نور معرفت
بیانیه ۱۰۰۰ هیأت رزمندگان:

عزاداری فاطمیه باید شورآفرین و شعورآفرین باشد

عزاداری فاطمیه باید شورآفرین و شعورآفرین باشد

۱۰۰۰ شعبه هیأت رزمندگان اسلام در سرتاسر کشور به مناسبت ایام فاطمیه (س) اطلاعیه ای صادر کردند. در متن این بیانیه آمده است:


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی هیأت رزمندگان اسلام، دراین بیانیه آمده است:
فرا رسیدن ایام فاطمیه سال ۱۴۰۰ و سالروز شهادت بزرگ بانوی جهان اسلام بر پیروان رسول گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و تمامی آزادی خواستار و عدالت خواستار جهان تسلیت باد. ایام فاطمیه به معنای دقیق کلمه، روزهای حزن و اندوه آل الله و تمامی عرشیان و اهل معرفت ساکن بر روی زمین است. برگزاری خیمه ها و مجالس عزا در این ایام در سرتاسر کشور عزیزمان ایران و دیگر نقاط جهان از یک سو از جایگاه رفیع حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (س) در عالم خلقت حکایت می کند و از دیگر سو سطح بالای ارادت و دلدادگی توده های مردم از خواص تا عوام را نسبت به دخت گرامی پیامبر عظیم الشان اسلام روایت می کند. حضرت فاطمه، «سیده النساء العالمین» است. حضرت امام خمینی (ره) در وصف این سرور زنان عالم فرمودند: فاطمه زهرا معجزه تاریخ و افتخار عالم وجود است. در کلام حضرت امام خامنه ای از حضرت فاطمه زهرای اطهر(س)، بعنوان یک جهادگر به تمام معنا و خستگی ناپذیر یاد می شود.
خوشا به حال آن جامعه ای که مردان و زنانش از پیر و جوان نسبت به این معجزه تاریخ، این افتخار عالم وجود و این جهادگر خستگی ناپذیر، شناختی عمیق و معرفتی درست پیدا کرده، راه خود را، راه فاطمی قرار می دهند. دهه فاطمیه اول و دوم، بهترین ایام سال برای فاطمه شناسی است. فاطمه (س) را آن گونه که بود و هست باید شناخت و شناساند.
از این منظر و دیدگاه، رسالت سنگینی در روزهای فاطمیه بر دوش علمای دین، خطبا، وعاظ، مداحان اهل بیت، صاحبان قلم و اصحاب رسانه و بخصوص رسانه ملی گذاشته شده است. هیأت رزمندگان اسلام و دست اندرکاران این هیأت در سرتاسر کشور، خویش را متعهد به این رسالت دانسته و دیگران را که با هر عنوان و تابلویی برای حضرت زهرا (س) در روزهای فاطمیه خیمه عزا به پا می کنند، برای توجه داشتن به این رسالت، متذکر می شود. مجالس عزای فاطمی باید به صورت توامان، هم شور آفرین و هم شعور آفرین باشد. این مجالس در کنار صیقل دادن دل ها و صفا بخشیدن به روح ها با ریختن اشک هایی که چون گوهر گران بهاء هستند، باید بصیرت افزا، معرفت افزا و قوت و قدرت بخش به عقل ها هم باشد.
فاطمه یک مکتب، یک راه و یک مدرسه درس آموز است و حقیقت ایام فاطمیه چیزی جز مکتب شناسی و راه شناسی برای رسیدن به قله های عزت و افتخار و کمالات انسانی و همان مقام خلیفه الهی نیست. انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) از مکتب فاطمی که همانا حقیقت مکتب اسلام است، نشأت گرفته و جریان مومن انقلابی تا به امروز با الگو قراردادن آن جهادگر خستگی ناپذیر و نخستین شهیده راه ولایت توانسته اند بر تمام توطئه های دشمن غلبه کرده، جبهه انقلاب را گسترش داده و شیطان بزرگ را در راه افول قدرت قرار دهند. هم اینک انقلاب اسلامی که با هدایت ها و راهبری های راهبردی حکیم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای پا به چله دوم و دهه پنجم گذاشته، مورد تهاجم یک جنگ شناختی بی سابقه در تاریخ، از جانب جبهه استکبار و عوامل داخلی اش قرار گرفته است. بدون تردید با بصیرتی از جنس بصیرت فاطمی میتوان این مرحله را هم پشت سر گذاشت.
یکی از مهم ترین عرصه های نقش آفرینی حضرت صدیقه طاهره (س) عرصه بصیرت افزایی و روشنگری و جهاد تبیین بود. جهاد تبیین و روشنگری های بی نظیر آن حضرت در دوره کوتاه بعد از رحلت پیامبر (ص) تا مقطع شهادت، درس بزرگی برای تمامی محبین، دلداگان، عشاق و پیروانش است.
رهبر حکیم انقلاب اسلامی در شرایط جنگ نرم، جنگ روایت ها و قرائت ها و در شرایطی که جریان تحریف برای تخریب انقلاب اسلامی، نظام ولایی و جمهوری اسلامی با تمام توان فعال شده، فرمان جهاد تبیین صادر کرده اند. در روزهای فاطمیه و در مجالس عزای این ایام که برای سوگواری به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) بر پا می شود، هیچ اولویتی بالاتر و برتر از جهاد تبیین نیست؛ چون که آن حضرت خود پرچمدار جهاد تبیین بعد از رحلت پیامبر تا لحظه شهادت بوده است.1400/09/28
12:08:15
5.0 / 5
449
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد