نور معرفت
همزمان با ۲۸ ماه صفر برگزار شد؛

عزاداری مردم اردبیل در سوگ رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن(ع)

عزاداری مردم اردبیل در سوگ رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن(ع)

نور معرفت: مردم مؤمن و متدین اردبیل در سالروز رحلت حضرت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن (ع) با حضور در مسجد اعظم این شهر به عزاداری و سوگواری پرداختند.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام حسین حاج حسینی در مراسم عزاداری سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن (ع) در سخنانی به تبیین اهمیت ترویج سیره زندگانی ائمه معصومین (ع) در جامعه پرداخت و اظهار داشت: حضرت رسول اکرم (ص) نمونه و الگوی مکارم اخلاقی برای تمام انسان ها در تمام دوران بوده و عامل سعادت دنیا و آخرت برای بشریت است.
وی اضافه کرد: پیامبر اکرم (ص) بعنوان بهترین و کامل ترین اسوه ی راستین، نسبت به تمام مردم بسیار دلسوز، صمیمی و مهربان بود. شناخت این شیوه ها می تواند راه های نفوذ در دل های مخاطبان تبلیغ و ترویج دینی را در عصر حاضر به ما عرضه نماید.

حجت الاسلام حسینی احترام و مدارا با مردم را خاصیت بارز پیامبر برای الگوگیری در جامعه فعلی عنوان نمود و اضافه کرد: از خصوصیات بارز پیامبر (ص) که در عصر فعلی نیز بسیار مهم می نماید، احترام و مدارا با مردم است که آن حضرت علاوه بر شخصیت دادن به افراد، آنان را محترم می داشتند و با آنها با نیکی و محبت رفتار می کردند، به شکلی که با گفتار و کردارشان، بهترین آداب زندگی را به آنان می آموختند و درشت خویی آنان را، با صبر و حوصله تمام تحمل کرده و در عین حال، بر ارائه آموزه های دینی بر مردم تلاش می کرد.
وی بر ضرورت الگوگیری از سیره پیامبر اکرم (ص) اصرار کرد و اظهار داشت: حضرت رسول اکرم (ص)، بالاترین الگوی رفتاری برای بشریت است که قرآن مجید آن حضرت را بعنوان «اسوه حسنه» یاد می کند و ما بایستی رفتار پیامبر (ص) را الگو و سرمشق زندگی خود قرار دهیم.
در ادامه بهنام سیفی به مداحی و ذکر مصیبت در سوگ رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن (ع) پرداخته و حاضرین در رثای غم دوده (ع) عزاداری کردند.

در سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) مردم شهر گرمی نیز به همت تبلیغات اسلامی گرمی در سوگ رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام رضا (ع) با برگزاری دسته جات به عزاداری پرداختند.

این مراسم از سه راهی موران گرمی تا مسجد جامع این شهرستان انجام شد و در پایان، عزاداران با حضور در مسجد جامع گرمی زیارت حضرت رسول (ص) را قرائت کردند.
نظیر این مراسم در مسجد جامع شهرستان پارس آباد با حضور امام جمعه، رییس تبلیغات اسلامی، فرماندار و اقشار مختلف مردم با سخنرانی حجت الاسلام رمضانی انجام شد و حاضرین در سوگ رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن (ع) به عزاداری پرداختند.
منبع:

1400/07/13
23:47:50
5.0 / 5
700
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد