نور معرفت
به همت اوقاف و امور خیریه استان تهران صورت گرفت؛

اعزام ۳۰۰ تن از مدافعان سلامت به مشهد مقدس

اعزام ۳۰۰ تن از مدافعان سلامت به مشهد مقدس

به گزارش نور معرفت مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران از اعزام یک هزار و 200 تن از مدافعان سلامت به مشهد مقدس آگاهی داد و اظهار داشت: 300 تن از مدافعان سلامت به همت اداره کل اوقاف تهران به مشهدمقدس اعزام می شوند.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، مجتبی عبداللهی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران، در مراسم اعزام زوار حرم رضوی ویژه کادر بهداشت و درمان بخش کرونائی که در ایستگاه راه آهن تهران برگزار شد، گفت: با شیوع بیماری منحوس کرونا سازمان اوقاف و امور خیریه اقدامات گسترده ای در امتداد کمک به خانواده ها، بیماران کرونائی، کادر درمان و مدافعان سلامت در بیمارستان های مختلف انجام داد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران از اعزام یک هزار و ۲۰۰ تن از مدافعان سلامت به مشهد مقدس آگاهی داد و اظهار داشت: این اقدام با هدف قدردانی و تشکر از زحمات کادر درمان که در طول دو سال قبل زحمت کشیدند، صورت می پذیرد. مردم شاهد بودند که مدافعان سلامت بصورت شبانه روز جان برکف در نهایت اخلاص به بیماران کرونائی خدمت می کردند.
وی با اشاره به این که هزینه این سفر از محل موقوفات تامین می شود، عنوان کرد: تعدادی از واقفان هستند که اموال خودرا وقف می کنند تا در راه زیارت امام رضا (ع) هزینه شود. هزینه این اقدام نیز از موقوفه ای بوده که واقف نیت داشته تا اموالش در راه زیارت امام رضا (ع) مصرف شود؛ به همین دلیل سازمان اوقاف و امور خیریه و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران در این دوره این هزینه را به مدافعان سلامت و کادر درمان مختص کرده است.
عبداللهی افزود: به همین دلیل هماهنگی هایی با وزارت بهداشت صورت گرفت تا افرادی را به این سازمان معرفی کنند و امروز نیز شاهد اعزام این عزیزان به مشهد مقدس هستیم.

همچنین در ادامه حجت الاسلام سیدهاشم حسینی معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان تهران به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: واقفان با وقف اموال خود در اصل مالشان را جاودانه کردند و امروز که دستشان از دنیا کوتاه است اما همچنان اقدامات بشر دوستانه و خیرخواهانه آنان در حال انجام می باشد. انسان های بسیاری هستند در عالم دنیا زیست می کنند اما حرکت و آثاری ندارند اما واقفان خیر اندیشی که از دنیا رفته اند همچنان آثار و برکاتشان در عالم دنیا ساری و جاری است.
وی خدمت به خلق را بالاترین عبادت خواند و اظهار داشت: در این سفر مقدس میزبان خواهران و برادرانی هستیم که در طول این زمان که بیماری کرونا شیوع یافت با ایثار و فداکاری به دفاع از سلامت و نجات جان انسان ها پرداختند.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان تهران با اشاره به این که بیش از نیمی از مراکز درمانی استان تهران و چه بسا در کل کشور موقوفه هستند، اظهار داشت: خیلی از واقفان که دل در گرو مهربانی کردن و عشق ورزیدن به همنوعان خود دارند مراکز درمانی را تأسیس کردند تا همنوعان بیمار در این خانه های بهداشت و درمانگاه های وقفی درمان شوند. آنان زیرکانه و هوشمندانه اموال خودرا تا ابد حفظ کردند و و با تولید واکسن تلاش داشتند مردم به بیماریهای واگیردار مبتلا نشوند.
حسینی در آخر اشاره کرد: ۱۲۰۰ نفر از کادر درمان و روحانیون جهادی در سطح سازمان اوقاف و امور خیریه به مشهد مقدس اعزام می شوند که ۳۰۰ نفر از آنان امروز به هزینه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران عازم این سفر نورانی می شوند.


منبع:

1400/08/13
12:05:24
5.0 / 5
548
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد