نور معرفت
رئیس ستاد هماهنگی كانون های مساجد مطرح كرد؛

رویکرد جهادی محور جذب دانشجویان به کانون مساجد است

رویکرد جهادی محور جذب دانشجویان به کانون مساجد است

به گزارش نور معرفت حجت الاسلام ارزانی ضمن اشاره به نگرش ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد در فعالیت ها اظهار داشت: جوان گرایی و رویکرد جهادی دو محور مهم در جذب دانشجویان به کانون های مساجد است.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی، ضمن گرامیداشت ۱۶ آذر (روز دانشجو)، به نقش جامعه ساز دانشجویان اشاره نمود و اظهار داشت: ایران اسلامیِ امروز حاصل تلاش ها، علم اندوزی ها و حرکت رو به جلویی است که دانشجویان انقلابی رقم زدند؛ چه آن زمان که سنگر دانشگاه را برای دفاع از میهن ترک کرده و به جبهه رفتند و چه امروز که با فتح قله های علم و دانش در رشته های مختلف برای کشور افتخارآفرینی می کنند.
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره در دیدار با دانشجویان نسبت به جایگاه، تأثیر فعالیت ها و وظایف این قشر فرهیخته، سخنانی را بیان فرموده اند؛ همچون این که معظم له بیان نمودند که: «جنبش دانشجویی در کشور ما در تاریخِ ثبت شده و شناخته شده ی خود، همیشه ضد استکبار، ضد سلطه، ضد استبداد، ضد اختناق و به شدت عدالتخواه بوده است». این سخن را میتوان بعنوان توصیفی از دانشجوی ایرانی و شناسنامه دانشجوی ایرانی دانست.
وی اظهار داشت: با عنایت به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی، امروز دانشجویان در سطح کشور وظیفه خطیری دارند و باید در جهت تحقق هدفی والا یعنی تمدن نوین اسلامی ایرانی بکوشند؛ این مسیر نیازمند روحیه جهادی و نشاطی برخاسته از جوانان دانشجو، انقلابی و علم محور است.
جوان گرایی و رویکرد جهادی دو محور مهم در جذب دانشجویان به فعالیتهای کانون های مساجد است
حجت الاسلام ارزانی با اشاره به اینکه یکی از طریق های نیل به این اهداف تکیه بر حضور و فعالیت دانشجویان در مسجد و کانون های مساجد است، اظهار نمود: هم اکنون ۲۰۳ کانون فرهنگی در دانشگاه های کشور فعالیت داشته و خیلی از دوره ها زیر نظر دانشجویان متخصصی که در این کانون ها عضویت دارند برگزار می گردد.
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنر مساجد کشور خاطرنشان کرد: از طرفی ستاد فهما به صورت جداگانه برای دانشجویان عضو در کانون ها هم دوره برگزار می نماید و از این رهگذر خیلی از این جوانان فرهیخته در تعامل با یکدیگر، تجربیات فعالیتهای فرهنگی خود در عرصه مسجد را با هم به اشتراک می گذارند، این دوره ها شبکه ای از نخبگان مسجدی را شکل داده است.
وی با اشاره به اینکه حضور و عضویت خیلی از دانشجویان از سراسر کشور در کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور نشان از تاثیرگذاری و نقش آفرینی کانون ها دارد، اضافه کرد: از دریچه فعالیتهای این قشر در کانون ها است که حربه های مختلف دشمن در تهاجم فرهنگی به بدنه جوان کشور خنثی شده و فرهنگ ناب دینی مبتنی بر ارزش های بومی میان اعضای کانون ها نهادینه می شود.
حجت الاسلام ارزانی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ستاد فهما آن است که با کمک جوانان خوش فکر، متدین و متعهد عضو در کانون ها، کارآفرینی برای بچه های مسجد را بیشتر از پیش به منصه ظهور بگذارد، تابحال کانون های فرهنگی هنری گوناگونی در سطح کشور با مدیریت دانشجویان نخبه و مسجدی در این حوزه وارد شده و با بهره مندی از ظرفیت های بومی و منطقه ای مبادرت به اشتغال زایی کرده اند که این امر حکایت از تبلور عملکرد بچه های مسجد منطبق با نیاز جامعه دارد.
وی همینطور اضافه کرد: از طرفی کوشش برای ترویج فرهنگ اسلامی در گستره هنرهای اسلامی، گام دیگری است که از جانب ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در چارچوب دوره های مختلف دنبال می شود، ما در این راه از ظرفیت دانشجویانی که در رشته های مختلف هنری تحصیل کرده اند هم بهره مند شده ایم تا با برگزاری کلاس هایی با محور هنر اسلامی، به تحقق سبک زندگی اسلامی کمک کرده باشیم.
حجت الاسلام ارزانی در انتها ابراز امیدواری کرد که با تحقق تأمین اعتبار کافی، شرایط برای حضور هرچه بیشتر دانشجویان در فعالیتهای کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در آینده ای نه چندان دور محقق شود.


منبع:

1400/09/16
13:30:22
5.0 / 5
678
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد