نور معرفت

پیش ثبت نام اربعین متوقف گردید

پیش ثبت نام اربعین متوقف گردید

نور معرفت: کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین از توقف پیش ثبت نام اربعین آگاهی داد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، در اطلاعیه ای که این کمیته در سامانه پیش ثبت نام اربعین (سماح) منتشر نموده، آمده است: «نظر به استقبال چشم گیر زوار و باتوجه به ظرفیت تخصیص یافته، ثبت نام از متقاضیان جدید بمنظور انجام مراحل ثبت نام قطعی افرادی که در مرحله اول پیش ثبت نام شرکت کرده و توسط وزارت بهداشت و درمان تزریق دو دُز واکسن کرونای آنها مور تایید قرار گرفته است، متوقف می شود.»
عراق تا کنون با حضور ۶۰ هزار زائر ایرانی در مراسم اربعین موافقت کرده است. شرط سفر این تعداد زائر استفاده از مسیر هوایی، همراه داشتن گواهی منفی تست کرونا (PCR) در محدوده ۷۲ ساعت قبل از پرواز، تزریق دو دز واکسن کرونا و نداشتن بیماری زمینه ای اعلام شده است.
سازمان حج و زیارت که مسؤولیت ثبت نام و اعزام زوار به اربعین را به عهده دارد از روز دوشنبه ۲۲ شهریورماه ثبت نام از زوار را شروع کرد. در ساعات اولیه نیز بیش از ۵۰ هزار نفر، نزدیک به سهمیه مورد توافق ایران و عراق، در این سامانه پیش ثبت نام کردند، با این وجود روند پیش ثبت نام تا ساعت ۲۱ شب گذشته (۲۳ شهریورماه) ادامه داشت. رئیس سازمان حج و زیارت نیز گفته بود این پیش ثبت نام مقدماتی است و به منزله قطعی بودن اعزام افراد ثبت نام کننده نیست.
کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین همین طور از متقاضیانی که پروسه پیش ثبت نام را انجام داده اند خواسته «با توجه به محدودیت زمانی تا شروع سفر اربعین، امروز، چهارشنبه ۲۴ شهریورماه با مراجعه به قسمت «پیگیری وضعیت ویرایش» در سامانه سماح نسبت به تکمیل ثبت نام، پرداخت هزینه های مربوطه و تحویل گذرنامه به دفتر زیارتی منتخب اقدام نمایند. بدیهی است تکمیل نکردن پروسه ثبت نام به منزله انصراف تلقی شده و اولویت ثبت نام آنها به سایر افراد تعلق خواهد گرفت.»
این سامانه درحالی تا ساعت ۱۳ روز چهارشنبه برای تکمیل پروسه ثبت نام به متقاضیان فرصت داده که از شب گذشته با توقف پیش ثبت نام مکرر از دسترس خارج شده است.
منبع:

1400/06/25
14:34:48
5.0 / 5
633
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد