نور معرفت
مدیر اجرایی مجمع حكمت اسلامی:

دانشمند قرآن پژوه مسیحی، به ما می گفت چگونه با وجود قرآن، چنین وضعیتی دارید؟

دانشمند قرآن پژوه مسیحی، به ما می گفت چگونه با وجود قرآن، چنین وضعیتی دارید؟

قم مدیر اجرایی مجمع حکمت اسلامی بیان نمود: جمع آوری خاطرات شاگردان علامه طباطبایی اقدامی است که تابحال انجام نشده است، بنابراین به مناسبت چهلمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی این امر در دستور کار مجمع عالی حکمت اسلامی قرار گرفته است.


محمدباقر خراسانی، در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به برگزاری هفتمین یادواره علامه طباطبایی بیان نمود: مجمع عالی حکمت اسلامی از هفت سال قبل تابحال مصادف با ایام ارتحال علامه طباطبایی ویژه برنامه هایی برگزار کرده است که این مراسم سال جاری هم علاوه بر قم در اصفهان، تهران، تبریز و ملایر برگزار می گردد.
وی ضمن اشاره به برگزاری این نشست در آستانه چهلمین سالگرد ارتحال علامه سیدمحمدحسین طباطبایی، اظهار داشت: ۲۲ برنامه برای ویژه برنامه سال جاری در نظر گرفته شده است که از این تعداد ۱۳ برنامه تخصصی از جانب مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود. همینطور شش نشست علمی به صورت عمومی و سه برنامه عمومی دیگر همچون برنامه های هفتمین بزرگداشت علامه طباطبایی به حساب می آید.
خراسانی ضمن اشاره به برگزاری ۹۰ برنامه از جانب مجمع عالی حکمت اسلامی ویژه علامه طباطبایی، اظهار نمود: مجموعه برنامه های مجمع عالی حکمت اسلامی در چارچوب یادنامه های علمی علامه طباطبایی هر ساله منتشر می شود که تابحال پنج یادنامه انتشار یافته است و جلد ششم درحال آماده سازی برای انتشار است.
وی به وجه تمایز برنامه های تخصصی بزرگداشت علامه طباطبایی سال جاری نسبت به سالهای گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: سال جاری سه برنامه تخصصی برگزار خواهد شد؛ نخستین برنامه روز ۲۴ آبان ماه از ساعت ۱۳ تا ۱۴: ۳۰ با حضور تعدادی از اساتید و سخنرانی آیت الله اعرافی در حرم مطهر بانوی کرامت از راه فضای مجازی برگزار می گردد.
خراسانی با اشاره به اینکه برنامه های علمی کنگره علامه طباطبایی در سطح عمومی و تخصصی برای معرفی ابعاد شخصیتی علامه طباطبایی در سطح بین المللی برگزار می شود، اضافه کرد: برگزاری کنگره علمی علامه طباطبایی تا آخر سال ۱۴۰۰ پیشبینی شده است.
وی افزود: جمع آوری خاطرات شاگردان علامه طباطبایی اقدامی است که تابحال انجام نشده؛ بنابراین در دستور کار کنگره علمی که از جانب مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود، قرار گرفته است.
مدیر اجرایی مجمع حکمت اسلامی ضمن اشاره به برگزاری دوازدهمین گردهمایی اساتید علوم عقلی با سخنرانی آیت الله العظمی جوادی آملی در ۲۶ آبان ماه، اظهار داشت: برنامه روز جهانی فلسفه یکی دیگر از برنامه های گرامیداشت سالگرد ارتحال علامه طباطبایی است که در ایام ۲۷ و ۲۸ آبان ماه برگزار می گردد.
خراسانی ضمن اشاره به برگزاری یک هزار و ۵۰۰ جلسات علمی و تخصصی از جانب مجمع عالی حکمت اسلامی، بیان نمود: چهاردهمین درسنامه مجمع عالی حکمت اسلامی انتشار یافته است؛ همینطور دفتر مجمع عالی حکمت اسلامی در ملایر درحال راه اندازی است.
وی اظهار داشت: مجمع عالی حکمت اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد شهید مطهری هم ویژه برنامه هایی تدارک دیده بود که مجموعه برنامه ها در چارچوب یادنامه استاد مطهری انتشار یافته است.
خراسانی با اشاره به اینکه برای برگزاری ویژه برنامه ها هیچ هزینه مازاد بر ظرفیت مجمع عالی حکمت اسلامی به مجموعه تحمیل نمی گردد، اظهار نمود: اصل توجه به فضای اقتصادی جامعه در برگزاری ویژه برنامه ها مورد توجه ماست، بنابراین کنگره ها و نشست های علمی با کمترین هزینه برگزار می گردد.
وی به تشکیل هشت گروه فلسفه از جانب مجمع عالی حکمت اسلامی اشاره نمود و اظهار داشت: هدف از تشکیل گروههای فلسفه، آسان سازی و فهم مباحث سنگین فلسفه و عرضه مباحث فلسفی با زبانی ساده برای سایر اقشار جامعه است.
وی ضمن اشاره به حضور یکی از برجسته ترین قرآن پژوهان مسیحی در ایران اظهار داشت: این دانشمند مسیحی المیزان را بعنوان پایه مباحث علمی خود قرار می داد و می گفت چگونه شما ایرانیان با وجود قرآن پیشرفته نشدید؟1400/08/16
22:49:01
5.0 / 5
771
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد