نور معرفت
دوم تا پنجم آذرماه؛

اجلاسیه مدرسین و مدیران نهضت تربیت قرآنی نورالثقلین

اجلاسیه مدرسین و مدیران نهضت تربیت قرآنی نورالثقلین

سرپرست معاونت تعلیم و تربیت سازمان دارالقرآن خبر داد: نهضت تربیت قرآنی نورالثقلین تلاش دارد تا جلسات خانگی قرآن را احیاء کند بطوریکه شاهد راه اندازی جلسات خانگی بیشتری باشیم.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام هادی مهدویان رئوف «سرپرست معاونت تعلیم و تربیت سازمان دارالقرآن الکریم» با اشاره به «نهضت تربیت قرآنی نورالثقلین» گفت: این نهضت تلاش دارد تا جلسات خانگی قرآن را احیا و ساماندهی کند بطوریکه شاهد راه اندازی جلسات خانگی قرآن بیشتری در سطح کشور باشیم.
وی اضافه کرد: راه اندازی این جلسات خانگی قرآن با رویکرد تربیتی و بهره مندی بیشتر از مفاهیم تفسیر و تدبر در قرآن خواهد بود.
سرپرست معاونت تعلیم و تربیت سازمان دارالقرآن الکریم اضافه کرد: برای نوالثقلین شبکه های مختلفی در نظر گرفته شده است و تقریباً ۱۰ شبکه قرآنی ازجمله شبکه حوزه علمیه خواهران و برادران، طرح صالحین سازمان بسیج، مؤسسات و خانه های قرآنی دارالقرآن، مساجد و فعالین قرآنی دیگر مقرر است به این جریان کمک کنند.
حجت الاسلام مهدویان رئوف بابیان این که برای هر شبکه یک مدل خاصی طراحی شده است تصریح کرد: ما به دنبال آن هستیم به اقتضای هر تشکل فرهنگی یک مدل خاصی را طراحی نماییم. بطورمثال برای دارالقرآن و خانه های قرآنی این سازمان یک مدلی طراحی شده و در امتداد آن مقرر است از دوم تا پنجم آذر ۱۴۰۰، مدرسین استانی نورالثقلین در مشهد حضور پیدا کنند و یک دوره مقدماتی تحت عنوان «اجلاسیه مدرسین و مدیران نهضت تربیت قرآنی نورالثقلین» را با ظرفیت ۵۰۰ نفر برگزار کنند.
وی در آخر اذعان کرد: اهم برنامه های این اجلاسیه «انگیزه سازی و گفتمان سازی» برای اعضا خواهد بود و مدرسین این اجلاسیه، سخنان خودرا در قالب سه موضوع تربیتی، قرآنی و مهارت های تبلیغی و آموزشی بیان خواهند کرد.

1400/09/01
16:08:27
5.0 / 5
709
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد