نور معرفت

غبار روبی پنجره های ضریح مطهر اباالفضل العباس(ع)

غبار روبی پنجره های ضریح مطهر اباالفضل العباس(ع)

به گزارش نور معرفت کارکنان بخش نگهداری حرم مطهر در آستان مقدس حضرت عباس(ع)، اقدامات شستشو و غبارروبی پنجره های ضریح مطهر حضرت اباالفضل العباس (علیه السلام) را به پایان رساندند.به گزارش نور معرفت به نقل از شبکه الکفیل، کارکنان بخش نگهداری حرم مطهر در آستان مقدس حضرت عباس(ع)، اقدامات شستشو و غبارروبی پنجره های ضریح مطهر حضرت اباالفضل العباس (علیه السلام) را به پایان رساندند.
بر اساس این گزارش، این اقدام به منظور نظافت و نگهداری این ضریح مطهر از اکسیداسیون و تغییرات ناشی از شرایط جوی در گذر زمان انجام می گیرد.
نزار غنی خلیل، مسئول این بخش، به شبکه الکفیل اظهار داشت: این اقدامات به صورت دوره ای و در نهایت دقت و ظرافت، توسط کارکنان بخش ما انجام می شود و در آن مواد خاص پاکسازی مورد استفاده قرار می گیرد تا ضمن نظافت و حفظ زیبایی پنجره های ضریح مطهر، مانع از صدمه آن شود.
وی اضافه کرد: این اقدامات شامل نظافت و درخشان سازی اجزای فلزی ضریح بعلاوه سقف و پایه های آن می شود. در این پاکسازی مواد سازگار با فلزات بکار رفته در ضریح که متشکل از طلا، نقره، استیل و سایر فلزات است، مورد استفاده قرار می گیرد تا رسوبات و اکسیداسیون ناشی از شرایط جوی در گذر زمان از آن زدوده شده و ضمن حفظ زیبایی، شرایط معنوی متناسب با قداست این مکان مطهر را فراهم آورد.
وی توضیح داد: کار غبار روبی و نظافت ضریح مطهر حضرت عباس(ع) در ساعات پایانی شب انجام می شود تا مزاحمتی برای رفت و آمد زائرین ایجاد نشود. این کار شامل دو مرحله است: مرحله اول پاکسازی رسوبات و مرحله ی دوم نظافت ضریح با مواد خاص.
گفتنی است کارکنان بخش نگهداری آستان مقدس حضرت عباس(ع)، عهده دار تمام امور خدماتی و نظافتی در حرم مطهر حضرت اباالفضل العباس (علیه السلام)، ضریح مطهر و هم تنظیم سهولت حرکت زائرین در روزهای عادی و زیارت های میلیونی هستند.


منبع:

1400/09/04
11:01:13
5.0 / 5
821
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد