نور معرفت
رئیس شورای هیئات مذهبی خبر داد:

برگزاری راهپیمایی و اجتماع جاماندگان اربعین در سرتاسر کشور

برگزاری راهپیمایی و اجتماع جاماندگان اربعین در سرتاسر کشور

رئیس شورای هیئات مذهبی کشور اظهار داشت: مراسم جاماندگان اربعین حسینی در سرتاسر کشور برگزار می گردد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، نوشاد نوشادی ضمن اشاره به محدودیت سفر زوار برای پیاده روی اربعین در کربلا، اظهار داشت: تمهیدات لازم برای برگزاری زیارت از راه دور اربعین حسینی در کشور فراهم گشته است.
وی عنوان کرد: مدیریت برگزاری مجالس در داخل کشور بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی است و در همین راستا هیئات مذهبی در شب و روز اربعین در اقصی نقاط ایران اسلامی با رعایت موارد بهداشتی و پروتکلهای اعلامی ستاد ملی کرونا در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد با رعایت فاصله اجتماعی در فضای باز امامزادگان و بقاع متبرکه، صحن های مساجد جامع، قدمگاه ها، میادین شهرها و روستاها، این مجالس را به صورت باشکوه برگزار می کنند.
رئیس شورای هیئات مذهبی کشور ضمن اشاره به اینکه ماهیت مراسمات اربعین ماهیت زیارت است، نحوه برگزاری آئین های اربعین حسینی را در کشور برای جاماندگان اربعین پیاده روی حرم تا حرم یا در نقاطی که فقط یک امامزاده است پیاده روی از مبدا تا حرم بدون توقف در راه همراه با قرائت زیارت اربعین اعلام نمود.
نوشادی، انتشار متن زیارت اربعین و توزیع بین عزاداران و برگزاری موکب ها و ایستگاه های صلواتی با محوریت خدمات فرهنگی و اجتماعی در اغلب نقاط کشور را، از دیگر برنامه های اربعین حسینی اعلام نمود.
رئیس شورای هیئات مذهبی خاطرنشان کرد: با عنایت به این که عده ای از زوار اعزامی امکان دارد از طریق زمینی وارد کشور شوند، تمهیدات لازم با برگزاری موکب ها برای پذیرایی از زوار در مرز مهران انجام گرفته است.
وی ضمن قدردانی از مردم عزادار و هیئات مذهبی، مداحان و ذاکران خاندان علیهم السلام و بانیان مجالس در ماه محرم، اظهار داشت: سال جاری برنامه های محرم در سرتاسر کشور با رعایت مسائل بهداشتی و پروتکل ها رضایت بخش بود و از نظر کمی و کیفی در وضعیت بسیار خوبی قرار داشتیم و هیئات نزدیک به ۸۵ درصد مسائل، موارد و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کردند و در همین خصوص با الگو گرفتن از محرم، مجالس اربعین هم مدیریت و نظارت می شود.
نوشادی عنوان کرد: در دو سال گذشته که کشور درگیر انتشار کرونا بود، بیشتر هیئات مذهبی عقلانیت، شعور و معرفت حسینی را به نمایش گذاشتند.1400/06/31
16:23:39
5.0 / 5
536
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد