نور معرفت
دكتر شهریاری در جمع طلاب، روحانیون و مسئولین كامیاران:

تکفیر امری خارج از دیانت اسلامی است

تکفیر امری خارج از دیانت اسلامی است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، داعش را ساخته آمریکا دانست و اشاره کرد: نقشه آمریکایی، انگلیسی و صهیونیستی در کنار جهالت عده ای از مسلمانان، داعش را به وجود آورد.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در ادامه سفر به استان کردستان در جمع طلاب، روحانیون و مسئولین کامیاران حاضر و به ایراد سخن پرداخت.
دکتر شهریاری با اشاره به روایات اهل بیت(ع)، مسلمان را فردی دانست که شهادتین را بر زبان جاری کند و بیان داشت: مسلمان در مقابل کافر قرار دارد، به عقیده ما مسلمان را نمی توان تکفیر کرد.
وی ادامه داد: تکفیر امری خارج از دیانت اسلامی است و تفکر شیعی حتی اجازه تکفیر وهابیت را به ما نمی دهد، چونکه آنها نماز خوانده و در نماز شهادتین را بر زبان جاری می کنند.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه لفظ شهادتین بر مسلمان بودن فرد کفایت می کند، تاکید کرد: منافق فردیست که تنها شهادتین را بر زبان جاری می کند، ولی در دل اعتقادی به اسلام ندارد.
وی افزود: ما بعنوان مسلمان باید از پیامبر(ص) الگو بگیریم، فردی که شهادتین را بر زبان جاری می کند، حق کشتن او را نداریم. معیار مسلمان بودن نیز بیان شهادتین است. البته ایمان چیزیست که به دل راه پیدا می کند.
دکتر شهریاری با تاکید بر اینکه شیعه بر طبق روایات، هر گونه تکفیری را در جامعه اسلامی محکوم می کند، اظهار داشت: آیات قرآن حتی به مسلمان اجازه کشتن کافر را نمی دهد مگر اینکه کافر دست به شمشیر و سلاح ببرد، یعنی کافر حربی مقابل نظام اسلامی باشد.
وی جنگ، ترور، تکفیر، تنازع و توهین را 5 نقشه استکبار و صهیونیست مقابل جامعه اسلامی برشمرد و اظهار داشت: شیعه و سنی که مقابل مقدسات یک دیگر توهین می کنند، پولشان را از آمریکا و انگلیس می گیرند.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، داعش را ساخته آمریکا دانست و اشاره کرد: نقشه آمریکایی، انگلیسی و صهیونیستی در کنار جهالت عده ای از مسلمانان، داعش را به وجود آورد و علمای اسلام باید در مقابل این نقشه های شوم ایستادگی کنند.
وی شهدای اهل سنت را پاره های تن نظام جمهوری اسلامی بیان کرد و اظهار داشت: جانفشانی مرزنشینان سبب شده تا امروزه شاهد چنین امنیتی در کشور باشیم.
دکتر شهریاری با اشاره به شکست های گوناگون صهیونیست ها از حزب الله و حماس اظهار داشت: این عزتیست که به برکت انقلاب اسلامی، امام راحل، مقام معظم رهبری، حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم برای ما به ارمغان آمده است.
وی دلیل اصلی مشکلات اقتصادی کشور را تحریم های ظالمانه آمریکا برشمرد و اشاره کرد: خوشبختانه به برکت کوشش های دولت سیزدهم شاهد کاهش مشکلات هستیم. با این وجود تمام مسئولان باید در جهت رفع فقر و جلوگیری از تبعیض تلاش کنند.1400/09/14
12:20:12
5.0 / 5
706
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد