نور معرفت
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گلستان:

جوانان انقلابی را در قوه قضاییه جذب کنید

جوانان انقلابی را در قوه قضاییه جذب کنید

گلستان  حجت الاسلام کیایی امروز در دیدار اقشار مردم با رئیس قوه قضاییه ضمن اشاره به این که استان گلستان مهد همدلی، وحدت و برادری است، اظهار نمود: به فضل الهی سالهاست مردم این خطه در آرامش و امنیت در کنار یکدیگر با برادری و برابری برای توسعه استان و منطقه خود تلاش می کنند.


وی با اشاره به اینکه مردم وقتی سران قوا را به صورت پیوسته در کنار هم و با روحیه خوب می بینند به آینده امیدوار می شوند، اضافه کرد: امروز رهبر معظم انقلاب مهم ترین وظیفه همه ما را امیدآفرینی در جامعه بخصوص نسل جوان دانسته اند که امیدواریم این امیدبخشی توسط همه قوای سه گانه به مردم منتقل شود.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گلستان با تکیه بر این که مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور خود به عاملی برای افزایش پرونده های قضایی تبدیل گشته است، تصریح کرد: امروز یک قاضی باید در طول ماه بالغ بر 150 پرونده را بررسی کند و این خود به اطاله دادرسی و گاها کاهش کیفیت بررسی منجر می شود.
کیایی چاره کاهش اطاله دادرسی را بهره مندی از جوانان مومن و انقلابی در دستگاه قضا دانست و اضافه کرد: وقتی بتوانیم از بین جوانان مومن کشور به بدنه قوه قضاییه اضافه نماییم و نیروهای این دستگاه را متناسب با حجم کار افزایش دهیم می توانیم اطاله دادرسی را به مرور کاهش دهیم.
وی تسهیل امور قضایی و حقوقی مردم را یکی از وظایف نخبگان دستگاه قضا دانست و اظهار داشت: باید چاره هایی برای کاهش پیچیدگی پرونده ها، جلوگیری از وقوع جرم و تحلف با اطلاع رسانی بیشتر و به عبارتی آشنا کردن مردم با قوانین و حدود و وظایف افراد نسبت به خود و جامعه اندیشیده شود.1400/09/26
19:22:59
5.0 / 5
539
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد