نور معرفت
رئیس ستاد اقامه نماز كشور:

تقدیر و تشویق فرزندان بر محور نماز صورت گیرد

تقدیر و تشویق فرزندان بر محور نماز صورت گیرد

رییس ستاد اقامه نماز کشور با اعلان اینکه باید فرزندان و نونهالان نسل امروز را به نماز تشویق و تشویق کرد، اظهار داشت: این امر بر محور نماز از طرف خانواده ها صورت گیرد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی ظهر پنجشنبه در اجلاسیه نماز استان سمنان به میزبانی حسینیه شهدای گم نام سپاه قائم (عج) سمنان با اعلان اینکه باید فرزندان و نونهالان نسل امروز را به نماز تشویق کرد که در این راه می بایست تقدیر و تشویق فرزندان بر محور نماز از طرف خانواده ها صورت گیرد، اظهار داشت: تشویق بهترین راه برای اشاعه فرهنگ نماز است.
وی با اعلان اینکه روحانیان و مبلغان دینی تشویق جوانان و نونهالان به نماز را مد نظر قرار دهند، ابراز کرد: نماز پدیده ای معنوی است که از تولد تا مرگ همراه انسان بوده و پس باید آنرا برای کودکان به خوبی بیان کرد از این منظر تاکید ما بر این است که خانواده ها در روند تربیتی فرزندانشان معیار تنبیه و تشویق را نماز قرار دهند تا در تشویق فرزندانشان موفق تر عمل کنند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اعلان اینکه توجه به نماز، مطالعه و مباحثه محدود به جلسات و زمان های خاص مانند اجلاسیه نماز نباشد بلکه باید در تمام طول سال و در همه جا آنرا مد نظر قرار داد، بیان کرد: خانواده ها همیشه یک کتاب نماز در خانه داشته باشند تا بتوانند به آن مراجعه کنند همین طور ما زمانی موفق می شویم که مدام اطلاعاتمان را به روز نماییم.
قرائتی با اعلان اینکه به جهت اینکه موفق شویم می بایست برنامه مطالعاتی منظم را در تمامی ادارات و دستگاه های اجرائی حتی روحانیان جوانان، محصل ها، دانشجویان و.... داشته باشیم، اشاره کرد: شرط موفقیت در مطالعه مداومت است پس نباید کسب اطلاعات و پرداختن به مطالبی مانند نماز را محدود به برگزاری چند مراسم کرد.
وی با اشاره به اهمیت نماز خواندن در مساجد برای اشاعه فرهنگ دینی و نماز خوانی، اظهار داشت: بعضاً دیده می شود که برای نمازخانه یا مسجد دشواری هایی را مد نظر قرار می دهیم که نباید اینطور باشد در ساخت مسجد نباید شرایط را سخت گرفت، ساخت ساده مساجد دارای اهمیت است و این مقوله مهم را می بایست مد نظر قرار داد که مهم در حقیقت مکانی برای عبادت است.

1400/09/05
20:48:55
5.0 / 5
720
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد