نور معرفت

توسعه ۱۰برابری حرم ها در کشور بعد از انقلاب اسلامی

توسعه ۱۰برابری حرم ها در کشور بعد از انقلاب اسلامی

به گزارش نور معرفت تولیت آستان مقدس احمد بن موسی کاظم(ع) در پنجمین اجلاسیه آستان های مقدس و بقاع متبرکه با اعلان اینکه وجود عتبات عالیات جزو مراکز قدرت فرهنگی در کشور و ضرورتی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، اظهار نمود: باید از این منابع به نحو احسن و متناسب با زمان بهره ببریم.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، حجت الاسلام و المسلمین کلانتری تولیت آستان مقدس احمد بن موسی کاظم(ع) اظهار داشت: امروز گرفتار یک جنگ نرم و هجمه فرهنگی به تمام معنا و با شبیخون و ناتوی فرهنگی مواجه هستیم.
وی با اشاره به این که عرصه مقابله و معارضه کاملا تغییر کرده است، اضافه کرد: طبق هشدار رهبر معظم انقلاب، تمام مظاهر هجمه ها و بمباران فکری ابتدا متوجه اندیشه فرزندان کشور و دوم متوجه دل و احساسات آنها است.
کلانتری با اعلان اینکه دشمن در صدد است اندیشه را متزلزل و ایمان را نابود کند اظهار داشت: دشمن می خواهد باورهای جوانان را بشکند و اگر نشد، روی احساسات، رفتار و سبک زندگی تاثیر بگذارد.
وی درباب وظیفه و رویکرد اعتاب در وضعیت فعلی کشور اظهار داشت: باید در امتداد تقویت اندیشه و توجه به احساسات پاک مخاطبان برنامه ریزی نماییم.
تولیت آستان مقدس احمد بن موسی کاظم(ع) اظهار داشت: بعد از انقلاب توسعه حرم ها ۱۰ برابر افزایش داشته است و امروز باید به تناسب ناتوی فرهنگی، رویکرد ما تغییر یابد و توسعه فیزیکی را کاهش داده و با همه وجود به اندیشه و دل مخاطب بپردازیم.
کلانتری با اشاره به حضور میلیونی مردم در اعتاب متبرکه و آستان های مقدس اظهار داشت: باید برای فرهنگ سازی و تأثیرگذاری از این فرصت ها و ظرفیت ها نهایت استفاده را داشته باشیم.
وی ادامه داد: حکم اخیر رهبر معظم انقلاب درباب شورای عالی انقلاب فرهنگی، بیان کننده آنست که باید یک تحول عظیم فرهنگی در ساختار و ماموریت های شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل بگیرد.
کلانتری اشاره کرد: به تعبیر رهبری، امروز باید در عرصه جهاد فرهنگی فعال تر وارد شویم، بدین سبب اعتاب می توانند حرکت بزرگ و تحولی در سراسر کشور ایجاد کنند.
منبع:

1400/09/25
10:57:19
5.0 / 5
757
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد