهان آرزوی صلح داریم.
حجت الاسلام امرودی: خون شهدای ارمنی و مسلمان برای حفظ این سرزمین با هم آمیخته است
در ادامه حجت الاسلام میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری با ابراز خرسندی از دیدار با اسقف اعظم ارامنه تهران اظهار داشت: ما نقاط مشترک بسیاری با یکدیگر داریم و اشتراکات ادیان توحیدی قابل توجه است. همه ما به رحمت خداوند اعتقاد داریم، به نبوت و روز قیامت معتقدیم و باور داریم هیچ تفاوت و اختلافی بین گفتار انبیا با یکدیگر نیست. همه پیامبران به دنبال ترویج یک زندگی توحیدمحور بوده اند.
وی افزود: به جز اشتراکات اعتقادی، اشتراکاتی هم در زندگی داریم. وقتی کشور در خطر است، همه با هر دین و مذهبی به جبهه می روند و از سرزمینشان دفاع می کنند و خون خویش را در این راه می دهند. شاهد مثالش شهدای عزیزی هستند که ارامنه تقدیم کشور کرده اند. امروز خون شهدای ارمنی و مسلمان برای حفظ این سرزمین با هم آمیخته است.
رئیس سازمان فرهنگی هنری با تقدیر از موضع اسقف اعظم ارامنه درباره سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: همه ما آرامش امروز خویش را مدیون حاج قاسم هستیم. وقتی داعشی ها به کلیساها حمله کردند، دست به تخریب آثار هنری زدند. ایران و سوریه تاریخ و تمدن بسیار طولانی ای دارند و آثار تاریخی فراوانی مورد هجوم داعش قرار گرفت. حفظ این آثار هم مدیون مجاهدت های حاج قاسم است.
حجت الاسلام امرودی اظهار نمود: شهرداری تهران وظایف خویش را در برابر همه شهروندان با هر دین و مذهبی ایفا می کند و تلاش می کند فضای سالمی از لحاظ اجتماعی برای شهروندان فراهم آورد. همه ادیان باید بتوانند به سادگی عبادت کنند و چهارراه ادیان و مذاهب در خیابان ۳۰ تیر تهران موید این مورد است.
وی ادامه داد: شهرداری تهران وظیفه خود می داند که محیطی آرام به منظور زندگی، کسب و کار و آموزش مردم فراهم آورد و این خدمات بر مبنای دین یا مذهب افراد محدود نمی گردد. این امنیت را مدیون شهدا، همچون شهدای ارامنه هستیم.
رئیس سازمان فرهنگی هنری در انتها خطاب به اسقف اعظم ارامنه تهران اظهار داشت: خوشحالیم که با شما همسایه هستیم و هم زیستی داریم. شما آگاهی خوبی درباره سایر ادیان بخصوص دین اسلام دارید و امیدوارم بتوانیم در آینده هم دیدار داشته باشیم.
حجت الاسلام امرودی در این دیدار لوح تبریک و کتاب «مسیح در شب قدر»؛ روایت حضور مقام معظم رهبری در منازل شهدای ارمنی و آشوری را به اسقف اعظم ارامنه تهران تقدیم کرد. او همینطور از محل عبادتگاه کلیسای سرکیس مقدس بازدید کرد.
منبع:

1400/10/16
12:20:34
5.0 / 5
537
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد