نور معرفت
رئیس مركز رسیدگی به امور مساجد:

بیشترین تاکید شهدا در وصیت نامه خود پشتیبانی از ولایت فقیه است

بیشترین تاکید شهدا در وصیت نامه خود پشتیبانی از ولایت فقیه است

به گزارش نور معرفت حجت الاسلام محمد ابراهیم اظهار داشت: بارها در وصیت نامه های شهدا خوانده ایم که بر حفظ ارزش ها تاکید نموده اند. آنها بارها ما را پشتیبانی از ولایت فقیه سفارش نموده اند.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، دومین یادواره ۱۳۰ شهید شهرک شاهد (منطقه ۱۵) در مسجد شهدای بعثت این شهرک اجرا شد. در این مراسم که به میزبانی خانواده های شهداء برگزار شد، حجت الاسلام حسین محمدابراهیم رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد در سخنانی به جایگاه والای شهدا نزد خدای متعال پرداخت. وی اظهار داشت: بعضی واژه ها به خاطر مفهوم خود مقدس می شوند. واژه هایی مثل شهید، مسجد و جهاد واژه های مقدس و نورانی هستند. علت این تقدس، نورانیتی است که در مفهوم آنها وجود دارد.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد اضافه کرد: واژه مسجد مقدس است چون؛ محل عبادت، ذکر خدا و اجتماع مومنین است. مومنین در این خانه با محوریت ذکر الهی گردهم می آیند. پس نورانیت ذکر خدا به واژه مسجد سرایت کرده است. حجت الاسلام محمد ابراهیم واژه شهید را نیز دارای چنین نورانیتی دانست و اظهار داشت: معنویت شهدا، علو و رفعت مقام آنها در واژه شهید تجلی پیدا کرده و آنرا نورانی و مقدس نموده است. وی ادامه داد: شهادت در راه خدا عمل صالحی است که به تعبیر روایات ما بالاتر از آن کاری وجود ندارد. پیامبر اکرم (ص) در این زمینه می فرمایند: «فَوْقَ کُلِّ ذِی بِرٍّ بَرٌّ حَتَّی یُقْتَلَ اَلرَّجُلُ فِی سَبِیلِ اَللَّهِ فَإِذَا قُتِلَ فِی سَبِیلِ اَللَّهِ فَلَیْسَ فَوْقَهُ؛ بالای نیکی هر نیکوکاری نیکی است تا آنکه انسان در راه خدا کشته شود، و چون در راه خدا کشته شد دیگر بالای آن نیکی و عملی بهتر نیست.»رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در ادامه اظهار داشت: شما در این عالم هر کار نیکی را در نظر بگیرید می شود کاری بالاتر از آن تصور کرد. اگر بگوییم: نماز! بالاتر از آن وجود دارد. اگر از جهاد و حج بگوییم از آن هم بالاتر وجود دارد. حتی اگر ایثار و یا احسان به پدر مادر را در نظر بگیریم، از آن بالاتر هم هست. تنها یک عمل است که از آن بالاتری وجود ندارد و آن هم شهادت در راه خدا است.
شهادت نهایت کمال و معامله با خدا استحجت الاسلام محمد ابراهیم درباره ارزش بالای شهادت در نزد خدای متعال اظهار داشت: شهادت نهایت کمال انسان است. انسان اگر بخواهد به بالاترین درجات و فضیلتها نائل شود هیچ عملی مثل شهادت برای او نیست. شاید دلیل این که با فضیلت ترین انسان ها آرزوی شهادت می کنند، نیز همین است. امیرالمومنین علی (ع) که در میدان فضائل و کمالات کسی به گرد پای ایشان نمی رسد همیشه تمنای شهادت در راه خدا داشتند. آنچنان که در نامه خود به مالک اشتر از خدا می خواهند؛ ختم کار را شهادت قرار دهد. رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد در یادواره شهدای شهرک شاهد اظهار داشت: شهادت در راه خدا از نظر قرآن معامله با خدا است. همانطور که در کلام امام حسن عسکری (ع) آمده است؛ دنیا بازاری است که در آن عده ای سود می برند و عده دیگر ضرر می کنند. آنهایی که می دانند جان خودرا برای چه خرج می کنند، سود بسیاری می برند. در این معامله خریدار خدای متعال است و فروشندگان مومنین به او هستند. وی ادامه داد: این معامله تنها در میدانِ جهاد صورت می پذیرد. درجایی این میدان، معرکه جنگ است و در جایی دیگر، میدان جنگ نرم و جنگ فرهنگی است. فرقی ندارد مومن در کدام میدان در مقابل دشمن سینه سپر می کند. وی در این میدان هرچه دارد برای خدای خود خرج می کند تا شهادت نصیبش شود. رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد اظهار داشت: خداوند در پیمان خود وفادار است و در این معامله به ازای جان مومن به او بهشت برین عطا می کند. همچنانکه در قرآن می فرماید: ای مومنان از معامله ای که با خدا انجام می دهید شاد باشید!
بیشترین تاکید شهدا در وصیت نامه خود پشتیبانی از ولایت فقیه استوی در ادامه اظهار داشت: شهدا جانشان را با خدا معامله می کنند، چون ارزش آنرا به خوبی می دانند. هر کسی که وارد بهشت می شود دیگر حاضر نیست از آن برگردد، تنها شهدا هستند که دوست دارند بارها و بارها به دنیا برگردند و شهید شوند. برای اینکه که آنها ارزش شهادت در راه خدا را حس کرده اند. رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد یادواره ی شهدا را یادواره ارزش ها معرفی نمود و اظهار داشت: شهدا برای ارزش ها به شهادت رسیدند. هیچ وقت نباید نام و یاد شهدا فراموش شود. باید با برگزاری این یادواره ها نام آنها را زنده نگه داشت. وی با اشاره به مضمون وصیت نامه های شهدا اظهار داشت: بارها در وصیت نامه های شهدا خوانده ایم که بر حفظ ارزش ها تاکید نموده اند. آنها بارها ما را به نماز اول وقت، قرائت قرآن و حفظ حجاب و پشتیبانی از ولایت فقیه سفارش نموده اند. وی ادامه داد: در وصیت نامه ی شهدا همیشه بر حفظ ولایت فقیه و پشتیبانی از او تاکید گردیده است. در یادواره ی شهدا باید این خواسته ها پیگیری شود. باید در این مجالس با شهدا عهد ببندیم که راه آنها را ادامه میدهیم و به وصیت نامه هایشان عمل می نماییم. در این مراسم همین طور از جانبازان والامقام، خدمتگزاران مساجد و حافظانِ این شهرک قدردانی گردید. گفتنی است؛ در آخر این مراسم، مداح دوده (ع) حاج سعید حدادیان به ذکر رشادت های شهدای کربلا و رهروان آنها در جنگ تحمیلی پرداخت.


منبع:

1400/09/15
18:20:25
5.0 / 5
775
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد